Newsy

Pogoda na czwartek: uwaga na poranne mgły

x-news

Newsy

Pogoda na czwartek: uwaga na poranne mgły

x-news

Synoptycy na czwartek zapowiadają opady śniegu na wschodzie, w centrum i na południu Polski. Na termometrach od -3 stopni C w Suwałkach do 2 stopni C w Szczecinie i we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą liczne układy niskiego ciśnienia, jedynie Półwysep Iberyjski będzie pod wpływem wyżu. Obszar całego kraju znajdzie się pod wpływem niżu z ośrodkiem nad Pomorzem. Z zachodu napływać będzie chłodna masa powietrza polarnego morskiego.

Prognoza pogody na czwartek, 28 stycznia 2021 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie spadało.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Rano na wschodzie mogą utrzymywać się silne zamglenia. Opady śniegu, na zachodzie kraju także deszczu ze śniegiem. Na północy opady okresami o umiarkowanym natężeniu; prognozowana wysokość opadu na Pomorzu do około 8 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej również do około 8 cm na Pomorzu i Kujawach. Temperatura maksymalna od -3 st. C na krańcach wschodnich kraju, do 0 st. C, 2 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, w szczytowych partiach Sudetów i Tatr do 65 km/h, z kierunków zachodnich, miejscami powodować będzie zawieje lub zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu na całym obszarze kraju, poza północno-zachodnią częścią. Na zachodzie miejscami mgła ograniczająca widzialność do około 200 m. Na północnym wschodzie oraz w Karpatach opady okresami będą o umiarkowanym natężeniu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na tym obszarze do 8 cm. Temperatura minimalna od -5 st. C do -2 st. C, nad morzem około 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni, jedynie w Sudetach północno-wschodni.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 28 stycznia 2021 r. 

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże, do południa możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -4 st. C. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Zobacz też:

"Na Wspólnej" kończy 18 lat. Jak gwiazdy serialu wspominają pierwsze chwile na planie?

Nowojorski sernik, ciasto kokosowe i ciastka owsiane. Pyszne desery dla całej rodziny

Dwie maski zamiast jednej. Czy nowy trend skuteczniej chroni przed COVID-19?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
59
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0