Gorące tematy

Alex i Piotr kreują taneczne trendy w sieci. Jakiej choreografii nauczyli naszych prowadzących?

Gorące tematy

Autor:
Justyna
Piąsta
Kreują taneczne trendy
Dzień Dobry TVNKreują taneczne trendy

Krótkie taneczne filmiki podbijają Internet i media społecznościowe. Dwaj młodzi chłopcy - Alex Kwiatkowki i Piotr Kaczmarek - tworzą układy do hip-hopowych teledysków, które później stają się viralami w sieci. Tysiące młodych ludzi uczą się tanecznych kroków i odtwarzają je np. na TikToku.

Jak się robi viralowe tańce?

Alex Kwiatkowski i Piotr Kaczmarek swoją pasją do tańca potrafią zarazić wielu nastolatków. Stworzyli choreografie do hip-hopowych teledysków popularnych raperów m.in. Żabsona i Young Leosi. Fani chętnie uczyli się układów, które później publikowali w internecie. Jakie cechy musi mieć układ, żeby stał się trendem?

- Przede wszystkim układ musi być prosty i nie może składać się z najtrudniejszych ruchów. Głównie na TikToku ludzie traktują to jako zabawę, to nie jest poważny taniec. Zabawa nie może być trudna, ponieważ nie wszyscy mogliby wziąć w niej udział - powiedział Piotr Kaczmarek w Dzień Dobry TVN.

Pasja do tańca

Alex i Piotr znają się od około 8 lat. Lubią razem tworzyć układy, bo mają podobny gust muzyczny i zainteresowania. Jak zaczęła się ich przygoda z tańcem? - Kiedy byłem mały oglądałem program, w którym były choreografie. Stałem przed telewizorem i mówiłem, że ja też potrafię tak tańczyć. Uczyłem się układów, a później poprosiłem rodziców, żeby mnie zapisali na zajęcia - powiedział Piotr.

- A ja uczyłem się z Internetu. Zajarałem się filmikami dupstepowymi, na których ludzie tańczyli do turboelektronicznej muzyki. W moim mieście była szkoła tańca, poprosiłem tatę, żeby mnie tam zapisał i tak to się zaczęło - dodał Alex.

Chłopcy postanowili nauczyć kilku tanecznych kroków Małgorzatę Ohme, Filipa Chajzera i Darię Ładochę. Zobaczcie, jak im poszło!

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Jakub Kamiński/East News

Pozostałe wiadomości