Diety i odchudzanie

Miłość tuczy - czyli dlaczego w stałym związku tyjemy?

Diety i odchudzanie

Zauważyłeś, że odkąd jesteś w związku, przybyło ci kilka dodatkowych kilogramów? To zupełnie normalne - mówią badania, według których po pierwszym udanym roku związku partnerom średnio przybywa 2,2 kilograma. Dlaczego w stałych związkach tyjemy?

  • Dlaczego w stałym związku tyjemy?
  • Ile średnio tyjemy w związku?
  • Jak uniknąć przybierania na wadze w stałym związku? Czyli jak nie przytyć z partnerem?

Zobacz też:

Czego nie warto mówić swojemu partnerowi?

Dlaczego w stałym związku tyjemy?

Zamieszkałeś ze swoim nowym partnerem, jest romantycznie, jecie wspólne kolacje przy świecach, na śniadanie obowiązkowo zajadacie się croissantami z dżemem, wolny czas spędzacie leniwie w łóżku. Czym to się kończy? Oczywiście zacieśnieniem waszych więzi, ale i... dodatkowymi kilogramami!

W związku mamy większą skłonność do "odpuszczania sobie". Już nie zwracamy tak bardzo uwagi na nasz wygląd i nie czujemy presji, by utrzymać nasze ciało w świetnej kondycji - jak było przed związkiem.

Zobacz: To najzdrowsza dieta świata! Poznajcie dietę nordycką

Ile średnio tyjemy w związku?

Badania pokazują, że po pierwszym udanym roku związku partnerom średnio przybywa 2,2 kilograma. W 2013 roku naukowcy z Southern Methodist University wykazali w swoich badaniach, że im bardziej zadowoleni są z pożycia małżonkowie, tym więcej tyją w ciągu pierwszych dwóch lat mieszkania razem. Co ciekawe, pary które są mniej szczęśliwe, zwykle utrzymują swoją wagę lub przybierają na wadze bardzo niewiele - wręcz niezauważalnie.

Więcej: Piramida długowieczności - czyli jak żyć 120 lat?

Jak uniknąć przybierania na wadze w stałym związku? Czyli jak nie przytyć z partnerem?

Jeśli jesteś w stałym związku i nie chcesz przytyć, możesz zastosować się do kilku porad, które pozwolą ci utrzymać stałą wagę lub ograniczyć przybieranie na wadze do minimum:

  • jedz regularnie, unikaj podjadania pomiędzy posiłkami. Jedno niewinne ciasteczko - jako prezent od partnera - raz na jakiś czas może się zdarzyć, byle nie codziennie!
  • unikaj śmieciowego jedzenia, hamburgery, pizze, tłuste makarony - od czasu do czasu - owszem. Byle nie częściej niż raz w tygodniu.
  • uprawiaj sport! Jeśli ciebie i twojego partnera łączy miłość do jedzenia, być może połączy was również miłość do sportu? Znajdź razem ze swoim partnerem sport, który będzie sprawiał wam przyjemność - może basen, gry zespołowe, jogging, joga? Możliwości jest wiele. Na pewno coś wybierzecie.
  • Po każdym wspólnym posiłku, idźcie na dłuższy spacer. To dodatkowa opcja na spalenie zbędnych kalorii, które mogą niebawem zmienić się... w oponkę!

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości