Zdrowie

Trening inspirowany grą na perkusji. Instruktorka: "Można się fajnie wyżyć i odstresować"

Zdrowie

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
 Agata Zjawińska
Trening inspirowany grą na perkusji

POUND to energiczny trening inspirowany grą na perkusji, łączący cardio oraz wzmacnianie ciała. Na czym dokładnie polegają ćwiczenia? Komu mogą się spodobać? Na te pytania odpowiedziała instruktorka Aneta Kaszkowiak w rozmowie z Agatą Zjawińską, reporterką Dzień Dobry TVN.

Trening POUND - co to jest?

Kochasz rock and rolla i aktywność fizyczną? Jeśli odpowiedzieć brzmi "tak", koniecznie spróbuj treningu POUND, który cieszy się coraz to większą popularnością.

- Pomysł na ten trening powstał w 2011 roku, w Los Angeles. Dwie dziewczyny, które grały w akademickim zespole na perkusji, pewnego dnia ćwiczyły bez stołka. Poczuły jak całe ciało pracuje i pomyślały, że to fajny trening. Nie trzeba mieć koordynacji, bo wszystko można wypracować. Naprawdę chodzi tutaj o zabawę, ruch, by było zdrowo i energiczne - tłumaczyła instruktorka Aneta Kaszkowiak w Dzień Dobry TVN.

Trening POUND z pałeczkami

Połączenie muzyki i zajęć fitness to jedna z ulubionych aktywności wśród kobiet. Teraz obok aerobiku, zumby, mają do dyspozycji w kubach fitness trening POUND. Na czym on dokładnie polega?

- Jest zainspirowany grą na perkusji. Wykorzystujemy specjalnie wyważone pałeczki. Są zaprojektowane do zajęć POUND. To jest trening całego ciała. Pracuje bardzo dużo partii mięśniowych: ręce, ramiona, brzuch, więc jest dość intensywny. Aczkolwiek można go łatwo modyfikować. Jest on niemalże dla każdego – osób wytrenowanych, początkujących, kobiet, mężczyzn, starszych, a nawet dzieci. Fajne jest to, że nie liczmy tu powtórzeń, a skupiamy się na muzyce, na zabawie. Nastrajamy się pozytywną energię. Można się fajnie wyżyć i odstresować - przekonywała Aneta Kaszkowiak.

Zobacz, jak wygląda trening POUND. Instruktorka Monika Tomczak wyjaśniła, jak krok po kroku wykonywać daną pozycję.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter:  Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości