Pielęgnacja twarzy i ciała

Czy warto korzystać z darmowych zabiegów medycyny estetycznej? "Zdarza się, że tego rodzaju szkolenia prowadzone są przez osoby, które nie są lekarzami"

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Zostań modelką medycyny estetycznej

Mimo że ceny zabiegów z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz bardziej przystępne, to i tak wiele osób zgłasza się na szkolenia, gdzie poddaje się im za darmo. Czy warto z nich korzystać? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z dr. Marcinem Ambroziakiem, dermatologiem.

Czy warto zostać modelką medycyny estetycznej?

Każdy lekarz potrzebuje szkoleń i ćwiczeń, aby mógł doskonalić zdobyte umiejętności. Nie inaczej jest w przypadku osób, które zajmują się medycyną estetyczną. Zdarza, że początkujący lekarze w ramach szlifowania techniki za darmo wykonują zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. - Szkolenia są niezbędne. Zabiegi, które się na nich odbywają, powinny być wykonywane z zachowaniem wszelkich standardów i zasad obowiązujących podczas normalnego zabiegu - mówił w Dzień Dobry TVN dr Marcin Ambroziak, dermatolog.

W ocenie specjalisty osoba, która zdecyduje się zostać modelką czy modelem medycyny estetycznej, musi otrzymać gwarancję bezpieczeństwa. - Trzeba pamiętać też o specyfice takiego szkoleniowego zabiegu. Najprawdopodobniej zostanie on wykonany przez lekarza z mniejszym doświadczeniem. Dlatego, aby uniknąć ewentualnych powikłań, początkujący lekarze ćwiczą na specjalnych fantomach - mówił dr Marcin Ambroziak. Dzięki takim treningom lekarz nie tylko doskonali technikę, ale także może sprawdzić, czy prawidłowo wykonał zabieg.

Czy wycofać się w trakcie wykonywania zabiegu?

Warto pamiętać, że osoba, która zgodzi się wziąć udział w takim szkoleniu w sytuacji, gdy poczuje ból lub dyskomfort może się z niego wycofać. - W każdej chwili możemy powiedzieć, że rezygnujemy. Niestety zdarza się, że tego rodzaju szkolenia prowadzone są przez osoby, które nie mają medycznego wykształcenia. Jeśli podczas zabiegu, coś poszło nie tak, konsultacja z lekarzem jest absolutnie konieczna - mówił specjalista.

Zdarzają się sytuacje, gdy tylko szybka reakcja lekarza może uchronić pacjenta przed nieodwracalnymi zmianami. Do jakich powikłań może dojść podczas zabiegu? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości