Gorące tematy

Rusza internetowe radio "Nowy Świat". Stacja przedstawiła swoją ramówkę

Gorące tematy

radio mikrofon

Internetowe radio Nowy Świat wystartuje 10 lipca o godz. 6:00. Na antenie pojawią się Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski, Eliza Michalik, Marcin Kydryński, Beata Grabarczyk, Tomasz Raczek czy Michał Nogaś. Redaktor naczelną stacji jest była szefowa Trójki, Magdalena Jethon.

Radio Nowy Świat - kiedy rusza

Początkowo radio Nowy Świat miało wystartować 26 czerwca br., ale z powodu zakażenia koronawirusem przez jednego ze współpracowników prace nad rozpoczęciem działalności uległy opóźnieniu. Internetowa stacja ruszy 10 lipca o godz. 6:00.

Finansowanie radia "Nowy Świat" ma opierać się wyłącznie o crowdfunding. Reklamy mają być brane pod uwagę jedynie wtedy, kiedy wpłaty od patronów nie będą utrzymywać się na wystarczającym poziomie, pozwalającym sfinansować projekt w całości. Potrzebna kwota to 250 tys. zł miesięcznie. Do tej pory udało się zebrać ponad 1,8 mln zł. Zadeklarowana kwota wsparcia to 650 tys. zł miesięcznie, w sumie inicjatywę wsparło ponad 25 tys. patronów.

Stację utworzyła spółka Ratujmy Trójkę - prezesem zarządu jest Piotr Jedliński, a członkami Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski. Wspólnikami są: Jan Chojnacki, Magdalena Jethon, Anna Krakowska, Jerzy Sosnowski, Krzysztof Łuszczewski, Patrycja Macjon, Piotr Jedliński i Wojciech Mann.

Radio Nowy Świat - ramówka

Radio Nowy Świat zdradziło przyszłym słuchaczom pełną ramówkę. Stacja rozpoczyna nadawanie od piątku, 10 lipca 2020 r.

  • W piątki od 6.00 do 10.00 ma być nadawana "Poranna Manna" autorstwa Wojciecha Manna . Potem "Próbny lot" poprowadzą finaliści w organizowanym przez stację konkursie "młodych talentów". Następnie na antenie pojawi się "W środku dnia" – w lipcu prowadzącym będzie finalista konkursu Paweł Orlikowski . Po południu Bartek Winczewski poprowadzi "Świat nowej muzyki", a Michał Porycki będzie gospodarzem "Popołudnia w Nowym Świecie". Wieczorem na antenie zagości audycja muzyczna.
  • W soboty Jose Torres zaproponuje "De Cuba, su musica", Beata Grabarczyk poprowadzi "Deliberatorium", a "Muzyczny tygiel" - Krzysztof Sacha . Jerzy Sosnowski zaprosi słuchaczy na "Stulecie dziwów", po nim za mikrofonem zasiądzie Kinga Krasuska z "Miłomuzomanią", a następnie Katarzyna Zacharska z "Jej historią". Wieczorem nadawany będzie "Próbny lot" laureatów, a od 20.00 do 22.00 "Jeźdźcy muzy" Krzysztofa Łuszczewskiego .
  • Niedziela rozpocznie się programem "Bez kolejki" Wojciecha Manna; następnie nadawana będzie "Raczek Movie" Tomasza Raczka i "Wesoła warszawska fala" Jana Młynarskieg o. Od 15.00 Marcin Kydryński będzie nadawać "Porę sjesty", potem pojawi się "W głębi duszy" Elizy Michalik . W "Próbnym locie" pojawi się trójka finalistów wyłonionych w konkursie. Od 19.00 na antenie obecny będzie program "Czytał Michał Nogaś" , a po nim Andrzej Poniedzielski z "Piosennikiem".
  • Od poniedziałku do czwartku – od 6.00 do 10.00 ma być nadawany "Nowy Świt", który prowadzić będą Beata Grabarczyk, Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski . Następnie nadawany będzie "Próbny lot", potem "W środku dnia" z prowadzącymi Mateuszem Adruszkiewiczem, Krzysztofem Sachą, Maciejem Jankowskim i Karolem Bergerem . W paśmie "Muzyczne audycje autorskie" pojawią się: w poniedziałki :Muzyka bardzo poważna" – Krzysztofa Grabowskiego , we wtorki "Mała kawa" Wojciecha Manna , w środy "Dzieci bluesa" Jana Chojnackiego ; a w czwartki – „Zamach na dziesiątą muzę" Zbigniewa Zamachowskiego . O 16.00 do 19.00 w "Popołudniu w Nowym Świecie" prowadzącym będzie Michał Porycki . Od 19.00 do 21.00 będzie można posłuchać "Strumień zdumień" Jana Chojnackiego (w poniedziałki); "Wagle" Wojciecha Waglewskiego i Bartosza "Fisza" Waglewskiego (we wtorki); w środy – "Badafonia" Kuby Badacha , a w czwartki – "Napiór w eterze" Marka Napiórkowskiego . Od 21.00 do 22.00 "Punkt widzenia" poprowadzi Jerzy Sosnowski, Katarzyna Kasia oraz Eliza Michalik.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

Waglewski: "Jestem upierdliwy"

Nosowska i Waglewski - czego szukają w muzyce?

Lizbona i muzyka Fado oczami Marcina Kydryńskiego

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: wirtualnemedia.pl

Pozostałe wiadomości