Mesajah z partnerką zdradzili swój przepis na domową świecę zapachową. To bardzo proste

Dzień Dobry TVN
Świece zapachowe od wielu lata cieszą ogromną popularnością. Mogą być ozdobą mieszkania, świetnie też nadają się na prezent. Choć dostępne są wielu sklepach, to taką świecę można zrobić samemu w domu. Co będzie potrzebne i od czego zacząć? Dowiecie się tego z naszej rozmowy z Mesajah i Basią Miedzińską.

Jak zrobić świecę zapachową?

Mesajah to dobrze znany wokalista. Pandemia sprawiała, że muzyk musiał znaleźć dla siebie nowe zajęcie. Obecnie wspólnie z partnerką Basią Miedzińską robią świece zapachowe. - Byliśmy zamknięci w czterech ścianach, był koniec zimy, chcieliśmy mieć trochę ognia w domu i tak to się zaczęło - mówił w Dzień Dobry TVN.

Do przygotowania świecy potrzebny będzie wosk sojowy. - Stanowi on doskonałą alternatywę dla parafiny i bez problemów można go dostać w internetowych sklepach - mówiła Basia Miedzińksa, wokalistka i partnerka Mesajah. W pierwszej kolejności wosk trzeba rozpuścić. Kiedy osiągnie on temperaturę ok. 50 stopni, można go przelać do naczynia, w którym powstanie świeczka.

- Zanim to zrobimy, trzeba odpowiednio ustawić knot. Powinien znajdować się on dokładnie pośrodku naczynia, należy go także spionizować - dodała Basia Miedzińska. Jeśli chcemy zrobić świecę zapachową, tuż przed wlaniem wosku do naczynia możemy do niego dodać olejek zapachowy. - Możemy sięgnąć po syntetyczny produkt przeznaczony do produkcji świec lub wybrać naturalny olejek eteryczny. Inne olejki mogą spowodować, że wosk się rozwarstwi- mówiła Basia.

Jak długo zastyga świeca?

To, jak długo wosk będzie zastygał, zależy przede wszystkim o wielkości naczynia, z którego robimy świecę. Ogromne znaczenie ma także temperatura otoczenia. - Bardzo ważne jest, aby po wlaniu wosku nie ruszać ani naczynia, ani stołu, na którym stoi - dodała.

Kilogram wosku sojowego kosztuje ok. 25-30 złotych. Taka ilość pozwala na zrobienie kilku świeczek.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz Player.pl.

Zobacz także:

Dlaczego Dzień Mamy jest ważny? Przedszkolaki: "Bo mama jest księżniczką i nas kocha"

"Żony Hollywood" radzą, jak znaleźć bogatego faceta. "W Polsce jest wielu miliarderów i milionerów"

Odmieniona Roksana Węgiel wraca z nową piosenką. "Niektóre osoby cały czas myślą, że mam 12 lat"

Autor: Katarzyna Oleksik

podziel się:

Pozostałe wiadomości