Aranżacje wnętrz

"Odpicowane mieszkanie". Dom, który wycisza i uspokaja

Aranżacje wnętrz

Autor:
Patrycja
Sibilska
Odpicowane mieszkanie - domowe rewolucje
Odpicowane mieszkanie - domowe rewolucje Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Tym razem w cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska pokazała widzom dom, którego właścicielka pożegnała styl francuski na rzecz światła i nowoczesnych form. Jej zamiłowanie do zmian sprawiło, że wnętrze odzyskało świeżość, a mieszkańcy swoją ostoję spokoju.

"Odpicowane mieszkanie". Wnętrze, które koi

Dom, który odwiedziła Katarzyna Jaroszyńska, ma 214 metrów kwadratowych. Widzowie mogli zobaczyć przestronny salon, kuchnię z jadalnią oraz sypialnię. Prowadząca zwróciła uwagę na ilość światła, wlewającą się do wnętrza przez duże okna.

- 8 lat temu, projektowaliśmy ten dom w stylu klasycznym. Mieszkamy w sąsiedztwie starego lasu i powiększyliśmy w zeszłym roku okno, żeby jeszcze więcej wpuścić tego światła do tego domu. Kochamy tą przestrzeń - tłumaczyła Kamila Mróz.

Dom nie zawsze wyglądał tak, jak w dniu odwiedzin Katarzyny Jaroszyńskiej.

- Na początku panował tutaj taki trochę styl francuski, później nas to zmęczyło, chcieliśmy czegoś takiego nowoczesnego, stąd decyzja o zakupie nowej kanapy, takiej rodzinnej, wielkiej. Dodatki to w dużej mierze mój handmade bo zajmuję się również ceramiką - powiedziała właścicielka domu.

Kamila i jej mąż postawili na naturalne kolory ziemi. To dzięki nim odpoczywają po ciężkim dniu pracy. Wnętrze koi i pozwala na relaks.

- Kolory ziemi - zaczyna Kamila, a jej mąż kontynuuje - Na pewno lepsze niż brzoskwinia, turkus, te kolory nigdy nam nie pasowały i rzeczywiście ja po całym dniu pracy się tutaj wyciszam i uspokajam - mówi Marcin Mróz.

Drobne zmiany, wielka różnica

Kuchnia i jadalnia to pomieszczenia, w których Kamila dokonała kilku drobnych zmian. Za sprawą dodatków i nowych uchwytów nadała kuchni nowoczesnej lekkości. Prowansalski stół robiony na zamówienie zyskał nowe krzesła w ultranowoczesnej formie, ale wykonane z drewna, co zupełnie zmieniło jego sielski wizerunek.

Ostatnim, odwiedzonym przez Katarzynę Jaroszyńską pomieszczeniem była sypialnia.

- Ja nie jestem miłośniczką tapet, ale akurat jak zobaczyłam tę tapetę, która ma taki swetrowy splot, to wydała mi się idealna. Jest tak miło i przyjemnie - wyjaśniła obecność tapety w całej sypialni Kamila.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości