Sport i fitness

Kolarskie wyścigi organizowane… w domu. „Adrenalina była jak przed każdymi zawodami”

Sport i fitness

Obecna sytuacja wymusiła na wielu sportowcach i amatorach aktywnego trybu życia poszukiwania nowych rozwiązań. Pojawił się między innymi pomysł, by organizować kolarskie wyścigi w domach. Jak to się odbywało?

Kolarskie wyścigi w domu

Potrzeba rodzi nowe pomysły. Jednym z nich okazały się wyścigi rowerowe podczas pandemii, które odbywają się w domach, a wszystko dzięki pomocy współczesnej technologii. Na ten temat wypowiedziała się Alicja Pyszka-Bazan, która na swoim koncie ma udział e-Tour de Pologne Amatorów (wygrana wśród kobiet) oraz gdyńskich zawodach na dystansie 90 kilometrów. Na jakich zasadach odbywają się takie wirtualne rywalizacje?

Łączymy się tak naprawdę przez taką specjalną aplikację, do której wgrana jest trasa danego wyścigu, czyli tydzień temu byłam w Innsbrucku, a w dniu wczorajszym byłam w Gdyni. Tak naprawdę aplikacja tak rzeczywiście oddaje to wszystko, co dzieje się wokół, że można się przenieść w miejsce, w którym się te zawody odbywają

- opowiedziała.

Jako że zawody odbywają się na rowerze wpiętym w trenażer, to też w taki sposób pani Alicja przygotowywała się do wyścigów.

Duch rywalizacji na wirtualnych wyścigach

Dla wielu sportowców podczas wszelkiego rodzaju zawodów ważna jest atmosfera panująca na nich, bezpośredni kontakt z rywalami oraz doping kibiców. Czy podczas takich wyścigów realizowanych wirtualnie z domów da się odczuć ducha rywalizacji?

Adrenalina była jak przed każdymi zawodami. (…) Aplikacja pozwala na kontakt z tymi zawodnikami, jest prowadzony czat, ale również widać, jak zawodnicy nas wymijają czy jada obok nas, czy za nami, są pokazywane odległości do pierwszego, do ostatniego, do kolejnego

- zdradziła Alicja Pyszka-Bazan.

Technologia pozwala więc jak najwierniej oddać rzeczywistość, jaka pojawia się na zwykłych zawodach. Dodatkowo można też się ścigać ze znanymi sportowcami jak Robert Kubica czy Anita Włodarczyk, którzy również wystartowali w e-Tour de Pologne Amatorów.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości