Zdrowie

Masaż świecą – opis zabiegu, działanie i przeciwwskazanie

Zdrowie

Autor:
Adrian
Adamczyk
LordHenriVoton/Getty ImagesMasaż świecą

Masaż świecą to doskonały sposób na relaks całego ciała. Możesz go wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych. Zaskocz swojego partnera i spędź czas na odprężeniu!

Jeśli odczuwasz zmęczenie lub stres, możesz zdecydować się na masaż świecą. To metoda, która pozwoli na odprężenie całego ciała, a także uzyskanie zdrowej, jędrnej i nawilżonej skóry. Zobacz, na czym polega masaż świecą i kiedy warto go wykonać.

Masaż świecą – opis zabiegu

Masaż w gabinecie kosmetycznym często wiąże się z relaksem i odpoczynkiem dla całego ciała. W przypadku masażu świecą, w odróżnieniu od tradycyjnych metod, do odprężenia skóry stosuje się specjalną aromatyczną świecę. Po jej zapaleniu polewa się gorącym woskiem skórę, tak jak w przypadku olejków nawilżających. Nie jest to zwyczajna świeca, dlatego jej wosk nie powoduje poparzeń, a także nie zasycha. Po polaniu skóry aromatycznym, ciepłym olejkiem wykonuje się koliste ruchy. Podczas masażu w pomieszczeniu unosi się zapach świecy, co pozytywnie wpływa na samopoczucie. Może to być zapach kakao, owoców, piżma lub kwiatów. Taki zabieg, w połączeniu z zapalonymi świecami i odprężającą muzyką, zabieg może okazać się niezwykle przyjemny i relaksujący. Masaż świecą łączy kilka elementów. Pierwszym jest masaż, czyli tradycyjny sposób na rozluźnienie napięcia skóry, a także mięśni. Drugim jest aromaterapia, czyli wykorzystanie świec eterycznych do poprawy samopoczucia. Ostatni element to leczenie ciepłem, czyli metoda, którą wykorzystuje się w celu poprawy funkcjonowania układu krążenia, a także przy kamicy nerkowej, nerwobólach czy problemach z reumatyzmem. Zabieg w gabinecie kosmetycznym trwa około godziny. Zazwyczaj obejmuje całe ciało, w tym także ręce, nogi, brzuch i klatkę piersiową. Masażysta na bieżąco zapala i gasi świecę, aby wosk był ciepły i lepiej wchłaniany przez wszystkie partie ciała. Po wykonaniu masażu trzeba odczekać kilkanaście minut, aby odpocząć po zabiegu. Wykonując masaż świecą w gabinecie kosmetycznym, masz pewność, że Twoje ciało będzie bezpieczne, a na skórze nie pojawią się obrzęki spowodowane gorącym olejkiem. Nie jest to także zabieg bolesny. Świece wykorzystywane do masażu są całkowicie naturalne, dlatego nie powodują poparzenia, a olejek wmasowany w ciało działa na skórę jak kosmetyk. 

Zobacz wideo: Japoński masaż twarzy na ratunek obwisłemu podbródkowi

Japoński masaż twarzy na ratunek obwisłemu podbródkowi
Japoński masaż twarzy na ratunek obwisłemu podbródkowi
Dzień Dobry TVN

Na co pomaga masaż świecą aromatyczną?

Masaż świecą aromatyczną jest wskazany zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli odczuwasz stres, problemy ze snem, nadmiar obowiązków lub zwyczajne zmęczenie po całym dniu, to taki zabieg może być świetnym pomysłem na odprężenie oraz relaks. Masaż świecą polepsza samopoczucie, jednak zabieg działa pozytywnie nie tylko na psychikę. Jest to świetna metoda na uzyskanie elastycznej i jędrnej skóry. Po zabiegu ciało jest miękkie w dotyku i jedwabiście gładkie. Zabieg z wykorzystaniem świecy wskazany jest dla osób ze skórą suchą i zmęczoną, ponieważ powoduje rozluźnienie ciała i zniwelowanie napięcia. Masaż świecą pomaga również w walce z cellulitem i pozytywnie wpływa na rozstępy. Co więcej, neutralizuje wolne rodniki.

Do masażu świecą wykorzystuje się naturalne składniki, które odżywczo działają na skórę. Podczas zabiegu stosowane są np. oleje roślinne, w tym awokado, jojoba czy makadamia. Wykorzystuje się także masło shea oraz witaminę E.

Masaż świecą – przeciwwskazania

Zanim wybierzesz się na masaż świecą, sprawdź, czy nie masz uczulenia na którykolwiek ze składników wykorzystywany podczas zabiegu. Jeśli cierpisz na nadciśnienie, powinieneś zrezygnować z tego rodzaju zabiegu. Nie powinno się również decydować na masaż świecą podczas przeziębienia, szczególnie jeśli występuje temperatura. Przeciwwskazaniem jest także choroba nowotworowa oraz nadczynność tarczycy. Wybierz się na zabieg do gabinetu kosmetycznego po upływie minimum 48 godzin od ostatniej depilacji ciała. Przeciwwskazaniem do masażu świecą jest także ciąża oraz miesiączka.

Jak wykonać masaż świecą w domu? 

Bez problemu możesz wykonać masaż świecą w warunkach domowych. Zaproponuj swojemu partnerowi nowy sposób na wspólny odpoczynek i zaskocz go masażem świecą. Ciepło rozprowadzane po ciele jest niezwykle przyjemne, szczególnie po dniu pełnym wrażeń. Zadbaj o atmosferę i zapal świece w pokoju. Przygotuj także świecę do masażu. Pamiętaj, że nie może to być zwyczajna świeca. Stosowanie jej jest bardzo proste. Świeca rozpuszcza olejki eteryczne, które są połączone z ciepłą temperaturą. Wosk nie zrobi Ci krzywdy, dlatego nie musisz się obawiać o temperaturę olejku. Po zapaleniu świecy musisz odczekać około 15 minut. Wybierz zapach, który będzie unosił się w całym pokoju i jeszcze bardziej relaksował. Kiedy olejek się rozpuści, wylej ciepły kosmetyk na ręce. Jest to szczególnie ważne, kiedy robisz masaż świecą po raz pierwszy. Pozwoli to na przyzwyczajenie się do ciepła na skórze. Masuj ciepłym olejkiem plecy, kark, ręce, nogi, a także dłonie. Przez cały czas świeca może dalej się palić. Olejek powinien być rzadki i ciepły, aby pozytywnie działał na skórę. Po zabiegu Twoje ciało poczuje odprężenie, a mięśnie nie będą już napięte. Olejki pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie i wygląd ciała.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: LordHenriVoton/Getty Images

Pozostałe wiadomości