zapachy

  zapachy

  Czy feromony to dobry prezent dla ukochanej osoby? Czym są i jak działają? Wyjaśniamy fenomen zapachowego afrodyzjaku, który jak się okazuje, nie zawsze zbliża do siebie pary. "Rozstaliśmy się przez perfumy. Żałuję, że je kupiłem"

  Zapachy wpływają na nasz nastrój, dlatego dobrze jest w domu otaczać się ulubionymi aromatami. Jak wykonać domowy dyfuzor samodzielnie? O tym w kolejnym materiale z cyklu "Sama to ogarniesz" opowiedziała Magda Borowiak-Wróblewska.

  Dla wielu osób okres jesienno-zimowy kojarzy się ze swetrami, ciepłą herbatą pitą wieczorami, ciepłymi kocami i aromatycznymi świeczkami. Okazuje się, że tylko niewielka liczba miłośników świec ma świadomość tego, jak zapachy wpływają na ich samopoczucie. Możemy wybrać aromaty wyciszające, zachęcające do pracy, czy wywołujące wspomnienia.

  Miłośnicy zapachów zamkniętych w szklanych flakonach wiedzą, że sposób przechowywania takich produktów istotnie wpływa na ich trwałość, a przede wszystkim na równie ważny termin przydatności do użycia. Zdarza się, że ulubione perfumy stawiamy po prostu na półce w łazience bądź ozdabiamy nimi toaletkę. To błąd, jeśli zależy nam na tym, by cieszyć się ich zapachem jak najdłużej. Jak prawidłowo przechowywać perfumy, by nie straciły swoich właściwości?

  Boże Narodzenie kojarzy nam się z zapachem świeżej choinki, domowymi wypiekami i przede wszystkim ciepłem. Kornelia Westergaard zdradziła, jak w naturalny sposób stworzyć świąteczne aromaty, a Magda Borowiak-Wróblewska pokazała, jak przemienić zwykłą świecę w dzieło sztuki. Niech zapachnie świętami!

  10-letni Kacper Roy to chłopiec obdarzony genialnym węchem. Jego niezwykły talent pozwala mu rozpoznawać, łączyć i komponować zapachy. Od kilku lat Kacper współpracuje z senselierką Martą Siembab. Panią Martę oraz Kacpra i jego mamę gościliśmy w Dzień Dobry Wakacje. Kacper opowiedział nam m.in. o zapachach, które skomponował.

  Piotr Czarnecki tworzy swoje perfumy z takich składników jak szafran, whiskey, kawa, tytoń, mech dębowy czy aromat skóry. Jak jego produkty trafiły do Los Angeles? Dlaczego tak bardzo fascynują go zapachy i jak zaczęła się jego przygoda ze współczesną alchemią? Jakie połączenie sprawiło, że został jednym z dziesięciu najlepszych perfumiarzy na świecie?

  Większość z nas kupuje perfumy przygotowane przez znanych producentów. Nie musi tak być. Monika Zagajska i Michał Jeger pomogą Wam stworzyć własny, niepowtarzalny zapach. Kiedy zaczęła się ich przygoda z zapachami? Jak wygląda ich praca?

  Wydzielina z gruczołów afrykańskiego kota to główny składnik większości ekskluzywnych perfum. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska była na wystawie "Zapach – niewidzialny kod". Wystawa przybliża historię perfumiarstwa i pokazuje, że świat komunikacji to też świat zapachów. Ile kosztują najdroższe flakony perfum?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Martę Siembab, senselierkę, która wytłumaczyła nam, na czym polega jej zawód. Czy to prawda, że zapachem możemy uwieść drugą osobę? Czy każdy z nas może wytrenować swój węch? Ile zapachów rozpoznaje przeciętny człowiek? Jaki jest ukochany zapach Doroty Wellman?