Gorące tematy

Małgosia ma ogromnego guza. Potrzebuje pół miliona złotych na operację

Gorące tematy

Aktualizacja:

Małgosia Dulka ma dziewięć lat i wiele już w życiu przeszła. Małgosia ma nerwiakowłókniakowatość typu pierwszego - choroba jest nieprzewidywalna, w jej ciele pojawiają się guzy. Małgosia ma ogromnego guza w obrębie klatki piersiowej i brzucha. Potrzebuje pół miliona złotych na operację.

  • Małgosia Dulka i jej choroba - nerwiakowłókniakowatość typu pierwszego
  • Małgosia Dulka - zbiórka pieniędzy

Zobacz też: 

Maciuś urodził się z krótszą nóżką. Potrzebuje 600 tysięcy na operację

Małgosia Dulka i jej choroba - nerwiakowłókniakowatość typu pierwszego

Małgosia Dulka urodziła się 28 listopada 2009 roku. Urodziła się z dwiema malutkimi plamkani na ciele. Nie wyglądały poważnie, dlatego nikt się nimi nie przejął. Po trzech miesiącach Małgosia trafiła do szpitala — Gosia dostała zapalenia płuc. Wtedy też zaczęło się pojawiać coraz więcej plamek. Lekarze podejrzewali nerwiakowłókniakowatość typu pierwszego, ale na ostateczny dowód choroby trzeba było poczekać kilka lat…

Małgosia Dulka jest pod opieką wielu specjalistów i jeździ na szczegółowe badania. Właśnie podczas jednego z nich lekarz pulmonolog zlecił zrobienie rentgena klatki piersiowej. Potem było jeszcze rezonans i druzgocąca diagnoza — Małgosia ma ogromnego guza w obrębie klatki piersiowej i brzucha.

Niestety, nie to jest najgorsze. Moja córeczka ma postępującą skoliozę, która jest największym zagrożeniem. O ile operacja samej skoliozy nie jest skomplikowana, o tyle w przypadku Gosi nikt nie chce się jej podjąć. Właśnie przez tego guza… - mówi mama Małgosi Dulki.

Skolioza niezoperowana będzie się powiększać i może uszkodzić inne narządy, Małgosia ma skrzywienie kręgosłupa powyżej 90 stopni. Operacja będzie bardzo skomplikowana właśnie przez guza, który jest nieoperacyjny. Gosia musi z nim żyć - potwierdzili to lekarze w Polsce i zagranicą.

Małgosia nie może ćwiczyć na wychowaniu fizycznym, nie może długo stać, siedzieć. Zwykłe spacery są również dla niej bardzo męczące.

Mimo problemów, Małgosia stara się prowadzić normalne życie. Zaraża innych optymizmem. Uwielbia matematykę i programowanie.

Chciałabym zostać ekspedientką albo nauczycielką - mówi Małgosia.

Małgosia Dulka - zbiórka pieniędzy

Maja musi przejść operację. W Polsce nikt nie chce się jej podjąć. Pojawiła się nadzieja - Małgosia może zostać zoperowana przez niemieckiego specjalistę w Munster. Rodzice zbierają pieniądze na operację.

Operacja została wyznaczona na wakacje tego roku, jednak to nadal bardzo mało czasu, a kwota do zebrania jest ogromna - 500 tysięcy złotych.

Chcesz pomóc Małgosi? >>> TUTAJ <<< możesz wpłacić pieniądze na operację

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości