Tomasz Raczek

  Tomasz Raczek

  Marian Sołobodowski od pięciu lat kolekcjonuje pocztówki sprzed kilkudziesięciu lat. Jego zbiór liczy około 500 egzemplarzy. Jak sam mówi, kartki miłosne sprzed 100 lat mają niezwykłą duszę. Jak wyznawano miłość kiedyś i dziś? Czy dawniej ludzie byli bardziej romantyczni? Porozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi. Studio Dzień Dobry TVN odwidzieli: Agata Passent, Tomasz Raczek i Emilian Kamiński.

  Gwiazdy i celebryci też mają swoich idoli i kiedy zrobią sobie z nimi zdjęcia, to chętnie umieszczają je w internecie. Tak też zrobiła Marina Łuczenko-Szczęsna - pod koniec sierpnia opublikowała w mediach społecznościowych fotkę ukazującą ją i Cristiano Ronaldo. A kim są ulubieńcy: piosenkarki Patricii Kazadi, blogerki Angeliki Muchy (aka LittleMonster96) i krytyka filmowego Tomasza Raczka? Czy nasi goście mieli okazję spotkać artystów, za którymi przepadają? Za co ich podziwiają? W jaki sposób idole Patricii, Angeliki i Pana Tomasza wpłynęli na ich życie?

  Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Do Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy: krytyka filmowego Tomasza Raczka, muzyka Wojtka Łuszczykiewicza i aktora Krzysztofa Respondka, aby zapytać o ich relacje z ojcami. Czy Tomasz Raczek zwierzył się tacie, że jest homoseksualistą? Czy nasi goście są kalkami swoich ojców?

  Dzisiaj w nocy odbędzie się 90. ceremonia rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Przygotowaniom do tej imprezy przygląda się prowadząca Dzień Dobry TVN Kinga Rusin. Kto - według bukmacherów - może otrzymać Oscara? Jakie szanse na statuetkę ma polsko-brytyjski film "Twój Vincent"?

  Szalone lat 90. to czasy rodzącego się kapitalizmu i galopującej inflacji. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer przeniósł się w nie, aby znowu zjeść "zapieksę" za 70 tys. zł, zagrać na game boy'u i pegasusie. Zobaczcie, jakie były wartości ówczesnego designerstwa wnętrzarskiego ;)

  Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy krytyka filmowego Tomasza Raczka oraz dziennikarza filmowego Jakuba Popieleckiego, aby wraz z nimi podsumować to, co wydarzyło się w przemyśle filmowym w 2016 r. Czy jakieś filmy i seriale zrobiły na naszych gościach duże wrażenie? Na co będziemy mogli iść do kina w przyszłym roku?

  W rozmowie z Kingą Burzyńską, o fenomenie szkoły, o tym jak ją wspominają i czego ich nauczyła Łódzka Filmówka, opowiedzieli, jej wybitni absolwenci: Andrzej Wajda, Zbigniew Zamachowski, Janusz Gajos, Jan Jakub Kolski i Szymon Bobrowski: "W 'Filmówce' się żyło, spało, jadło, kochało, rozmnażało wszystko się robiło w tej szkole. Wchodziło się o 7 rana i wychodziło się o 4 nad ranem". W studiu Dzień Dobry TVN o sukcesie szkoły rozmawialiśmy z Sławomirem Idziakiem i Tomaszem Raczkiem.

  Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy ludzi, którzy są niekwestionowanymi gwiazdami blogosfery. Na naszej kanapie zasiedli: Michał Fedorowicz, który zdobył nagrodę główną za Blog Roku 2014, Justyna Mazur, która została nagrodzona w kategorii "Życie i społeczeństwo". Towarzyszyli im jurorzy tegorocznego konkursu: Tomasz Raczek i Konrad Kruczkowski. Jakie kryteria brali pod uwagę oceniając blogi?

  Łukasz Radwan zabrał kamerę Dzień Dobry TVN na wyprawę do legendarnego atelier Stanisława Janickiego. Czy mistrz ma swój ulubiony film i swojego ulubionego aktora? W studiu Dzień Dobry TVN, o kondycji polskiego kina, rozmawialiśmy z Tomaszem Raczkiem i Danielem Olbrychskim.

  Aroganckie, kozackie, nihilistyczne, zabawne czy może naiwne? Jakie jest polskie kino? Co denerwuje krytyka filmowego w polskim kinie? Tomasz Raczek ocenił w Dzień Dobry TVN najpopularniejsze polskie produkcje filmowe.

  Tylko w Dzień Dobry TVN mogliście zobaczyć relację z jubileuszu Violetty Villas, który odbył się w Kielcach. Katarzyna Olubińska miała okazję porozmawiać z fanami, którym udało się zdobyć bilety na jubileusz Violetty Villas. Specjalnie dla Was przeprowadziła też wywiad z samą piosenkarką! A w naszym studiu Tomasz Raczek i Jerzy Gruza opowiedzieli nam o artystce.