Dzień Dobry Extra

Koncert "Wsłuchiwać się w Papieża". Mija 40 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Dzień Dobry Extra

Koncert "Wsłuchiwać się w Papieża". Mija 40 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się koncert Wsłuchiwać się w Papieża zorganizowany jest okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Czego możemy się spodziewać podczas tego wydarzenia? Jakie gwiazdy wezmą udział w koncercie? Gościem Dzień Dobry TVN był dyrektor biura programu "Niepodległa" Jan Kowalski.

2 czerwca 1979 r. papież Jan Paweł II rozpoczął pierwszą pielgrzymkę do Polski. Jego wizyta wywołała duże poruszenie wśród całego narodu, była okazją do wzruszeń oraz refleksji nad jego dalszymi losami. Podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny Ojciec Święty odwiedził miejsca szczególnie istotne dla polskiej tradycji i kultury, przywołując tysiącletnią historię istnienia państwa polskiego.

>>> Zobacz także:

Dzięki moralnemu wsparciu Jana Pawła II, a także zapałowi i zaangażowaniu Polaków w całym kraju, rozpoczął się okres pokojowych przemian ustrojowych w całym regionie środkowoeuropejskim. Przemian niezwykłych, oddolnych, mających na uwadze dobro, wolność kraju i narodu. Przemian, które w efekcie zmieniły bieg historii. Ich skutkiem było przeprowadzenie w Polsce pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku i rozpoczęły nową erę w historii nie tylko Polski, lecz także całej Europy.

Koncert Wsłuchiwać się w Papieża - szczegóły

W rocznicę wystąpienia papieża na Placu Zwycięstwa w Warszawie, noszącym obecnie imię Marszałka Józefa Piłsudskiego, będziemy uczestnikami widowiska muzycznego mającemu na celu uczczenie chwil sprzed 40 lat i przywołanie atmosfery łączącej wtedy Polaków w podniosłym duchu.

Koncert Wsłuchiwać się w Papieża podzielony został na 11 części – każda z nich oprócz wstępu i zakończenia będzie opierała się o przesłanie Jana Pawła II z jednego z 9 miejsc, które odwiedził podczas pielgrzymki. Narratorem koncertu będzie sam Ojciec Święty – centralnym punktem sceny będzie telebim, pokazujący archiwalne nagrania kazań Ojca Świętego z 1979 roku, ale nie tylko – papież "ożyje" na naszych oczach dzięki najnowszym zdobyczom technologii i będzie wirtualnie towarzyszył nam podczas widowiska.

Wśród gwiazd, które wystąpią na scenie są między innymi: Dawid Kwiatkowski, Kamil Bednarek, Stanisława Celińska, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Cugowski, Natalia Kukulska, Halina Mlynkova, Andrzej Lampert, Aleksandra Gintrowska, zespół Golec uOrkiestra i Zakopower.

Każda z części koncertu Wsłuchiwać się w Papieża zawierać będzie najsłynniejsze piosenki poświęcone Janowi Pawłowi II oraz utwory, które w czasie pierwszej pielgrzymki były śpiewanie przez Polaków i samego Ojca Świętego, oraz te, o których papież chciał nam specjalnie opowiedzieć, jak na przykład "Bogurodzica".

Wstęp na koncert jest wolny.

Co sądzisz o tym artykule?
79
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0