firma

  firma

  Fluktuacja kadr to problem, z którym musi się zmierzyć każda firma. Choć zwyczajowo uważana jest za zjawisko negatywne, czasami może przynieść również pozytywne skutki. Czym jest fluktuacja pracowników i jakie są jej rodzaje?

  Etyka biznesu jest zbiorem norm moralnego i etycznego postępowania, które mają zastosowanie do działalności gospodarczej. Normy etyki biznesu mają za zadanie przeciwdziałać m.in. spekulacji i chciwości w życiu gospodarczym.

  Julia Kamińska to aktorka, którą widzowie poznali w 2008 roku. Gwiazda wcieliła się wtedy w rolę Uli Cieplak, głównej bohaterki serialu "BrzydUla". Po długiej przerwie kultowa produkcja ponownie wróciła na ekrany telewizorów, a fani są zachwyceni. Mateusz Hładki postanowił porozmawiać z celebrytką na temat jej serialowej przemiany i życiowej metamorfozy. Jak się okazuje, gwiazda od 3 lat prowadzi swój własny biznes.

  Pandemia, oprócz oczywistych trudności, jakie wygenerowała na rynku, wyzwoliła w przedsiębiorcach ogromne pokłady kreatywności. Wiele osób do tej pory pracujących na bezpiecznych etatach wpadło na pomysł rozkręcenia własnego biznesu. O tym, czy warto rozpoczynać własną działalność w tak trudnych czasach, opowiedziały nam Ewa Gadomska, specjalistka ds. rozwoju biznesu oraz Ewelina Rydzyńska, przedsiębiorczyni.

  Ponad 20 lat temu rzuciła szkołę baletową i wyjechała z Polski do USA. Dziś jest szczęśliwą żoną, matką i ... właścicielką marki produkującej stroje kąpielowe, które podbijają świat. Z Marysią Reeves spotkała się Kinga Rusin.

  Czym różni się styl prowadzenia biznesu przez kobiety i mężczyzn? Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety prowadząc własną firmę? O specyfice kobiecego biznesu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Iwona Golonko - konsultant i psycholog biznesu: "Jesteśmy mniej skłonne do ryzyka, bardziej badamy różne opcje, przez co tych kobiecych biznesów jest mniej".

  Czy budowanie relacji z innymi jest podstawą sukcesu w biznesie? Jak budować relacje w zespole? - Jeżeli chcemy cokolwiek zrobić w biznesie, dostać premię, przepchnąć swój pomysł, to ktoś nam musi w tym pomóc. Sami tego nie zrobimy - mówił w Dzień Dobry TVN Miłosz Brzeziński, coach biznesu i autor książki "Sztuka budowania relacji". Jak to zrobić, by nie być ofiarą w grupie? Jakimi cechami powinien się wykazywać mężczyzna w zespole, a jakimi kobieta? Kto nigdy nie nauczy się pracy w zespole?

  O oszustwie, którego ofiarą padła jej mama, Agnieszce Jastrzębskiej opowiedziała Hanna Lis. Jak skończyła się ta sprawa? Zobaczcie. Hanna Lis: "Ta firma powinna też Państwu przyznać rację i rozwiązać z Państwem umowy zawarte z naruszeniem prawa"!

  Niedawno Minister Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński przedstawił plan wprowadzenia instytucji tzw. sygnalisty. Na czym miałaby polegać jego działalność? W jaki sposób prawo będzie go chroniło przed represjami otoczenia? Czy w innych krajach taka instytucja już istnieje? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem oraz dziennikarzem i satyrykiem Kamilem Nosalem.

  Kinga Rusin wybrała się do Nowego Jorku na spotkanie z Michałem Borkowskim, Markiem Bańczykiem i Markiem Kołtunem, czyli Polakami, którzy odnoszą tam ogromne sukcesy na rynku start-upów. W studiu Dzień Dobry TVN naszymi gośćmi byli: Stefan Batory, Michał Sadowski i Marcin Beme, którzy zdecydowali się działać w Polsce, a wartości stworzonych przez nich firm sięgają kilkudziesięciu milionów złotych. Czym różni się prowadzenie biznesu w Polsce i USA i dlaczego nasi goście zdecydowali się zostać w kraju?

  Anna Słomowicz, Agnieszka Sawicz i Monika Bajerska kilkanaście miesięcy temu postanowiły projektować ubrania dla dzieci. Mimo że ruszają dopiero w sierpniu tego roku, to ich kolekcjami już teraz zachwyca się cały świat. Kilka modeli mogliśmy zobaczyć w Dzień Dobry TVN.

  Łódź jest dla Jarosława Bieniuka wyjątkowym miejscem - tu grał przez pewien czas w piłkę nożną, urodził się jego najmłodszy syn Janek i mieszkają jego najbliżsi przyjaciele, z którymi prowadzi firmę zaangażowaną w działalność charytatywną. I właśnie o pomocy chorym i potrzebującym opowiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Dowiedzieliśmy się również o innych nowych życiowych wyzwaniach sportowca.

  Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Wiesław Wilk założył firmę, która zajęła się produkcją pamięci komputerowych. Obecnie jego działalność cieszy się dużym zainteresowaniem - także poza granicami Polski. Widzom Dzień Dobry TVN powiedział o swoim przepisie na sukces.

  W tegorocznym rankingu "Forbesa" - "30 under 30", prezentującym najbardziej utalentowanych młodych ludzi, znalazło się 8 Polaków. Dwójkę z nich gościliśmy dziś na naszych kanapach. Marcin Piątkowski, twórca rowerów elektrycznych, i Laura Godek-Miąsik, która produkuje żywność liofilizowaną powiedzieli nam jakie to uczucie znaleźć się na tej liście, jak powstawały ich pomysły na biznes oraz, czy młodzi przedsiębiorcy mają czas na życie prywatne.

  Martyna Zastawna odeszła z pracy i teraz prowadzi pracownię, w której odnawia stare, zniszczone buty. Co było bodźcem do założenia swojej działalności? Czym jest "custom" obuwia? Ile trzeba czekać na renowację butów? I skąd napływają do Martyny zamówienia?

  Wakacje sprzyjają kreatywności – także w biznesie. Dlatego warto wykorzystać ten czas nie tylko na myślenie o rozwoju firmy, ale także na faktyczne działanie. Jak to zrobić? Jak rozwinąć firmę w wakacje? W studiu Dzień Dobry TVN gościmy konsultanta i trenera ds. rozwoju biznesu Romana Szymczaka.

  Natalia Żyro skończyła odnowę biologiczną i postanowiła założyć własny biznes. Bardzo ważny jest dla niej kontakt z naturą, dlatego też w swoich zabiegach wykorzystuje potencjał wsi. Co to oznacza? Kto pomaga jej w prowadzeniu biznesu? Czym różni się jej SPA od innych tego typu ośrodków? Natalia Żyro i Waldemar Dąbrowski o prowadzeniu SPA w mazurskich warunkach powiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  250 lat temu irlandzki żołnierz założył w mieście Cognac we Francji firmę, która dziś jest znana na całym świecie! Marcin Sawicki spotkał się z potomkiem założyciela, Mauricem Hennessy, by zapytać o klucz do sukcesu rodzinnego przedsiębiorstwa.

  Wszystko zaczęło się od żartu. Katarzyna Bojanowska oraz Joanna Socha założyły własny biznes. Ich firma szyje bokserki dla mężczyzn. Jakie bokserki najbardziej podobają się Marcinowi Prokopowi? :)

  Lucjan Kułeczko i Ewa Kułeczko od 40. lat produkują znicze. Okazuje się, że postęp nie ominął także tej dziedziny. Co to są znicze solarne, co jest modne oraz jakie znicze kupujemy najchętniej? O tym, potentaci na rynku zniczy, opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Założycielki firmy Maamy tworzą stylowe gadżety dla maluchów: zawieszki do smoczków, okładki na książeczki zdrowia, etui na pieluchy. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były matki swojego sukcesu: Magda Wąsowicz-Gnatkowska, Agnieszka Wąsowicz-Stokłosa wraz z córką Zosią oraz Asia Wąsowicz.