Najczęstsze błędy w stylizacjach ślubnych. "Ważne, żeby panny młodej nie przemalować"

Trendy ślubne 2022
"Już mi niosą suknię z welonem"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Każdy, kto towarzyszył pannie młodej w przygotowaniach do ślubu, wie, że droga do ołtarza często prowadzi przez piekło, na które nikt nie zasłużył. Aby nieco ostudzić przedślubną gorączkę, warto wcześniej zapoznać się z trendami i wybrać nie tylko te opowiadające naszym wyobrażeniom, ale również dopasowane do typu urody oraz rodzaju uroczystości. W studiu Dzień Dobry TVN makijażystka Magda Atkins oraz projektant mody Robert Czerwik doradzali przyszłej pannie młodej.

Makijaż na ślub w 2022

Magda Atkins ukończyła Akademię Sztuk Pięknych, jednak zawodowo związała się z makijażem. Malarstwo ma we krwi, dlatego każdą twarz traktuje niczym czyste płótno - to początek, od którego zaczyna się historia zbudowana kolorem. W przypadku makijażu jest to oczywiście historia piękna. Jak zatem postępować, by w dniu ślubu wyglądać zgodnie z trendami?

Ślub i wesele

Źródło: Dzień Dobry TVN
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Najmodniejsze suknie ślubne na 2022 rok
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Tworzy najlepsze filmy ślubne na świecie
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Florystyka ślubna – trendu na 2022 rok
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Piękne i niedrogie suknie ślubne z sieciówek
Najstarszy film z wesela
Najstarszy film z wesela
Stroje regionalne na wesele?
Stroje regionalne na wesele?
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny
Wzięli ślub pierwszego dnia wojny

- Bardzo ważne jest to, żeby tego dnia panny młodej nie przemalować - podkreśla artystka. - Żeby panna młoda była najlepszą wersją samej siebie, więc: świeżość, naturalny wygląd, rozświetlona skóra. Bardzo ważne jest przygotowanie oka. Zawsze bardzo dużą uwagę poświęcam korektorom. Przed jego nałożeniem nakładam krem-bazę, który idealnie przygotuje skórę. Najpierw nakładam kolor korekcyjny, który jest nieco w różowym tonie, żeby zneutralizować zasinienia. Potem nakładam korektor, który jest o ton jaśniejszy od koloru podkładu. (...) Bardzo często na korektor mówimy "sekret wszechświata", dlatego że dobrze dobrany potrafi zdziałać cuda - dodaje.

W trendach króluje smokey nude, czyli wypracowane cielistymi kolorami podkreślenie oka. Z kolei na usta powraca kolor. Perfekcyjnie dobrane pomadki powinny mieć odcienie od różu poprzez pomarańcz do soczystych czerwieni.

Suknia ślubna - trendy 2022

Śluby wracają po pandemii, a projektanci sukien poszukują inspiracji haute couture. W cenie są niestandardowe detale, dopracowane fasony i niestandardowe rozwiązania. Widoczne są również nawiązania do estetyki lat 20. i 80. Robert Czerwik, który wkrótce zaprezentuje swoją kolekcję w Rzymie, jest jednak przekonany, że ślepa pogoń za trendami może zapędzić pannę młodą w kozi róg.

- To jest tak bardzo emocjonalny temat, suknia ślubna, w życiu kobiety, że wydaje mi się, że te trendy są widoczne, ale nie są później używane - wyjaśnia projektant. - Nie ma sensu oceniać wyborów panny młodej. Jeżeli chce mieć bezę i chce się czuć księżniczką, pozwólmy jej na to. I tu jest moje zdanie do przyszłych teściowych i mam: pozwólcie pannie młodej samej wybrać suknię.

Najmodniejsze w tym sezonie suknie ślubne mają odcień mleka i kredy. Dla odważnych panien młodych projektanci proponują spodnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Yuri_Arcurs / Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?