Sport i fitness

Polacy rządzą w turnieju Rolanda Garrosa. "Iga Świątek nie ma z kim przegrać"

Sport i fitness

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Paweł Kuwik
Polacy w sztosie na Roland Garrosie

Francuska stolica jest wyjątkowo łaskawa na polskich tenisistów. Do kolejnych etapów rozgrywek awansowali: Iga Świątek, Alicja Rosolska i Hubert Hurkacz. Atmosferę z paryskiego kortu relacjonował specjalnie dla Dzień Dobry TVN Paweł Kuwik, dziennikarz Eurosportu.

Polacy w turnieju Rolanda Garrosa

Nadchodzący tydzień będzie prawdziwą gratką dla miłośników tenisa. Na kortach w Paryżu zobaczymy Igę Świątek, której fani ostrzą sobie zęby na kolejne zwycięstwo. Oprócz niej do gry staną Alicja Rosolska i Hubert Hurkacz. Apetyt na zwycięstwa jest więc ogromny, a ich prawdopodobieństwo niemałe.

- Mówi się tu dużo, że Iga Świątek nie ma z kim przegrać - przekazał paryski korespondent. - Z jednej strony, tylko ona została tutaj w rywalizacji singlistek, jeżeli chodzi o TOP 10 najlepszych tenisistek świata. Z drugiej strony, dwa lata temu Iga też nie należała do światowej czołówki, a jednak ten turniej wygrała - zaznaczył.

Kim był Roland Garros?

Imię i nazwisko Rolanda Garrosa w świecie tenisa jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Jednak on sam miał niewiele wspólnego z tym szlachetnym sportem.

- Był francuskim lotnikiem, bohaterem I wojny światowej, zginął na miesiąc przed jej zakończeniem - wyjaśnił Paweł Kuwik. - Tę arenę nazwano właśnie na jego cześć. Znajduje się tutaj 19 kortów. (...) Najpiękniejszym z nich jest ten imienia Simone Mathieu, położony w oranżerii, w przepięknym miejscu. Kiedy się tam zmierza, mija się palmy, jaśminowce, które wspaniale pachną na całej tej arenie, szczególnie podczas wiosny w Paryżu, która jest naprawdę urocza - podsumował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Paweł Kuwik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości