Gwiazdy

Megxit. Ile zarobią Harry i Meghan na opuszczeniu dworu królewskiego?

Gwiazdy

Megxit. Ile zarobią Harry i Meghan na opuszczeniu dworu królewskiego?

Nie milkną echa decyzji Meghan Markle i księcia Harry’ego o odejściu z dworu królewskiego. Po tym, jak para książęca postanowiła zrezygnować z pełnienia swoich funkcji  i zacząć życie na własny rachunek, do mediów przedostają się coraz to nowe informacje na temat jej  planów.   

Plany Meghan i Harry’ego

Jak podaje brytyjski tabloid „The Sun”, Meghan i Harry rozpoczęli poszukiwania domu w Kanadzie. Ich uwagę przykuła przepiękna, ponad stuletnia rezydencja położona nad zatoką w zachodnim Vancouver. Posiadłość ma 6 sypialni, 5 łazienek, piękny ogród oraz zejście prosto do jeziora. Wartość nieruchomości wynosi 21 mln funtów. Zakup willi znacząco uszczupliłby majątek pary książęcej, który według wyliczeń wynosi 33 mln funtów.

W oparciu o te informacje, media i ekonomiści próbują wyliczyć, ile Meghan i Harry mogliby zarobić na opuszczeniu dworu królewskiego. Według nich, za rok reklamowania produktów na Instagramie, książęta Sussex mogliby liczyć na wynagrodzenie w wysokości 418 mln zł. Za pojawienie się na pojedynczym wydarzeniu medialnym mogliby zażądać nawet sześciocyfrowego wynagrodzenia. Nie mniej imponująca mogłaby być ich gaża za napisanie książki zdradzającej sekrety związane z Megxitem. Podpisanie kontraktu wzbogaciłoby Meghan i Harry’ego o 244 mln zł, czyli tyle samo, co łącznie otrzymali Michelle i Barack Obama za autobiografie. 

Oświadczenie Królowej w sprawie Megxitu

W ostatnim czasie Królowa Elżbieta zadecydowała, że książęta Sussex nie będą dłużej tytułowani Ich Królewskimi Mościami. Ponadto, Meghan i Harry nie będą reprezentować brytyjskiej rodziny królewskiej ani pobierać środków publicznych na pełnienie swoich obowiązków. Według ustaleń, para ma zwrócić pieniądze za renowację swojej angielskiej rezydencji - Frogmore Cottage. Jak dotąd, nie pojawiły się jednak informacje dotyczące kwestii kosztów ochrony. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Meghan i Harry nie będą używać tytułów "ich królewskich wysokości"

Królowa Elżbieta wydała oświadczenie. „Wypisanie się z rodziny królewskiej będzie procesem”

Powrót Meghan Markle do aktorstwa? Jest kontrakt ze światowym gigantem!

Co sądzisz o tym artykule?
71
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0