Czym są mięśnie Kegla i jak je ćwiczyć?

Zobacz film: Ćwiczenia na mięśnie Kegla. Źródło: Dzień Dobry TVN
Mięśnie Kegla zapewniają szybszy i bardziej intensywny orgazm, ale to nie jedyna ich funkcja. Odpowiednie ćwiczenia mogą mieć wpływ na łatwiejszy poród.
  • Mięśnie Kegla - gdzie się znajdują, jak je wyczuć
    • Jak ćwiczyć mięśnie Kegla
      • Kulki do ćwiczeń mięśni Kegla 
        • Elektrostymulator mięśni Kegla 
          • Mięśnie Kegla u mężczyzn - dlaczego warto ćwiczyć
            • Mięśnie Kegla i ich wpływ na doznania erotyczne

              Ćwiczenia mięśni Kegla można wykonywać w warunkach domowych. Nie jest potrzebny do tego żaden gadżet erotyczny. Odpowiednio wyćwiczone mięśnie Kegla pomogą uzyskać intensywniejszy orgazm oraz mogą okazać się przydatne podczas porodu. Zatem, jak ćwiczyć mięśnie Kegla?

              Mięśnie Kegla - co to znaczy?

              Często kobiety nie wiedzą, że w ich ciele znajdują się tak zwane mięśnie Kegla. Gdzie są i jak wpływają na nasze życie? Znajdziesz je między kością łonową a guziczną. W organizmie pełnią ważną rolę rozpoczynania i wstrzymywania moczu, a także dbają o szczelność pęcherza. Kobiety w ciąży szczególnie powinny dbać o mięśnie Kegla, ponieważ są one odpowiedzialne za ułatwienie porodu, czyli wydostania się dziecka na świat.

              Tak naprawdę mięśnie Kegla można wyczuć podczas oddawania moczu. To właśnie dzięki nim możemy wstrzymać mocz albo rozpocząć jego wydalanie. Aby poczuć mięśnie Kegla, możesz wykonać test, siadając na deskę klozetową oraz rozpoczynając wydalaniem moczu. Kiedy po kilku sekundach wstrzymasz się od kontynuowania oddawania moczu, to znaczy, że Twoje mięśnie Kegla właśnie zadziałały .

              Mięśnie Kegla można także wyczuć, umieszczając palec jednej dłoni w miejscu, w którym zaczynają się włosy łonowe, a palec drugiej ręki w ostatnim odcinku kręgosłupa, tuż pod kością ogonową. Teraz wystarczy zacisnąć mięśnie, tak jakby się chciało wstrzymać mocz. Powinniśmy poczuć, jak mięśnie Kegla pulsują i pracują.

              Ćwiczenia na mięśnie Kegla - jakie są?

              Teraz czas na trening mięśni Kegla . Możesz to wykonać w warunkach domowych. Tak naprawdę, możesz to robić, kiedy oglądasz telewizję lub pracujesz przy komputerze. Wystarczy kilkanaście minut dziennie, aby ćwiczenia okazały się skuteczne. Bardzo ważne są ćwiczenia mięśni Kegla w ciąży, aby poród był łatwiejszy i krótszy.

              Najprostszym sposobem jest napinanie mięśni podczas siedzenia, z zachowaniem odpowiedniego tempa i oddechu. Tak można wykonać wprowadzenie lub naukę dalszego treningu.

              Ćwiczenia najlepiej wykonywać na leżąco lub w lekkim rozkroku. Wystarczy napiąć mięśnie, policzyć do pięciu oraz rozluźnić je. Po chwili odpoczynku trzeba powtórzyć napięcie mięśni. Na samym początku treningu trzeba powtórzyć takie ćwiczenie pięć razy. Najlepiej zrobić to rano, popołudniu oraz wieczorem. Z biegiem czasu trzeba zwiększać ilość powtórzeń i serii.

              Podczas ćwiczeń ważne jest to, aby nie napinać w tym czasie innych mięśni - brzucha czy ud. Aby to wypracować, najlepiej zacząć wykonywać ćwiczenia na leżąco, kontrolując zaciśnięcie mięśni ręką położoną na brzuchu. Podczas treningu należy pamiętać o oddechu. Ważne jest także to, aby wykonywać je systematycznie. Efekty powinny pojawić się po kilku dniach.

              W sklepie erotycznym możesz kupić kulki do ćwiczenia mięśni Kegla. Dzięki nim można odpowiednio wzmocnić partię ciała, a dodatkowo działają podniecająco i przyjemnie dla kobiet. Można je nosić przez kilka godzin, codziennie. Należy pamiętać o tym, aby nie nosić kulek podczas miesiączkowania lub podrażnienia pochwy. Możesz także zaopatrzyć się w elektrostymulator mięśni Kegla , który stosuje się podczas leczenia nietrzymania moczu oraz kiedy kobieta chce poprawić doznania seksualne. Wzmacniają siłę oraz kurczliwość mięśni poprzez elektrostymulację.

              Zobacz film: Kulki do ćwiczeń mięśni Kegla. Źródło: Dzień Dobry TVN

              Zobacz też: Ćwiczenia z hantlami 

              Mięśnie Kegla u mężczyzn - czy takie istnieją?

              Okazuje się, że mięśnie Kegla występują także u mężczyzn i działają pozytywnie na ich sprawność seksualną. Są odpowiedzialne m.in. za odpowiedni proces erekcji oraz oddawanie moczu.

              Ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn mają na celu wzmocnienie ich, co skutkuje większą przyjemnością w życiu erotycznym. Panowie często nie wiedzą o tym, że mają takie partie ciała i takie mięśnie, które warto ćwiczyć i trenować, aby ich seks był jeszcze bardziej intensywny. Mężczyzna ma pełną kontrolę nad mięśniami, dlatego może przeprowadzić trening w warunkach domowych.

              Na samym początku warto usiąść i rozluźnić się. Następnie zacisnąć mięśnie krocza w taki sam sposób, jakbyśmy chcieli zatrzymać oddawanie moczu . Liczymy do dziesięciu i rozluźniamy mięśnie. Tak wykonujemy dziesięć powtórzeń, najlepiej w kilku seriach. Aby rezultaty były widoczne, trzeba prowadzić trening mięśni Kegla kilka razy dziennie.

              Kiedy mężczyzna powinien ćwiczyć mięśnie Kegla? Szczególnie wtedy, kiedy chce się poprawić życie seksualne, długość erekcji oraz długość orgazmu. Jednak to nie jedyne powody. Mężczyzna powinien ćwiczyć mięśnie także, kiedy ma problemy z oddawaniem moczu, czyli nie jest widoczny jeden strumień, a pod koniec wydalania moczu następuje kapanie kropla po kropli.

              Zobacz też: Jak zacząć ćwiczyć po długiej przerwie

              Mięśnie Kegla a stosunek

              Odpowiednio wyćwiczone mięśnie Kegla u kobiet wpływają na poprawę życia seksualnego. Szczególną rolę pełnią w momencie, kiedy zaciska się je podczas wejścia penisa do pochwy. Mają także wpływ na intensywność skurczów podczas orgazmów.

              Również wyćwiczone mięśnie Kegla u mężczyzn są bardzo ważne podczas stosunku. Jeśli mężczyzna ma nad nimi kontrolę, może je zacisnąć i w ten sposób mieć wpływ na długość erekcji oraz opóźnienie wytrysku. W ten sposób doznania będą jeszcze silniejsze.

              Zobacz też: Jak powstrzymać opadanie kącików ust

              Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

              podziel się:

              Pozostałe wiadomości