Dzień Dobry Extra

Pogoda w czwartek: wiosna najwyraźniej bardzo polubiła Polskę

Dzień Dobry Extra

Pogoda w czwartek: wiosna najwyraźniej bardzo polubiła Polskę

W czwartek termometry wskażą miejscami nawet 23 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, a zachmurzenie zmienne. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne w Polsce północno-zachodniej i południowo-wschodniej, a poza tym - niekorzystne.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; po południu na północnym zachodnie rozpogodzenia, a na południowym wschodzie kraju cały dzień słonecznie. Miejscami, zwłaszcza w centralnym pasie, od Suwalszczyzny i Warmii po Dolny Śląsk, na ogół słabe, przelotne opady deszczu i niewykluczone słabe burze.

Temperatura maksymalna od 20 st. do 22 st. w południowo-wschodniej części kraju; chłodniej w północno-zachodniej i na Podhalu od 15 st. do 18 st.; najchłodniej na wybrzeżu od 10 st. do 13 st.

Wiatr początkowo słaby i umiarkowany, później umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. W szczytowych partiach gór wiatr bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 65 km/h.

Warunki biometeo

Powietrze będzie miało najwyższą wilgotność w pasie od Dolnego Śląska po Podlasie i wyniesie tam około 90 proc. Mieszkańcy północnych i północno-zachodnich regionów kraju odczują komfort termiczny, a pozostali ciepło. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne w Polsce północno-zachodniej i południowo-wschodniej, a poza tym - niekorzystne.

Pogoda Warszawa

W Warszawie zachmurzenie będzie zmienne z przelotnym deszczem. Na termometrach zobaczymy do 20 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni, wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1004 hPa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Źródło: TVN Meteo/PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
74
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0