Profilaktyka zdrowia

CiepłoBus - inicjatywa, dzięki której potrzebujący mogą liczyć na pomoc w czasie mrozów

Profilaktyka zdrowia

Aktualizacja:

Po ulicach Sosnowca jeździ niezwykły pojazd. CiepłoBus, bo o nim mowa, to miejsce, w którym każdy potrzebujący może otrzymać ciepły posiłek. Ale nie tylko. Jaką pomoc jeszcze oferuje? Dowiecie się tego z naszego reportażu.

CiepłoBus - kto może liczyć na pomoc?

Z ulicy Robotniczej w Sosnowcu codziennie o 15.00 wyrusza CiepłoBus. To właśnie w nim osoby bezdomne czy potrzebujące mogą się ogrzać i zjeść ciepły, treściwy posiłek.

- Posiłki przygotowywane są w stołówce środowiskowej. W pierwszym tygodniu działania CiepłoBusa wydaliśmy dwadzieścia posiłków. W ostatnich dniach było ich już 80 - mówił Leszek Falis, dyrektor Centrum Wsparcia w Sosnowcu.

Ciepłobus jeździ po Sosnowcu niemal przez całą noc, a niskie temperatury sprawiły, że schronienia w autobusie szuka coraz więcej osób. Jak mówi dyrektor Centrum Wsparcia w Sosnowcu wzrost zainteresowania nie jest spowodowany tylko pogodą.

- Udało nam się dotrzeć do większej liczby potrzebujących, dlatego też coraz więcej osób szuka u nas pomocy - dodał.

Nie tylko ciepły posiłek

Pomoc, którą potrzebujący czy bezdomni otrzymują w CiepłoBusie nie ogranicza się tylko do wydawania gorących posiłków. Osoby, które przyjdą do autobusu mogą otrzymać także ciepłe ubranie.

- Dzięki wsparciu mieszkańców możemy zaoferować potrzebującym ciepły sweter, czapkę czy nawet kożuch - mówił Damian Żurawki, inicjator akcji, która zachęca mieszkańców Sosnowca do oddawania niepotrzebnych ubrań.

Ciepłobus ma jeździć po Sosnowcu do 15 lutego, ale, jak mówią organizatorzy, jeśli będzie taka potrzeba akcja zostanie przedłużona.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

"Bestia ze Wschodu" nie powiedziała ostatniego słowa. "Możliwy kolejny spływ arktycznego powietrza"

Tempo szczepień przeciwko COVID-19. "W grupie osób poniżej 65 lat szczepienia rozpoczną się prawdopodobnie po wakacjach"

Tomasz Organek odważnie o kryzysie psychicznym. "To jest objaw naszej odpowiedzialności"

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości