Newsy

Pogoda na sobotę: bez opadów i coraz cieplej

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (19.02.2021 + 20-21.02.2021) | POLSKA

Newsy

Pogoda na sobotę: bez opadów i coraz cieplej

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (19.02.2021 + 20-21.02.2021) | POLSKA

Jaka będzie pogoda w sobotę, 20 lutego? Synoptycy nie zapowiadają opadów i będzie cieplej. Na termometrach od 3 stopni C w Suwałkach do 9 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia połowa Europy znajdzie się w zasięgu rozległego niżu z głównymi ośrodkami nad północnym Atlantykiem oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem słabych wyżów. Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Ukrainy, który obejmie niemal całą Polskę, tylko na północnym zachodzie i północy zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad Atlantyku. Z południowego zachodu będzie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie. Przewiduje się przeważnie stan stały ciśnienia.

Pogoda na sobotę, 20 lutego 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie powoli spadać.

Na południowym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami mgły, początkowo marznące, które we wschodniej połowie Polski gdzieniegdzie mogą utrzymywać się przez większą część dnia, ograniczające widzialność do 400 m, a rano i wieczorem do 100 m. Tam też lokalnie opady mżawki, początkowo marznącej, powodującej gołoledź. Temperatura maksymalna od 0 st. C, 1 st. C na Suwalszczyźnie, w rejonach podgórskich Karpat oraz w obszarach dłużej utrzymującej się mgły, około 3 st. C, 5 st. C w centrum, do 11 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, tylko na północnym wschodzie początkowo zachodni.

Pogoda w Warszawie w sobotę, 20 lutego 2021 r.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże lub całkowite. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m, która miejscami może się utrzymywać przez cały dzień. Temperatura maksymalna około 2 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. 

Zobacz też:

Sport na mrozie szkodzi sercu? "Jeśli ktoś uważa, że morsowaniem buduje zdrowy organizm, to jest w błędzie"

Czy karma wraca? Psycholog: "Sami jesteśmy w stu procentach odpowiedzialni za to, co nas spotyka"

Szczęście do związków mamy zapisane w genach. Decyduje konkretna mutacja 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
54
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0