Moda i Uroda

"Nawilżająca kanapka". Kobiety pokochały nowy trik z TikToka

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Kobieta smarująca twarz kremem. Krem do twarzy. Pielęgnacja skóry. Naturalne kosmetyki

TikTok to aplikacja, w której codziennie znaleźć możemy wiele inspiracji zarówno kulinarnych, modowych, jak i urodowych. Niedawno sieć podbił filmik, na którym to jedna z influencerek, znana jako "wróżka chrzestna pielęgnacji skóry" zdradza trik na "nawilżającą kanapkę". Co to takiego?

Nawilżająca kanapka – trik na gwiazdorskie rozświetlenie

Charlotte Palermino to influencerka znana szerszemu gronu jako urodowa wróżka. Dziewczyna wiedzą na temat pielęgnacji chętnie dzieli się z obserwatorami w sieci. Od czasu do czasu pokazuje więc triki, które ułatwiają codzienny makijaż. Niedawno pokusiła się o filmik instruktażowy i zdradziła, co zrobić, aby nasza cera pełna była blasku i rozświetlenia. Co ważne, do uzyskania spektakularnego efektu, wcale nie będą nam potrzebne drogie kosmetyki.

Zdaniem Charlotte zabieg o nazwie "Moisture Sandwich", czyli nawilżająca kanapka, działa cuda, a na efekty wcale nie trzeba długo czekać. W szczególności polecany jest dla osób z przesuszoną i pozbawioną blasku skórą. Wystarczy regularnie go praktykować, by zauważyć, jak nasza cera staje się rozświetlona, nawilżona i miękka

Jak chronić cerę zimą?
Jak chronić cerę zimą? Źródło: Dzień Dobry TVN

"Nawilżająca kanapka" – na czym polega trik?

Influencerka ten trik wielokrotnie przetestowała już na swojej skórze. Podstawą codziennej pielęgnacji okazało się zwilżanie twarzy tuż przed nałożeniem na nią preparatów. Dzięki temu składniki kosmetyków efektywniej wnikają w skórę. Bardzo ważna jest kolejność wykonywania poszczególnych kroków. Po pierwsze - nie zapominaj o demakijażu i dokładnym oczyszczeniu skóry. Gdy te zdania zostaną odhaczone, pora na zwilżenie skóry. Można to zrobić za pomocą wody z kranu lub wody termalnej w spreju. Dopiero na tak przygotowaną twarz nakładamy serum lub krem nawilżający. Co więcej, influencerka zapewnia, że najlepsze efekty uzyskasz stosując kosmetyki typu emolient.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Emma Kim

Pozostałe wiadomości