firma

  Co można zobaczyć podczas takich odwiedzin?

  Ryczałtowcy, którzy chcą się rozliczać na zasadach ogólnych, mają ostatni dzień na zmianę formy opodatkowania. Zmiana ta będzie miała zastosowanie tylko w trwającym roku podatkowym. Jak i do kiedy można to zrobić?

  Polska Rada Biznesu przygotowuje się do pięknego jubileuszu 30-lecia istnienia. Nagrody przyznawane przez organizację w tym roku wyjątkowo nie zostaną wręczone w maju.

  Wiele osób zakłada konta firmowe, aby uniknąć nieuporządkowania. Niestety, czasem zdarzają się pomyłki. Kiedy mogą być przyczyną problemów?

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, dzięki której niektórzy przedsiębiorcy zapłacą mniejszą składkę zdrowotną. Uwzględnione zostaną między innymi tzw. różnice remanentowe. Zmiany dotyczą również firmowego majątku i przychodów zwolnionych z podatku. Sprawdź szczegóły.

  Przyjrzyj się bliżej wydatkom związanym z leasingiem i najmem firmowego auta. Które z rozwiązań bardziej się opłaca? Co wpływa na wysokość finansowania? Poznaj analizę kosztów leasingu w mAuto i wybierz rozwiązanie dostosowane do potrzeb Twojej działalności.

  Na początku traktujemy fotografowanie jako pasję. Robimy coraz więcej zdjęć, pojawiają się pierwsze zlecenia, z czasem coraz lepsze pieniądze i jeszcze więcej pracy. Wreszcie nadchodzi czas na decyzję - chcę założyć firmę i pracować na własny rachunek. Podpowiadamy, jak zacząć świadczyć usługi fotograficzne.

  Do nietypowej sytuacji doszło w jednej z mazowieckich firm. Podczas walnego zgromadzenia odwołano prezesa firmy, któremu zarzucano mobbing i zaległości w wypłatach. Ten jednak "odbił" stanowisko z pomocą armii ochroniarzy i tak zaczęła się batalia, gdzie wszelkie chwyty są dozwolone. Sprawę poruszono w programie Uwaga! TVN.

  Nikodem Rozbicki pojawi się w kolejnej odsłonie serialu o Joannie Chyłce. Młody aktor nie ogranicza się jednak wyłącznie do grania w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Niedawno wspólnie z kolegą założył firmę. Czym będzie się zajmował?

  Fluktuacja kadr to problem, z którym musi się zmierzyć każda firma. Choć zwyczajowo uważana jest za zjawisko negatywne, czasami może przynieść również pozytywne skutki. Czym jest fluktuacja pracowników i jakie są jej rodzaje?

  Etyka biznesu jest zbiorem norm moralnego i etycznego postępowania, które mają zastosowanie do działalności gospodarczej. Normy etyki biznesu mają za zadanie przeciwdziałać m.in. spekulacji i chciwości w życiu gospodarczym.

  Andrzej Lipiński to człowiek orkiestra posiadający słuch absolutny. Jest reżyserem dźwięku, wykładowcą i twórcą sprzętu muzycznego. Jego głośniki cenione są przez gwiazdy muzyki na całym świecie, a historia życia polskiego emigranta to istne spełnienie amerykańskiego snu.

  Coraz częściej młodzi ludzie dążą do szybkiego usamodzielnienia się. Nie chcą do późnego wieku mieszkać z rodzicami i prosić ich o pieniądze. Zamiast tego sami otwierają swoje biznesy i uniezależniają się finansowo. Jak więc zostać bogatym nastolatkiem?

  Julia Kamińska to aktorka, którą widzowie poznali w 2008 roku. Gwiazda wcieliła się wtedy w rolę Uli Cieplak, głównej bohaterki serialu "BrzydUla". Po długiej przerwie kultowa produkcja ponownie wróciła na ekrany telewizorów, a fani są zachwyceni. Mateusz Hładki postanowił porozmawiać z celebrytką na temat jej serialowej przemiany i życiowej metamorfozy. Jak się okazuje, gwiazda od 3 lat prowadzi swój własny biznes.

  Pandemia, oprócz oczywistych trudności, jakie wygenerowała na rynku, wyzwoliła w przedsiębiorcach ogromne pokłady kreatywności. Wiele osób do tej pory pracujących na bezpiecznych etatach wpadło na pomysł rozkręcenia własnego biznesu. O tym, czy warto rozpoczynać własną działalność w tak trudnych czasach, opowiedziały nam Ewa Gadomska, specjalistka ds. rozwoju biznesu oraz Ewelina Rydzyńska, przedsiębiorczyni.

  Karol Szufladowicz i Bartłomiej Leśniewski w latach 90. tworzyli graffiti. Nie przypuszczali wówczas, że hobby zaprowadzi ich aż tak daleko. - Gdyby ktoś kiedyś powiedział, że będą do nas goście pisali z Sydney, Berlina, Nowego Jorku, nie uwierzyłbym - podkreślił założyciel firmy. Jak im się to udało?

  Osoby prowadzące własne firmy w czasie pandemii próbują wykorzystać ten fakt, żeby wyjechać na urlop. Jak twierdzą, w tym czasie mogą pracować online. Czy jest to zgodne z prawem? Sprawę wyjaśniała w naszym programie adwokat Eliza Kuna.

  Pandemia to ciężki czas dla przedsiębiorców. O trudnościach związanych z ograniczeniem biznesu i sposobach na przetrwanie rozmawialiśmy z dziennikarzem biznesowym TVN24 BiS Mateuszem Walczakiem oraz byłym piłkarzem ręcznym, restauratorem Karolem Bieleckim.

  Ponad 20 lat temu rzuciła szkołę baletową i wyjechała z Polski do USA. Dziś jest szczęśliwą żoną, matką i ... właścicielką marki produkującej stroje kąpielowe, które podbijają świat. Z Marysią Reeves spotkała się Kinga Rusin.

  Czym różni się styl prowadzenia biznesu przez kobiety i mężczyzn? Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety prowadząc własną firmę? O specyfice kobiecego biznesu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Iwona Golonko - konsultant i psycholog biznesu: "Jesteśmy mniej skłonne do ryzyka, bardziej badamy różne opcje, przez co tych kobiecych biznesów jest mniej".

  Czy budowanie relacji z innymi jest podstawą sukcesu w biznesie? Jak budować relacje w zespole? - Jeżeli chcemy cokolwiek zrobić w biznesie, dostać premię, przepchnąć swój pomysł, to ktoś nam musi w tym pomóc. Sami tego nie zrobimy - mówił w Dzień Dobry TVN Miłosz Brzeziński, coach biznesu i autor książki "Sztuka budowania relacji". Jak to zrobić, by nie być ofiarą w grupie? Jakimi cechami powinien się wykazywać mężczyzna w zespole, a jakimi kobieta? Kto nigdy nie nauczy się pracy w zespole?

  O oszustwie, którego ofiarą padła jej mama, Agnieszce Jastrzębskiej opowiedziała Hanna Lis. Jak skończyła się ta sprawa? Zobaczcie. Hanna Lis: "Ta firma powinna też Państwu przyznać rację i rozwiązać z Państwem umowy zawarte z naruszeniem prawa"!

  Niedawno Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński przedstawił plan wprowadzenia instytucji tzw. sygnalisty. Na czym miałaby polegać jego działalność? W jaki sposób prawo będzie go chroniło przed represjami otoczenia? Czy w innych krajach taka instytucja już istnieje? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem oraz dziennikarzem i satyrykiem Kamilem Nosalem.

  W mediach pojawiła się informacja, że firma Nataszy Urbańskiej zbankrutowała. A jak jest naprawdę? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Kinga Rusin wybrała się do Nowego Jorku na spotkanie z Michałem Borkowskim, Markiem Bańczykiem i Markiem Kołtunem, czyli Polakami, którzy odnoszą tam ogromne sukcesy na rynku start-upów. W studiu Dzień Dobry TVN naszymi gośćmi byli: Stefan Batory, Michał Sadowski i Marcin Beme, którzy zdecydowali się działać w Polsce, a wartości stworzonych przez nich firm sięgają kilkudziesięciu milionów złotych. Czym różni się prowadzenie biznesu w Polsce i USA i dlaczego nasi goście zdecydowali się zostać w kraju?

  Anna Słomowicz, Agnieszka Sawicz i Monika Bajerska kilkanaście miesięcy temu postanowiły projektować ubrania dla dzieci. Mimo że ruszają dopiero w sierpniu tego roku, to ich kolekcjami już teraz zachwyca się cały świat. Kilka modeli mogliśmy zobaczyć w Dzień Dobry TVN.

  Łódź jest dla Jarosława Bieniuka wyjątkowym miejscem - tu grał przez pewien czas w piłkę nożną, urodził się jego najmłodszy syn Janek i mieszkają jego najbliżsi przyjaciele, z którymi prowadzi firmę zaangażowaną w działalność charytatywną. I właśnie o pomocy chorym i potrzebującym opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Dowiedzieliśmy się również o innych nowych życiowych wyzwaniach sportowca.

  Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Wiesław Wilk założył firmę, która zajęła się produkcją pamięci komputerowych. Obecnie jego działalność cieszy się dużym zainteresowaniem - także poza granicami Polski. Widzom Dzień Dobry TVN powiedział o swoim przepisie na sukces.

  W tegorocznym rankingu "Forbesa" - "30 under 30", prezentującym najbardziej utalentowanych młodych ludzi, znalazło się 8 Polaków. Dwójkę z nich gościliśmy dziś na naszych kanapach. Marcin Piątkowski, twórca rowerów elektrycznych, i Laura Godek-Miąsik, która produkuje żywność liofilizowaną powiedzieli nam jakie to uczucie znaleźć się na tej liście, jak powstawały ich pomysły na biznes oraz, czy młodzi przedsiębiorcy mają czas na życie prywatne.

  Martyna Zastawna odeszła z pracy i teraz prowadzi pracownię, w której odnawia stare, zniszczone buty. Co było bodźcem do założenia swojej działalności? Czym jest "custom" obuwia? Ile trzeba czekać na renowację butów? I skąd napływają do Martyny zamówienia?