Dancing Sfinks podbija TikToka. "Wzorem i inspiracją był dla mnie Michael Jackson"

Dzień Dobry TVN
Kamil Szpejenkowski, fanom poppingu znany jest pod pseudonimem Dancing Sfinks. Mężczyzna ogromną popularność zyskał dzięki mediom społecznościowych. Jak zaczęła się jego przygoda z tym rodzajem tańca i kto jest dla niego największą inspiracją? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Z miłości do tańca

Kamil Szpejenkowski jest tancerzem, specjalizuje się w poppingu. Ten styl charakteryzuje się szybkim spinaniem i rozluźnianiem mięśni, co daje efekt szarpnięcia ciała i poszczególnych jego partii jakby były porażone prądem. Wiele osób kojarzy ten z styl z naśladowaniem ruchów robotów i maszyn. - Tańczę od 13 lat. Wszystko zaczęło się od tego, że uczyłem się naśladować ruchy, które gdzieś zobaczyłem, a które mi się spodobały - mówił w Dzień Dobry TVN Kamil "Sfinks" Szpejenkowski.

Tancerz wyznał, że początkowo uczył się sam, głównie z filmów znalezionych w sieci. Wzorem i inspiracją był dla niego Michael Jackson. - Jego muzyka i to jak tańczył były dla mnie najsilniejszym motorem do tego, żeby się uczyć i rozwijać - mówił.

Jak Dancing Sfinks inspiruje innych?

Teraz role się odwróciły i Kamil "Sfinks" Szpejenkowski z "ucznia" stał się mistrzem i wielką inspiracją dla młodych ludzi, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w poppingu. Konto na TikToku, które prowadzi pod pseudonimem Dancing Sfinks, śledzą dwa miliony ludzi. - W ciągu roku to wszystko poszło mocno do góry. Miałem też strategie i plan na rozbudowanie tego konta. Na pewno bardzo pomogło mi to, że już tak długo zajmuje się tańcem - mówił.

Próbkę swojego tanecznego talentu Kamil zaprezentował na scenie Dzień Dobry TVN. Natomiast pierwsze kroki w poppingu postawili nasi prowadzący - Paulina Krupińska i Damian Michałowski. Jak im poszło? Dowiecie się tego z poniższego materiału.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Kamil wygina ciało śmiało. Uczymy się tańczyć

Dzień Dobry TVN

Autor: Katarzyna Oleksik

podziel się:

Pozostałe wiadomości