Gwiazdy

Twórcy „Twojego Vincenta” wracają z nowym filmem. W ekranizacji „Chłopów” - wiele znanych nazwisk

Gwiazdy

Busà Photography/ Getty Images

36 dni zdjęciowych, 50 malarzy i noblowska powieść. Ruszyły zdjęcia do ekranizacji „Chłopów” Władysława Reymonta. Film jest realizowany z wykorzystaniem wyjątkowej techniki malarskiej. Równie wyjątkowa jest jego obsada. Zobacz zwiastun tej niezwykłej produkcji.

Dorota Kobiela wyreżyseruje „Chłopów”

„Twoim Vincentem” w 2017 roku zachwycił się cały świat. Animacja polegała na przeniesieniu na ekran około 65 tys. obrazów.

Po kilku latach reżyserka Dorota Kobiela zdecydowała się zrealizować kolejny film z wykorzystaniem tej samej techniki malarskiej. Tym razem będzie to ekranizacja „Chłopów”.

Historia filmu oparta jest na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta, a w jej sercu znajdzie się piękna, wymykająca się ciasnym ramom społecznym Jagna

- zapowiadają twórcy.

Zdjęcia do filmu właśnie ruszyły. Potrwają 36 dni. Kolejnym etapem produkcji będzie ręczne odrysowywanie każdej klatki w postaci obrazu olejnego. Podejmie się tego 50 malarzy pracujących w Polsce, Serbii i na Ukrainie.

Chłopi – kto zagra?

W obsadzie filmu pojawią się Kamila Urzędowska, która zagra Jagnę i Mirosław Baka, który wcieli się w postać Boryny. Partnerować im będą Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek), Ewa Kasprzyk (Dominikowa), Andrzej Konopka (Wójt) oraz Małgorzata Kożuchowska i Julia Wieniawa. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Dorota Kobiela. Zobaczcie zwiastun:

Zobacz relację Doroty Kobieli z Oscarowej nocy:

Zobacz też:

Cezary Pazura pokazuje dorastającą córkę. "Trzeba już się rozejrzeć za porządnym 'bejsbolem'"

Joanna Moro spędza radośnie czas z najmłodszą córeczką. Internautka: "Cały tata"

Basia Kurdej-Szatan odlicza czas do porodu. "Próbuję odnaleźć w sobie spokój i błogość, jakie miałam na tym zdjęciu"

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości