Gwiazdy

"Czarna Owca" - film, który zostanie w sercu na długo. "Będziecie się wzruszać i śmiać"

Gwiazdy

"Czarna Owca" to zarazem dramat i komedia. Film przedstawia historię z pozoru zwykłej, wielopokoleniowej rodziny Gruzów, opowiedzianą oczami młodego youtubera. Na ekranie zobaczymy m.in. Arkadiusza Jakubika, Annę Cieślak i Kamila Szeptyckiego. I to właśnie tych aktorów zaprosiliśmy do Dzień Dobry Wakacje, aby powiedzieli, dlaczego warto zobaczyć tę produkcję.

"Czarna Owca" - o czym jest film

Do kin trafił film "Czarna Owca". To słodko-gorzka opowieść o współczesnej rodzinie, w której każdy ma czegoś dość. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak im się wydaje.

W obsadzie filmu znalazł się Arkadiusz Jakubik. Aktor zagrał Arka, którego żona, Magda (Magdalena Popławska), po 25 latach małżeństwa, przyznaje, że jest lesbijką. - Po tym wyznaniu cały świat, który - z perspektywy mojego bohatera - nieźle funkcjonował, nagle legł w gruzach i trzeba go na nowo zbudować. Arek jest w totalnym kryzysie, w totalnym dole, zwłaszcza, że syn, youtuber zarabia konkretne pieniądze i to jest dla niego nie do zniesienia jako faceta i głowy rodziny - powiedział Arkadiusz Jakubik.

Postać grana przez aktora ewoluuje z każdą minutą filmu, m.in. pod wpływem pewnej nauczycielki języka angielskiego, którą zagrała Anna Cieślak. - Moja postać chciałaby, żeby było dobrze i się udało. Spotyka fajnego faceta, tylko czy on jest już gotowy, żeby kogoś poznać? (...) Mówi się o tym, że jak rozstajesz się w jednym związku, to musi minąć siedem lat, żebyś mógł od nowa wejść w jakąś dobrą relację - stwierdziła aktorka. - Czy to jest właśnie ten przypadek? - zapytała tajemniczo.

Arek odbudowuje się także dzięki synowi. - Tomek musi ogarnąć wszystkich w rodzinie i na koniec nie ma czasu dla siebie - wyjawił Kamil Szeptycki, który wcielił się w postać młodego mężczyzny.

Praca na planie

Reżyserem filmu jest Aleksander Pietrzak, który pracował również nad takimi produkcjami jak: "Juliusz" czy "Mocna kawa wcale nie jest taka zła". Jak aktorzy wspominają współpracę z nim? - Dawał nam wolną rękę. Można było, ale w delikatny sposób coś dodać od siebie, coś pozmieniać jeśli nam nie siedziało w ustach - powiedział Arkadiusz Jakubik, a Anna Cieślak dodała: - Alek lubił nas zmęczyć. Mówił: "A możesz jeszcze tak spróbować? A jeszcze tak? A gdybyśmy to zrobili jeszcze troszeczkę inaczej?". Szukał odcieni naszych postaci i potem brał wypadkową.

Czy aktorzy zdradzili coś więcej na temat fabuły? Odpowiedź znajdzie w naszej rozmowie ze studiu.

Zobacz także:

Mama Joanny Opozdy zachwyciła na ślubie córki. Fanki: "Jedna piękniejsza od drugiej"

19-letnia mama dwójki dzieci zginęła pod kołami autobusu. "To był drastyczny widok"

Rafał Królikowski o walce z chorobą. "Organizm nie wytrzymał tego zabójczego tempa"

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości