Gorące tematy

Eva Minge krytycznie o kosmetycznym podziemiu: "Hipokryzja w czasach kwarantanny jest tak ostra i rażąca jak papryczka chili w oku"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Eva Minge wykorzystała ostatnio swój instagram, aby poruszyć ważny temat. Projektantka umieściła wpis na temat kosmetycznego podziemia, które szerzy się w Polsce od czasu rozpoczęcia izolacji. Gabinety kosmetyczne i salony fryzjerskie zostały zamknięte, a co za tym idzie usługi zaczęto wykonywać... we własnych domach lub w domach klientów.

Eva Minge krytykuje kosmetyczne podziemie na Instagramie

Wszystko zaczęło się od krytyki zaniedbanych paznokci Evy Minge. Jak wiadomo, wiele kobiet manicure wykonuje w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, dlatego ich zamknięcie nastręcza kłopotu z oddaniem się pewnym rytuałom. Minge przytoczyła rozmowę na ten temat na swoim Instagramie.

- Pani Ewo, ale dlaczego ma pani niezrobione paznokcie??!!!! - a gdzie mam zrobić ?? - u swojej kosmetyczki !!! - przecież są gabinety zamknięte rozporządzeniem rządu! Pandemia ! - ale ma pani nieodpowiedzialną kosmetyczkę ! Przecież pani akurat nie może mieć niezrobionych paznokci ! Przecież może po cichu pani zrobić jak większość to robi lub przyjść do pani domu

- zacytowała we wpisie w mediach społecznościowych projektantka. Skomentowała również obszernie zjawisko kosmetycznego podziemia, które szerzy się w Polsce od momentu zamknięcia wszelkich gabinetów usługowych.

Ależ ja mam bardzo odpowiedzialną kosmetyczkę właśnie ! Zrezygnowała z zarobku, nie zwolniła ludzi, bierze ich na swój garb i garnek i mocno przeżywa, ze my klientki mamy takie paznokcie, rzęsy i inne. Każdego dnia jesteśmy w kontakcie ale wirtualnym ! Wykazuje się mądrością i świadomością, nie klei idiotki i nie udaje, że siedzi w domu robiąc w kosmetycznym podziemiu

- napisała Minge.

Uprzedzając pytania komentujących, Eva przyznała, że sama nie umie wykonać manicure, dlatego jej paznokcie mają tak duży odrost. Przyznała z żalem, że obserwuje na Instagramie wiele kobiet, które nie stosują się do rządowych rozporządzeń. W ich przypadku wyraźnie widać, że niedawno skorzystały z usług fryzjera lub kosmetyczki. Minge nazwała to hipokryzją i odniosła się do mentalności Polaków, którzy wykorzystują „okazję do wszelakich robót podziemnych”. Eva wskazała także nieszczerość tych, którzy na Instagramie kreują się na dbających o zdrowie swoje i innych, podczas gdy w rzeczywistości nawet pandemia nie stanowi dla nich przeciwwskazania do skorzystania z usług kosmetyczki czy fryzjera.

Ponowne otwarcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich

Nie wiadomo, kiedy dokładnie na nowo zostaną otwarte salony fryzjerskie i gabinety kosmetyczne. Działanie to zostało wstępnie zaplanowane na czwarty, a zarazem ostatni etap odmrażania gospodarki. Przedsiębiorcy prowadzący właśnie takie działalności nie widzą logiki w otwieraniu centrów handlowych, przy jednoczesnym wstrzymywaniu ruszenia z salonami usługowymi. Liczą więc na to, że decyzja ta zostanie przyspieszona.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości