Dziecko

Zbuduj z dzieckiem pierwszy dom. Idealna zabawa dla malucha i rodzica

Dziecko

Zbuduj z dzieckiem pierwszy dom. Idealna zabawa dla malucha i rodzica

"Wielofunkcyjny domek" LEGO® DUPLO® to wszechstronnie rozwijająca zabawka dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. To również idealny prezent na zbliżający się Dzień Dziecka!

Każdy z nas, gdy był dzieckiem, bawił się w dom. "Urządzał" herbatki dla lalek, opiekował się zwierzakiem czy kładł misia spać. To miłe wspomnienie z dzieciństwa zabawy samemu lub z rodzicami towarzyszy wielu z nas do dziś. Te chwile mogą jednak wrócić podczas zabawy z własnymi pociechami, a zestaw LEGO DUPLO "Wielofunkcyjny domek" z pewnością wzmocni rodzinne więzi.

"Wielofunkcyjny domek" - idealny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem

Maluchy w wieku 2-5 lat z radością zbudują z klocków LEGO DUPLO wielopiętrowy i kolorowy domek z kuchnią, salonem, łazienką i sypialnią. W zestawie znajduje się mnóstwo realistycznych elementów, w tym: otwierana lodówka, konik na biegunach, kołderka do łóżka, toaleta, piekarnik, lodówka czy gitara. W komplecie są również minifigurki mamy, taty, dziecka, pieska i pluszowego misia, które będą mogły być bohaterami zabaw wymyślanych przez dziecko.

Podczas zabawy rodzic może pokazać maluchowi, jak wygląda świat i reguły nim rządzące. Najlepiej pozwolić dziecku wybrać rolę osoby, w którą chce się wcielić i uruchomić jego wyobraźnię. Dzięki wielu akcesoriom nasze pociechy będą mogły zrozumieć obowiązujące w domu zasady, między innymi jak dbać o porządek lub dlaczego trzeba myć ręce przed posiłkiem. Wspólna zabawa oswoi też malucha z nieznanymi dla niego sytuacjami, jak np. samodzielne zasypianie lub załatwianie się w toalecie. Wspomniana zabawa w odrywanie ról rozwija także umiejętności społeczne i emocjonalne. Maluchy mogą ćwiczyć empatię, opiekując się pieskiem lub przygotowując dla niego pyszne jedzenie.

Zabawa w dom rozwinie m.in. motorykę i mowę dziecka

"Wielofunkcyjny domek" to także świetny trening, podczas którego małe dzieci ćwiczą zdolności manualne i sprawność rączek, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że klocki LEGO® DUPLO® to idealna zabawka do nauki nowych słów. Każdy rodzic wie, co znaczy zadawane w kółko pytanie: "a dlaczego?". Często ciężko wytłumaczyć nawet najprostszą rzecz. Zabawa w dom i opowiadanie historii np. o wyjeździe na wieś na pewno ułatwi to rodzicielskie zadanie.

Zestaw „Wielofunkcyjny domek 3 w 1” to tak naprawdę trzy zabawki w jednym, bowiem pozwala skonstruować również wieżę mieszkalną i dom mieszkalny. Tym samym LEGO® DUPLO®  wspomaga wyobraźnię i kreatywność brzdąca, gdyż trzy modele to przecież trzy razy więcej historii do opowiedzenia, przygód do przeżycia i zabawy!

Zabawki od LEGO® DUPLO® to radość dla małych i dużych dzieci. A przecież o to w tym wszystkim chodzi! :) "Domek wielofunkcyjny" to nie jedyny zestaw dla małych pociech. W ofercie LEGO® DUPLO® znajdują się również: "Pokój zabaw", "Sypialnia", "Stanowisko z pizzą" i "Piekarnia".

LEGO, zestaw, klocki, wielofunkcyjny domek

mat. prasowe

Zobacz także:


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
56
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0