Gorące tematy

9. edycja Oscarów biznesu. Ty też możesz zgłosić swojego kandydata

Gorące tematy

Aktualizacja:

Do 19 stycznia 2020 roku można zgłaszać kandydatów do Nagród Polskiej Rady Biznesu - jednych z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej. Jaki jest temat przewodni tegorocznej gali? Kogo poszukuje Kapituła? Jak można zgłaszać kandydatów? O tym w Dzień Dobry TVN mówił Wojciech Kostrzewa.

Nagroda Polskiej Rady Biznesu przyznawana jest nieprzerwanie od 2012 roku. 17 listopada 2019 roku wystartowała jej 9. edycja.

Tym razem, tematem wiodącym jest jedno z najbardziej niepokojących współczesnych zjawisk, tzn. kryzys klimatyczny. Zgodnie z prognozami światowych naukowców, zmiany klimatyczne i towarzyszący im wzrost temperatury już w najbliższej przyszłości mogą mieć zgubne konsekwencje dla całej naszej cywilizacji. Dlatego rządy państw, biznes, organizacje społeczne i liderzy opinii muszą zacząć współpracować na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i wprowadzania bardziej ekologicznych rozwiązań w gospodarce.

W bieżącej edycji Nagrody PRB organizatorom zależy na włączeniu się w szerszą światową kampanię, która uświadamia zagrożenia związane z kryzysem klimatycznym, oraz poszukiwaniu dróg jego rozwiązania. Aby zapobiec katastrofie, konieczna jest umiejętność współdziałania, wizja i pomysłowość, odwaga przełamywania schematów i wprowadzania zmian – wiele z tych cech, które mają finaliści i laureaci.

Dla biznesu, dla środowisk gospodarczych to jest bardzo ważna sprawa, dlatego że tak naprawdę my jesteśmy wszyscy ludźmi, wszyscy myślimy w kategoriach, co się będzie działo z naszymi dziećmi.

- stwierdził Wojciech Kostrzewa, Prezes Polskiej Rady Biznesu, Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB.

Czy to znaczy, że organizatorzy szukają jedynie firm i aktywistów działających w obszarze ekologii? W żadnym razie. Jednak stosunek kandydatów do ekologii z pewnością będzie dla Kapituły istotnym kryterium wyboru.

Jak zgłosić kandydata?

Nagroda PRB to nie tylko Gala, ale przede wszystkim poszukiwanie najlepszych kandydatów w całej Polsce.

Zgłaszać ich może każdy - pani Kowalska, pan Nowak, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, urzędy marszałkowskie, urzędy gminne.

- wymienił Wojciech Kostrzewa.

Jest to niezwykle proste. Wystarczy wejść na stronę: www.nagrodaprb.pl i do 19 stycznia 2020 roku zgłosić nominację;

Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES – to Nagroda dla osób, które:

 • osiągnęły spektakularny sukces biznesowy
 • stanowią wzór dla innych przedsiębiorców
 • dzięki swoim sukcesom wpływają na rozwój gospodarki
 • mogą być uznani za ambasadorów polskiej przedsiębiorczości w kraju i za granicą

Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE – to Nagroda dla osób, które:

 • odznaczają się wizjonerskim podejściem do biznesu
 • w swojej działalności biznesowej wyznaczają nowe trendy
 • tworzą innowacyjne produkty i usługi

Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA – to Nagroda dla osób, które:

 • dostrzegają potrzeby innych ludzi
 • niosą pomoc potrzebującym i wspierają wykluczonych
 • dzięki swojemu zaangażowaniu zmieniają rzeczywistość społeczną
 • dają innym nadzieję na lepsze jutro

Nagrody Polskiej Rady Biznesu są jednymi z najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień wręczanych najwybitniejszym postaciom polskiej przedsiębiorczości oraz sektora działalności społecznej.

Podsumowanie 8. edycji Nagrody PRB

27 maja 2019 roku poznaliśmy Laureatów 8. edycji Nagród Polskiej Rady Biznesu:

Nagrodę PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES otrzymał Igor Klaja – założyciel i prezes spółki OTCF, twórca marki 4F.

Laureatką nagrody PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA została Róża Rzeplińska – współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia61, które prowadzi serwis MamPrawoWiedzieć.pl, gromadzący dane o kandydatach ubiegających się o stanowiska publiczne.

Nagroda specjalna PRB im. Jana Wejcherta powędrowała do Jurka Owsiaka - twórcy i lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W przypadku nagrody PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE, Kapituła przyznała trzy równorzędne wyróżnienia, które otrzymali:

 • Dawid Cycoń – współzałożyciel, prezes zarządu ML System, producenta paneli fotowoltaicznych
 • Rafał Modrzewski – współzałożyciel i CEO spółki ICEYE [wym. ajsai], polskiego producenta mikrosatelitów
 • Wiktor Schmidt – współtwórca i CEO Netguru, spółki tworzącej oprogramowanie komputerowe

Uroczysta Gala odbyła się w warszawskim Ufficio Primo, które od wielu lat jest „gospodarzem” Nagrody, i była transmitowana na żywo przez telewizję TVN24BIS.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

>>> Zobacz także:

Autor: Iza Dorf

Źródło: Inf. własna PRB

Pozostałe wiadomości