olejki

  olejki

  Dla wielu osób okres jesienno-zimowy kojarzy się ze swetrami, ciepłą herbatą pitą wieczorami, ciepłymi kocami i aromatycznymi świeczkami. Okazuje się, że tylko niewielka liczba miłośników świec ma świadomość tego, jak zapachy wpływają na ich samopoczucie. Możemy wybrać aromaty wyciszające, zachęcające do pracy, czy wywołujące wspomnienia.

  Olej z nasion winogron najlepiej stosować przede wszystkim zewnętrznie, jako składnik pielęgnacyjny. Można stosować go na twarz i włosy. Czytaj dalej i dowiedz się, czy olej z pestek winogron nadaje się do smażenia, jakie ma właściwości, jak działa na cerę i włosy i gdzie go kupić.

  Tuberoza wonna jest mało znana w Polsce i nie jest uprawiana tak często, jak inne rośliny typowo ogrodowe. Jest jednak niezwykle ozdobna i może znajdować szerokie zastosowanie na działkach. Gdy chce się urozmaicić ogród i wprowadzić do niego oryginalne, rzadko spotykane rośliny, warto sięgnąć po tuberozę wonną. Jak wygląda uprawa tuberozy wonnej oraz czym charakteryzuje się ten gatunek?

  Dzieci, zwłaszcza te, które chodzą do przedszkola i stykają się z innymi maluchami, znacznie częściej łapią infekcję. Niestety pojawienie się kataru, problemów z oddychaniem czy bólu gardła często wiąże się z przepisaniem antybiotyku. Na szczęście nie musi tak być. W zwalczaniu przeziębienia - zwłaszcza na wczesnym etapie - pomogą olejki eteryczne. Które z nich każda mama powinna mieć pod ręką?

  Róża to piękny kwiat, ale jeszcze piękniejsze są efekty, które można osiągnąć poprzez stosowanie specyfików z niej przygotowywanych. Olej z dzikiej róży wpływa pozytywnie na zdrowie i urodę. Zastanawiasz się, jak to możliwe, że ma tak wiele zastosowań?

  Ekstrakty roślinne są dobrze znane kosmetyce i wykorzystywane w preparatach do pielęgnacji skóry. Można je też spożywać. Jak stosować esencje roślinne? Z czego się je robi? Zapraszamy na pierwsze w tym sezonie Dzień Dobry TVN spotkanie z Agnieszką Cegielską, prowadzącą cykl "Naturalnie!".