Nagrody Polskiej Rady Biznesu
Z powodu wojny w Ukrainie Polska Rada Biznesu zdecydowała się na przesunięcie Gali Finałowej konkursu – zwykle odbywającej się pod koniec maja – na 12 września 2022 roku. Wydarzenie odbędzie się w warszawskim Ufficio Primo i będzie transmitowane na żywo przez TVN24.
- W momencie, kiedy wojna wybuchła, większość członków Rady Biznesu była zajęta udzielaniem pomocy. Zaangażowali się wszyscy w pomoc dla Ukraińców i nie było pasma, żeby mówić o nagrodzie. Również kandydaci, szczególnie w kategorii społecznej, byli zajęci pomaganiem - wyjaśnia Krzysztof Kulig. - Założyliśmy, że we wrześniu uda nam się to ogarnąć - dodał.
Nagroda PRB, nazywana „biznesowym Oskarem”, to jedno z najważniejszych wyróżnień biznesowych w Polsce. W 11. edycji Kapituła Nagrody PRB, która składa się z autorytetów życia gospodarczego, naukowego i społecznego, oceniała kilkaset zgłoszeń nadesłanych przez instytucje państwowe, ośrodki naukowe, firmy, organizacje pozarządowe i osoby prywatne.
Nagrody są wręczane w trzech głównych kategoriach: sukces, wizja i innowacja oraz działalność społeczna.
Jubileusz Polskiej Rady Biznesu
W maju przypada 30. rocznica powstania Polskiej Rady Biznesu. W 1992 roku, gdy zaczynała się transformacja ustrojowa, Polskę często odwiedzał Zbigniew Brzeziński, który zainspirował przedsiębiorców do założenia organizacji na wzór amerykańskiej Business Roundtable, by wspólnie kształtować nową rzeczywistość i uczyć się w niej funkcjonować. Obecnie duży nacisk kładziony jest na społeczną odpowiedzialność biznesu
- Na przestrzeni lat bardzo zmieniała się rola przedsiębiorców - podkreśla Małgorzata Adamkiewicz. - Dziś jest to promowanie postaw prospołecznych, działalności charytatywnej i jest to wpisane w nasz program. Również w tej kategorii mamy laureatów - zaznaczyła.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- "Usiłowania gwałtu, próby samobójcze i nauczyciele jako sprawcy przemocy". Tragiczne realia młodzieży LGBT+
- Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. "Dał sobie prawo, by to powiedzieć"
- Jakub Tolak wybudował kołyskę w kamperze. "Nie jesteśmy naiwni, ale trzeba próbować"
Autor: Adam Barabasz
Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki / East News