Sport i fitness

Ćwiczenia i degustacja. Poznaj nietypowe zajęcia jogi

Sport i fitness

Aktualizacja:

Przyjemne z pożytecznym postanowił połączyć jeden z klubów fitness. Zorganizował zajęcia jogi dla miłośników pewnego napoju. Zobacz, jak wyglądają ćwiczenia z kieliszkiem.

Joga z winem

Łotewski klub fitness zdecydował się połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizował zajęcia jogi dla miłośników wina. Choć wszystko zaczęło się od piwa.

Kiedyś mieliśmy zajęcia z piwnej jogi. Pomysł zaczerpnęliśmy z Niemiec i USA, przenieśliśmy go na łotewski grunt

- opowiada instruktorka Danute Tamme.

Dlaczego joga z winem?

Chcieliśmy uczynić tę aktywność bardziej atrakcyjną dla kobiet i wino okazało się strzałem w dziesiątkę

- przyznaje Danute.

Wszystko jest dobrze przemyślane.

Mamy 15 piosenek, a ruchy są tak dobrane, by zawsze można było trzymać kieliszek

- zapewnia instruktorka. Jak dodaje, kieliszka nie trzeba odstawiać.

W asanie jest wiele pozycji, przy których można mieć kieliszek w jednej lub drugiej dłoni . Nie włączamy do ćwiczeń żadnych ruchów, przez które istniałoby ryzyko, że go upuścisz. Połączyliśmy muzykę z asaną i winem - i wszystko razem dobrze funkcjonuje

- podkreśla Danute Tamme.

Praktycznie zawsze uczestnikom udaje się utrzymanie kieliszka do końca zajęć.

Kiedy praktykowaliśmy jogę piwną istniała obawa, że z kuflem niektórzy nie dadzą rady. Ale tutaj nie - nie ma nikogo, kto upuściłby kieliszek czy rozlał wino . Ruchy są łatwe, bo specjalnie pod to je dostosowaliśmy

- zaznacza instruktorka jogi z winem.

Czym jest joga

Joga to jeden z tzw. sportów relaksacyjnych. Wywodzi się z filozofii indyjskiej, a jej nazwa pochodzi od sanskryckiego słowa "yuj", oznaczającego "połączenie". Według wierzeń joga pomaga uzyskać harmonię między umysłem i ciałem człowieka. Można tego dokonać jedynie poprzez odpowiedni trening ciała (ćwiczenia) oraz dyscyplinę duchową (medytację). Ćwiczenie jogi polega na powolnym wykonywaniu specjalnych figur (tzw. asan), rozciąganiu mięśni, wyciszeniu się oraz oczyszczeniu umysłu. Niektórym pomaga w tym relaksująca muzyka, innym kompletna cisza. Według buddyzmu, tylko poprzez jogę można poznać swoją prawdziwą naturę.

Joga - ćwiczenia dla każdego

Joga to dziedzina sportu, która nie tylko wzmacnia i rozluźnia nasze ciało, ale i przynosi wyciszenie, odpoczynek i lepsze samopoczucie. Pomaga w walce ze stresem i codziennym napięciem mięśniowym.

Bóle kręgosłupa, nerwowość i napięta atmosfera dają się we znaki - ukojeniem może być własnie joga. Relaksuje i rozluźnia spięte mięśnie. Wystarczy chwila, by przywrócić prawidłowy balans i z uśmiechem na twarzy rozpocząć nowy dzień.

Ćwiczenia jogi dla początkujących powinny być łatwe, przynosić rozluźnienie i stopniowo wzmacniać całe ciało. Dzięki temu będziemy mogli wchodzić w świat tej relaksującej dziedziny sportu. Z czasem odkryjesz, że takie rozciąganie ciała przynosi rozluźnienie i dodaje energii na cały dzień. Te ćwiczenia to nic trudnego. W treningach kluczową rolę odgrywa oddech i to właśnie jemu należy poświęcić najwięcej uwagi.

Zobacz też:

Relaksująca joga dla kobiet w ciąży. Idealna na bolące plecy. Ćwiczenia z Basią Tworek

Joga Kundalini - na czym polega i jakie stwarza zagrożenia?

Adam Darski w skupieniu ćwiczy jogę na Instagramie. Fani: "Wow, Panie Nergal!"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości