Gorące tematy

Sąsiedzi stalkerzy zamienili jej życie w koszmar

Gorące tematy

Sąsiedzi stalkerzy zamienili jej życie w koszmar

W czerwcu 2018 roku rozmawialiśmy z Bożeną Wołowicz, która od kilku lat prześladowana jest przez trzyosobową rodzinę stalkerów. Dziś spotkaliśmy się z nią ponownie, aby zapytać, w jakiej sytuacji znajduje się obecnie. Doczekała się sprawiedliwego wyroku? Gościem Dzień Dobry TVN był również adwokat Piotr Fidura.


Bożena Wołowicz od lat jest nękana przez swoich sąsiadów - lekarkę i jej dwoje dorosłych dzieci. Dramat kobiety trwa od 2013 roku. Na początku stalkerzy zaśmiecali jej podwórko, niszczyli zewnętrzną powierzchnię ścian domu, a nawet wylewali szambo. Ich nękanie polegało również na tym, że składali setki bezpodstawnych zawiadomień na policję i do prokuratury. Doszło nawet do tego, że stalkujący sąsiedzi napadli na Panią Bożenę na jej podwórku.

Zobacz także:

Bożena Wołowicz ofiarą stalkerów. Dlaczego nikt nie jest w stanie jej pomóc?

Stalking. Czym jest i jak sobie z nim radzić?

Mimo toczącej się w sądzie sprawy karnej przeciwko sąsiadom o naruszenie nietykalności, stalking i groźby, nie zaprzestali oni kolejnych ataków. Po serii nieprzyjemnych dla Pani Bożeny incydentów na początku 2018 roku, dzieci lekarki zostały zatrzymane przez policję i usłyszały kolejne zarzuty. Rodzeństwo otrzymało również prokuratorski zakaz zbliżania i kontaktowania się ze swoja ofiarą.

Pani Bożena postanowiła się wyprowadzić. Przyjeżdża do domu od czasu do czasu w asyście policji. Funkcjonariusze towarzyszą jej również, kiedy przyjeżdża na wezwanie sądu czy prokuratury. Swoje obecne miejsce zamieszkania kobieta trzyma w tajemnicy, nawet jej bliscy nie wiedzą, gdzie się zatrzymała. Pani Bożena jest u kresu wytrzymałości:

Moje dzieci bardzo cierpią, bo nie mogą mi pomóc. Gdybym została sama z tym koszmarem to pewnie odebrałabym sobie życie, albo bym zwariowała. Cały czas towarzyszy mi strach. Nie mogę go wyłączyć. Cały czas myślę, co będzie dalej i cały czas przed nimi uciekam.Akt oskarżenia przeciwko sąsiadom Pani Bożeny trafił w 2015 roku. Przez kilka lat trwania procesu stalkujący zasypywali sąd dziesiątkami wniosków, np. o wyłączenie sędziów od prowadzenia sprawy. Nie pojawiali się również na rozprawach. W końcu sąd zamknął przewód i na 11 stycznia 2019 roku zapowiedział ogłoszenie wyroku, który miał zakończyć gehennę Pani Bożeny. Kobieta czekała na ten dzień. W sądzie wspierał ją wuj stalkujących, który także stał się ich ofiarą. Był przez nich oczerniany w internecie, fałszywie pomawiany, nękany setkami telefonów i sms-ów. Rodzeństwo groziło śmiercią jego matce i żonie.

Niestety tego dnia sprawa nie znalazła swojego finału. Orzeczenie wyroku zostało odroczone do 19 lutego tego roku, ponieważ rodzina stalkerów złożyła nowe wnioski.Co sądzisz o tym artykule?
59
0
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
18
30.12.2019
W. Redny
Pani Bożena powinna zacząć prowadzić gospodarstwo agroturystyczne. Sądzę że wynajęcie domu, powiedzmy na tydzień, grupce sympatycznych kibiców piłki nożnej z Warszawy, Poznania czy Krakowa powinno ostatecznie rozwiązać jej problem z sąsiadami.
29.08.2019
Magda
Witam, Niestety borykam się z podobnym przypadkiem. I mogę potwierdzić niewydolność wszelkich służb w tym zakresie. U nas sytuacja jest o tyle poważniejsza choć sprawa Pani Bożeny napawa zgrozą i przerażeniem, że sąsiad stalker atakuje nie tylko nas prywatnie ale także naszych klientów, którymi są dzieci ponieważ prowadzimy agroturystykę dla dzieci. Niszczy nas psychicznie i niszczy nam firmę. Pozbawia możliwości zarobkowania i odstrasza klientów. Nie ma skrupułów aby atakować maluchy hałasem, straszyć piłą łańcuchową, szczuć psami itd. Katalog zachowań jak na stalkera przystało wymyślny i bogaty. Wystawianie kolumn i puszczanie dzieciom bluzgów na cały regulator, podstawianie pod płot rębarki i włączanie na 5 godzin, podstawianie betoniarki z kamieniem w środku i włączanie na wiele godzin itd. Policja, Prokuratura, Sądy, Wójt Gminy, Marszałek Województwa zero zainteresowania. Pierwsza jakaś sprawa o wykroczenie po półtora roku od zdarzenia. Są świadkowie , są nagrania, zdjęcia, monitoring i nic. Facet unika Policji i ze wszystkich się śmieje. Zniszczył wielu ludziom możliwość zarobkowania, pozbawił możliwości korzystania z posesji a organy Państwa ZERO reakcji. Najgorsze jest to, że nawet ich nie interesuje, że stalker zniszczył firmę, która płaciła podatki na to całe niewydolne i podłe towarzystwo. Nie interesuje ich, że rozkręcaliśmy lokalną, wiejską gminę pod względem biznesowym. To Państwo nadaje się tylko do utylizacji i szybkiego zaorania.
20.07.2019
Yano
Czy okoliczna społeczność nie może z tym nic zrobić? Pewnie ksiądz pobłogosławił tych zwyrodnialców. Ale że lekarka tak się zachowuje? I jeszcze ma pacjentów ?
27.06.2019
Jola
Nie godzę się na taką bezkarność. Nie godzę się na opieszałość prawa, prokuratury, sądów. Nie godzę się na brak poczucia bezpieczeństwa w naszym kraju. Nie godzę się na nękanie Pani Bożeny. GODZĘ SIĘ NA UMIESZCZENIE RODZINY K. MATKI, SYNA I CÓRKI W WIĘZIENIU. DOŻYWOCIE!!!!
21.02.2019
Onega
Wyrok za niski . Największe potępienie się należy
12.02.2019
nina
Pamietam te sprawe... Fajnie, ze TVN ja naglasnia... To jest nie do pomyslenia, ze takie rzeczy sie dzieja... i nie ma kary... Ludzie niewinni w psychiatryku laduja... Bo takie to niby proste z kogos zrobic wariata. A tutaj 3jka psycholi i nie mozna im nic zrobic... To jest jakas masakra.
12.02.2019
Zocha
To jest choroba psychiczna i nic wiecej. Ci ludzi musza byc oddzieleni od reszty spoleczenstwa w zakladzie psychiatrycznym.
12.02.2019
Nela
Pocieszające jest to, że ta świeżo upieczona , pożal się Boże ," prawniczka" żadnej pracy nie znajdzie. Nie mogę się doczekać sprawiedliwego finału i zadośćuczynienia dla Pani Bożeny.
12.02.2019
nono
Jedyne miejsce dla tych ludzi to psychiatryk na dłuuugi czas. Jeśli ich wyleczą to płacą tej kobiecie i innym poszkodowanym odszkodowanie. I pomyśleć że noszą takie dumne nazwisko bohatera spod Maciejowic.
11.02.2019
Frida
Współczuję Pani bardzo i dobrymi myślami wspieram. Wierzę, że sprawiedliwość istnieje i oby miała Pani okazję jej zaznać.
Przeżyłam namiastkę nękania przez sasiadkę-prawniczkę. W porównaniu z Pani sytuacją, to była namiastka namiastki. A moja "nękaczka" opamiętała się po ostatecznej dosadnej interwencji. Życzę tylko dobrego!
11.02.2019
gość
a może, zamiast błahych spraw, więcej rozmów i debat o prawie sąsiedzkim w polsce? nikt o tym nie mówi. sprawy sąsiedzkie nie sa W OGÓLE regulowane, nie ma żadnego prawa, bo to szczątkowe obowiązujące kompletnie nie nadaje się do zastosowanie gdziekolwiek. w polsce nawet nie ma godziny nocnej uregulowanej prawnie. każdy robi co chce, a poszkodowany nie ma kompletnie żadnych praw, począwszy od hałasów, śmieci, dziwnych sytuacji, agresji, napadów, nękania itp. ten kraj to jakieś głębokie obrzeża rosji, a nie państwo w europie.
11.02.2019
Iwona
To jest jakiś koszmar - jak można się czuć bezpiecznie w kraju gdzie wydział sprawiedliwości nie jest w stanie poradzić sobie z taką patologią? Biedna kobieta oprócz utraty zdrowia i spokoju, nie może nawet sprzedać domu i wyjechać daleko od tych oprawców - kto kupi ten dom z takim sąsiedztwem? Powinna dodatkowo pozwać ich o odszkodowanie utraty mienia :(
10.02.2019
Ewa
Bardzo dobrze,ze TVN nagłaśnia tę sprawę. Wszyscy będziemy ją śledzić. Bezradność i nieskuteczność naszych sądów jest porażająca. Zatrważające jest też stanowisko pana Żaka. Niebezpieczni ludzie powinni być izolowani od społeczeństwa. ci czują się bezkarni i panoszą się w sieci, dumni z siebie. Ich dane nie są żadną tajemnicą
10.02.2019
Haniabania
Życzę aby ci ludzie poszli na wiele lat do więzienia chorzy dewianci
10.02.2019
Basia
Pani Bożenko, tyle ludzi jest za Panią! Proszę się nie poddawać! Pozdrawiam Panią serdecznie!
10.02.2019
widz
Boze pomozcie tej kobiecie... znam sprawe od czasu gdy ten material, wlasnie sie ukazal lata temu, i zawsze mysle,ze Ta kobiete jest juz bezpieczna. Przerazajace jest, ze Ci oprawcy sa klasyfikowani jako ludzie wyksztalceni i prawi-lekarze, prawnicy (ja wiem , ze swiat jest podly i sa wyjatki)ale na milosc Boska, nie chce isc do takiej lekarki, stomatologa, prawniczki-ktorzy nie sa ludzmi. a o mieszkaniu kolo nich... to strach. Nie mozna tak. to znaczy tak jest, ale niech ktos to zatrzyma. Zycze aby wszystko sie skonczylo wreszcie. duzo zdrowia dla tej Pani.
10.02.2019
Ewa
OBURZAJĄCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10.02.2019
Petra
Pani Bożeno,brakuje mi słów ,serdecznie Pani współczuję i wierzę że finał dla stalkerów będzie miażdżący,pozdrawiam serdecznie
Rozwiń wszystkie komentarzy