Gwiazdy

Martyna Wojciechowska zachwyciła się wyjątkową biegaczką. "Ciało, które schudło ponad 90 kg"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Martyna Wojciechowska podzieliła się ze swoimi obserwatorami historią biegaczki, która przeszła olbrzymią metamorfozę. Kobieta schudła ponad 90 kilogramów i dziś z powodzeniem bierze udział w maratonach. Jej ciało jest niezwykłym świadectwem drogi, którą przeszła.

Martyna Wojciechowska o ciałopozytywności

Martyna Wojciechowska poświęca w swoich mediach społecznościowych przestrzeń nie tylko sprawom, które dotyczą jej życia. Często pojawiają się tam wpisy opowiadające o osobach, których poczynania dziennikarka z różnych względów pragnie przedstawić fanom. Tym razem opowiedziała historię biegaczki, która dzięki samozaparciu przeszła niesamowitą metamorfozę.

Kobieta o której mowa to sportsmenka Callie, która przez długi czas zmagała się z zaburzeniami odżywiania. - To ciało biegaczki. To także ciało, które schudło ponad 90 kg. Ciało, które bierze udział w ultramaratonach (czyli długodystansowych biegach górskich), wspina się na góry, wyleczyło się z uszkodzonych mięśni, złamanych żeber i zniszczeń, które w organizmie spowodował długotrwały stres. To ciało, które przetrwało lata złego traktowania, czyli nadmiernego objadania się i głodzenia na zmianę - zaznaczyła Martyna. - Może wyglądać na słabe, ale po tym wszystkim, co przeszło wciąż jest silne i gotowe do działania. Każde ciało jest inne, ciało każdej z nas może inaczej wyglądać i robić wspaniałe, inspirujące rzeczy, a jednocześnie możemy czuć się "pokonane", bo mimo osiągnięć, nasze ciała nie pasują do wizerunku, kreowanego przez media - kontynuowała.

Podróżniczka przytoczyła tę historię, by pokazać wielbicielom, że zawsze jest możliwość zmianny.

- Callie kilka lat temu postanowiła zawalczyć dla siebie i dzisiaj inspiruje inne kobiety. Przez lata zmagała się z zaburzeniami odżywiania i przez lata źle się czuła we własnym ciele. Nie wierzyła w siebie. Któregoś dnia postanowiła to zmienić i podjęła się ciężkiej pracy. Dzisiaj biega ultramaratony, inspiruje innych, żeby się nie poddawać i podkreśla, że jej ciało nie wygląda jak "ideał z mediów", ale kocha je za to, co pozwala jej osiągać. Nauczyła się doceniać siłę, która zawsze w nim drzemała - podsumowała Wojciechowska.

Obserwatorzy instagramowego profilu Martyny Wojciechowskiej nie kryli zachwytu. "Szanujmy swoje ciało i pokażmy to młodym dziewczynom . A ideały schowajmy do szafy", "Piękna, niezwykła Wojowniczka. Wspaniała inspiracja!", "Ja również jestem na etapie zmian. Brak akceptacji siebie zmotywowało mnie do działania".

Martyna Wojciechowska i siła kobiet

Martyna Wojciechowska w pełni zasłużenie uznawana jest za jedną z najbardziej inspirujących Polek. Lista jej osiągnięć i zasług jest imponująca. Pełne niesamowitych przygód podróże, zdobycie najwyższych gór na Ziemi czy założenie fundacji "UNAWEZA" sprawiły, iż wiele osób uwierzyło, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Nikt jednak jak Martyna Wojciechowska nie rozumie, jak funkcjonują media i zachodzące w nich zmiany. Idąc z duchem czasu, jakiś czas temu zdecydowała się na założenie kanału na YouTube. Dziennikarka na kanale "Dalej" przeprowadza wywiady z inspirującymi osobami, które chodzą własnymi ścieżkami i dają energię do działania. Efekty jej pracy są publikowane w formie filmów oraz podcastów dostępnych na platformach steamingowych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

Pozostałe wiadomości