Newsy

Pogoda na środę. W całym kraju dość silny wiatr

"Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (15 + 16-19.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

Newsy

Pogoda na środę. W całym kraju dość silny wiatr

"Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (15 + 16-19.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news

W środę w części zachodniej i południowej kraju słonecznie. Od Zatoki Gdańskiej przez Warmię, Mazury, północną część Mazowsza po Podlasie i Lubelszczyznę możliwe słabe i przelotne opady deszczu. W całym kraju będzie dość silny wiatr. 

Półwysep Iberyjski, Skandynawia oraz wschodnia Europa są pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem rozległego wyżu rozciągającego się od Wysp Brytyjskich po Bałkany. Polska jest w zasięgu tego wyżu, jedynie północna i północno-wschodnia część kraju znajduje się w zasięgu zatoki niżu znad Skandynawii. Z zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie, tylko wschodnia połowa kraju pozostaje jeszcze w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Pogoda w środę, 15 kwietnia 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i pozostanie bez większych zmian.

W środę w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie do około 10 st. w centrum i 16 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem okresami silny, w porywach do 80 km/h, zachodni. Porywy wiatru w szczytowych partiach Karpat do 75 km/h. Wysoko w górach wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie przeważnie duże z zanikającymi słabymi opadami deszczu. Temperatura minimalna od 3 do 6 st., w rejonach podgórskich od 0 do 2 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem dość silny, miejscami w porywach do 60 km/h, nad morzem do 90 km/h, zachodni. W szczytowych partiach Karpat porywy wiatru do 75 km/h. Wysoko w górach wiatr będzie powodował zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie, w środę, 15 kwietnia

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około9 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad ranem rozpogodzenia. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru wystąpią nad ranem.

W czwartek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 15 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.pl.

Zobacz też:

#PogodniTVN Zobacz mapę waszych zgłoszeń

Popularna sieć sklepów wprowadza do sprzedaży maseczki ochronne. Koszt jednej poniżej 2 złotych

Zakochaj się w Portugalii. Porto i Braga oczami Michała Cessanisa

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
62
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0