Gorące tematy

Fundacja TVN przekazuje milion zł na zakup testów dla szpitali

Gorące tematy

Aktualizacja:
Dzien Dobry TVNTomasz Urbanek/East News

Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” aktywnie włącza się w walkę z koronawirusem i przekazuje milion złotych na zakup testów wykrywających Covid-19. Szpitale będą mogły wykonać 2500 badań w laboratorium Warsaw Genomics.

Dziś, 23 marca, Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” przeznaczy milion złotych na zakup testów diagnostycznych wykrywających koronawirusa. Dzięki temu szpitale i inne placówki medyczne będą mogły bezpłatnie wykonać w laboratoriach firmy Warsaw Genomics aż 2500 badań realizowanych w bardzo krótkim czasie - w ciągu 4-12 godzin od momentu dostarczenia próbki do uzyskania wyników. Tym samym Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” dołącza do koalicji wspierającej walkę z koronawirusem. To dowód solidarności i odpowiedzialności społecznej, który wszyscy dajemy w tym czasie.

Zobacz też:

Testy na koronawirusa - broń w walce z pandemią. "Każda osoba, która jest nosicielem, potencjalnie zarazi 2,5 osoby"

Warsaw Genomics wykona testy na koronawirusa

Zespół Warsaw Genomics stanowią wybitni lekarze i naukowcy, których główną misją jest stworzenie i przekazanie pacjentom testów genetycznych opartych o najnowsze osiągnięcia światowej nauki. Od 20 marca firma realizuje w swoich laboratoriach do 1000 testów na wykrycie SARS-CoV-2 w ciągu doby. Wszystkie wykonywane są metodami molekularnymi rekomendowanymi przez WHO.

Fundacja TVN „Nie Jesteś Sam” działa już 19 lat

Fundacja TVN od 19 lat wspiera rzeczowo i finansowo chore dzieci oraz osoby dorosłe. Wraz z darczyńcami pomogła do tej pory ponad 26 000 osób. Wspiera także polskie szpitale i placówki medyczne. Finansuje remonty oraz buduje kliniki i oddziały szpitalne. Kupuje również najnowocześniejszy sprzęt medyczny, rehabilitacyjny a także karetki pogotowia.

Fundację można wspierać dokonując wpłat online, wysyłając smsy na numer 7126 o treści POMAGAM (1,23 zł z VAT) oraz przekazując jeden procent - KRS: 0000014124. Więcej o działalności fundacji dowiesz się odwiedzając stronę >>> fundacja.tvn.pl

Zobacz też:

Jurek Owsiak o pomocy w czasie epidemii: „Tutaj nie ma mocnych, z ogromną pokorą trzeba do tego wszystkiego podchodzić”

Agata Młynarska apeluje: "Nie każde dziecko może korzystać z nauki online!" i zachęca do akcji #komputerdlaucznia

Julia Wieniawa sprzedaje swoje ubrania. Cały dochód przeznaczy na służbę zdrowia

Autor: Jola Marat

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości