Sport i fitness

Najszybsza babcia świata nie zwalnia tempa. Basia Prymakowska kolejny raz wbiega na Kasprowy Wierch

Sport i fitness

Autor:
Nastazja
Bloch
Reporter:
Izabela Kaczyńska
Biegnij Baśka, biegnij

Barbara Prymakowska w ciągu zaledwie kilku lat przebiegła 60 maratonów, w tym Koronę Maratonów Świata, niezliczoną liczbę półmaratonów i maratonów na rolkach. Jest wielokrotną mistrzynią świata i Europy w biegach górskich. 78-latka dziesięć lat temu jako najstarsza Polka na świecie zdobyła Mont Blanc i pierwsze miejsce wbiegając na Kasprowy Wierch. Co motywuje ją do działania?

Barbara Prymakowska – kobieta o niesamowitej energii

Barbara Prymakowska zainteresowała się sportem w wieku 58 lat. Wtedy to regularnie zaczęła ćwiczyć, a  aktywność fizyczna bardzo szybko stała się jej pasją. Kobieta jeździ na nartach, rowerze, rolkach, gra w tenisa i biega szybciej niż niejeden nastolatek. Jak przyznała, to właśnie hobby motywuje ją do życia, a także inspiruje inne kobiety do ruchu.

- Z żoną jesteśmy prawie od 60 lat. Stosuję się do jednej zasady. Żona ma zawsze świętą rację, a ja mam święty spokój. Jeżeli chodzi o wyniki sportowe, osiągnięcia i wytrzymałość w tym wieku, stanowi ewenement - powiedział Stanisław Prymakowski, emerytowany nauczyciel WF, mąż Barbary.

Basia ma na swoim koncie wiele maratonów. Nam wyznała jednak, że największy sentyment ma do biegu w Atenach.

10 listopada, ktoś do mnie krzyknął "Biegnij Barbara, jeszcze Polska nie zginęła". Wtedy sobie pomyślałam, że na kolanach, ale za ten okrzyk trzeba przekroczyć linię mety

- wspominała Barbara.

Bieg na Kasprowy Wierch

25 września Barbara Prymakowska po raz kolejny postanowiła wbiec na Kasprowy Wierch. Na miejsce udał się Robert Stockinger. Na pytanie, co motywuje ją do tak intensywnej aktywności, odpowiedziała:

- Jestem optymistką i nie wątpię w to, że coś mi się uda. Sport daje mi akumulator na życie. Jeżeli ma się pasję, to wtedy życie jest ciekawsze, kolorowe.

"Najszybsza babcia świata" - nie zwalnia tempa
"Najszybsza babcia świata" - nie zwalnia tempa Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Reporter: Izabela Kaczyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości