Gwiazdy

Zagraniczni fani filmu "365 dni" będą mogli przeczytać książkę po angielsku. Autorka zachęca: "Zawiera dużo więcej seksu"

Gwiazdy

Blanka Lipińska

Blanka Lipińska zyskała międzynarodową popularność za sprawą swojej książki "365 dni" i filmowi, który potem nakręcono na jej podstawie. Kobiety na całym świecie pragnęły przeczytać przygody Massimo i Laury, jednak nie było to możliwe - aż do tej pory. Od 2 lutego powieść Blanki jest dostępna na rynku zagranicznym.

Sukces "365 dni"

Historia miłości Massimo i Laury zyskała ogólnoświatowy rozgłos za sprawą filmu nakręconego na podstawie książki. Zdobył on miliony fanów na całym świecie i aż dwa razy znalazł się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych produkcji jednego z serwisów streamingowych. Na fali tego sukcesu wiele kobiet pragnęło zgłębić przygody szefa rodziny mafijnej i jego kochanki, jednak nie było to możliwe. Książka Blanki Lipińskiej do tej pory nie była bowiem dostępna nigdzie poza Polską .

W zeszłym roku wielu fanów samodzielnie przekładało książkę na język angielski. Blanka Lipińska apelowała jednak, by tego nie robić, gdyż każde nieoficjalne tłumaczenie i jego dalsze udostępnienie narażało ją na straty. W końcu ogłosiła, że "365 dni" będzie miało swoją międzynarodową premierę już na początku lutego 2021 roku.

Blanka Lipińska o międzynarodowym wydaniu książki

2 lutego na swoim Instastory Blanka Lipińska poinformowała fanów w języku angielskim, że ten dzień właśnie nadszedł. Autorka nie ukrywała radości, że jej książka dotrze teraz do nowych czytelników w USA i Australii. Cieszyła się również, że powieść w końcu będzie mógł przeczytać odtwórca głównej roli w jej filmie.

- Miki, mam nadzieję, że będzie ci się podobała historia Massimo – powiedziała pisarka, zwracając się do Michele Morrone, który czytał jedynie scenariusz produkcji, a książkowy oryginał znał tylko z opowieści.

W dalszej części Blanka Lipińska zwróciła uwagę na popularną opinię na temat literatury i filmowych adaptacji.

- Sami wiecie. Zawsze jest tak, że książka jest lepsza od filmu . Zawiera więcej historii – stwierdziła Blanka Lipińska po angielsku, a poniżej dodała: "I dużo więcej seksu".

Blanka Lipińska o początkach przygody z pisaniem: "Po prostu byłam z mężczyzną, który nie chciał uprawiać ze mną seksu, więc go sobie napisałam". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości