Sport i fitness

Czy w 30 dni można wysmuklić nogi? "Tyle wystarczy, aby wkręcić się w ćwiczenia"

Sport i fitness

Aktualizacja:

Każda kobieta chce dobrze wyglądać w bikini. Niestety zadbanie o formę przed latem w czasie w pandemii nie jest takie proste. Są jednak ćwiczenia, które można wykonywać w domu. Wystarczy 30 dni treningu, aby zobaczyć różnicę. Jak ćwiczyć, aby zdążyć przed latem?

Jak wysmuklić nogi przed latem?

Do lata zostało 30 dni. To tak naprawdę ostatni moment, aby zacząć treningi i wysmuklić ciała przed wakacjami. - Choć trzydzieści dni to niewiele, to po tym czasie na pewno zobaczymy pierwsze efekty. Tyle wystarczy, aby się wkręcić w ćwiczenia, wyrobić w sobie zdrowy nawyk i zbudować formę nie tylko na lato, ale na lata - mówiła w Dzień Dobry TVN Agata Dąbrowska, trenerka, dietetyczka.

Najprostszym ćwiczeniem, które pozwala wysmuklić nogi są przysiady. - Ustawiamy stopy na szerokość bioder, kolana delikatnie kierujemy na zewnątrz. Kiedy podnosimy się z przysiadu delikatnie odchylamy jedną nogę do boku - mówiła trenerka. Ćwiczenia pozwala nie tylko wysmuklić nogi, ale także poprawia wygląd pośladków. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem mogą wykonać to ćwiczenia w prostszej wersji, np. z krzesłem.

Wiele kobiet ma problem z wysmukleniem wewnętrznej części ud, na szczęście jest na to sposób. - Stajemy wyprostowani i przechodzimy do wykroku bocznego. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej i unosimy kolano do góry. Ćwiczenie to angażuje nie tylko wewnętrzną część uda, ale także pośladki - dodała. Jak powinno wyglądać? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jak długo ćwiczyć?

Aby zobaczyć efekty treningi muszą być przede systematyczne. Osoby, które preferują krótkie treningi powinny ćwiczyć codziennie. Ci, którzy wolą dłuższe - mogą ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu. Warto pamiętać, że same ćwiczenia to za mało. Bardzo ważny jest także tzw. trening kardio. - Może to być zwykły spacer czy bieganie. Najważniejsze to wybrać taką aktywność, która sprawia nam przyjemność - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz Player.pl.

Zobacz także:

Metamorfoza Pawła Deląga. Aktor pokazał zdjęcia sprzed lat. "Z sympatią patrzę na tego młodego człowieka"

Natan Czyżewski gra Franka w "Na Wspólnej" od 9 lat. Dziś jest już pełnoletni. Jak wygląda?

17-latek z Polski został wicemistrzem świata juniorów. "Jedni szli imprezować, ja szedłem na trening"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości