Twój Vincent

  Twój Vincent

  "Chłopów" Władysława Reymonta mogliśmy podziwiać na ekranach w 1973 roku, a następnie w formie serialu telewizyjnego. Przyszedł czas na zupełnie inną ekranizację. Aktorzy najpierw grają na planie, a potem ponad 70 artystów będzie malowało film. Kinga Burzyńska zabrała widzów do studia, w którym powstaje produkcja.

  Zeszłoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otwierał film w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana - "Twój Vincent". Produkcja o znanym malarzu Vincencie van Goghu podpiła potem świat. Obecnie film cieszy się dużą popularnością w Chinach. Czy trafił tam legalnie? Ile do tej pory zarobił? Dorota Kobiela zasiada w jury Konkursu Głównego tegorocznego festiwalu w Gdyni. Jak podchodzi do tej imprezy? Z reżyserką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  "Twój Vincent" to polsko-brytyjska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Jej fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha. Film został nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany. W Los Angeles z reżyserami spotkała się prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Jak się czują przed ceremonią rozdania Oscarów? Ile razy mieli ochotę się rozwieść podczas pracy nad filmem? Czy wiedzą, ile osób zobaczyło już tę produkcję? Okazało się, że filmem zachwyciła się Barbra Streisand.

  "Twój Vincent" to brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Ten drugi pojechał na ceremonię rozdania Złotych Globów, ponieważ produkcja ma szansę na nagrodę. Kilka godzin przed rozpoczęciem imprezy z Hugh połączył się prowadzący Dzień Dobry TVN Piotr Kraśko. Rozmawiali o protokole ceremonii i powstaniu filmu. Dlaczego wraz z Dorotą Kobielą postanowili zrobić film o van Goghu? Jak bardzo zmieniło się życie Hugh po zdobyciu Oscara?

  "Twój Vincent" to film opowiadający o życiu Vincentego van Gogha. To również pierwsza w historii świata produkcja, która powstała z obrazów malowanych na płótnie. Skąd pomysł na tam ambitne przedsięwzięcie? Ilu artystów brało udział w projekcie? Jak przygotowywali się do pracy? I dlaczego właśnie van Gogh został bohaterem filmu? O tym w Dzień Dobry TVN kobieta, która miała odwagę wprowadzić swój niezwykły pomysł w życie - Dorota Kobiela.