Odór, kwik świń, tiry i szambiarki – tak wygląda codzienność, a także noce i weekendy mieszkańców jednej z wsi na zielonym Podlasiu. Przyczyną tych uciążliwości jest rozbudowana w ostatnich latach ubojnia trzody. Reporterzy programu "Uwaga! TVN" przyjrzeli się dokładnie temu, co dzieje się wokół zakładu.
Album "Wyśniona historia kina na Podlasiu" to wyprawa w przeszłość z bohaterami ponad 40 fotografii. Pomysłodawcami tego niezwykłego projektu są Tomasz Adamski i Andrzej Górski. Skąd wziął się pomysł na wykonanie tych niezwykłych zdjęć? Kogo udało się zaprosić do współpracy? O tym twórcy opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Zaledwie dziesięcioletnia dziewczynka podróżowała taksówką z Grajewa do Sosnowca. Wyprawa została udaremniona przez policję po tym, jak rodzice dziecka zgłosili jego zaginięcie. Okazało się, że ich córka umówiła się na Śląsku z koleżanką poznaną przez Internet.
Na Podlasiu znajduje się Skit Odrynki, czyli prawosławna pustelnia. Miejsce to jest ochoczo odwiedzane przez turystów. Ojcowie zbudowali nawet przystań dla kajakarzy, by w trakcie spływu Narwią mogli się zatrzymać.
Pod koniec kwietnia do Listy Produktów Tradycyjnych ministra rolnictwa i rozwoju wsi dopisano trzy kolejne produkty regionalne z woj. podlaskiego. Są to busłowe łapy, karp knyszyński i podlaski kisiel owsiany.
23-letni Marcel był koszykarzem i pozostawał w dobrych relacjach z bliskimi. Niespodziewanie zupełnie zerwał z nimi kontakt i zamieszkał na Podlasiu z dużo starszą kobietą, uważającą się za uzdrowicielkę. Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Zbliża się tłusty czwartek, dzień w którym na stołach królują faworki, rogaliki, słodkie bułeczki i oczywiście pączki. Sekret tych podlaskich odkrył Mikołaj Rey.
Jeżeli interesuje Cię tatarska kultura, koniecznie odwiedź wioskę Kruszyniany. Podlasie to obszar słynący z tatarskich zabytków – wspaniałe meczety oraz zabytkowy cmentarz zachwycają kunsztem architektonicznym i doskonale zachowaną formą. Skosztuj też wybornych specjałów tatarskiej kuchni i posłuchaj fascynujących opowieści o burzliwych dziejach pierwszych mieszkańców wsi Kruszyniany. Atrakcje czekają Cię tu na każdym kroku, więc wyprawa szlakiem tatarskim z pewnością będzie niezapomnianą przygodą.
Podlasie to jeden z piękniejszych regionów Polski. To właśnie tam w poszukiwaniu ciszy i spokoju przenieśli się Agata i Krzysztof. Niestety kryzys na granicy polsko-białoruskiej spowodował, że ich życie bardzo się zmieniło. Jak teraz wygląda ich codzienność?
Na przejściu granicznym w Kuźnicy wciąż dochodzi do ataków na polskie służby. Również w innych miejscach pasa granicznego imigranci nadal próbują przekraczać granicę Polski. Sytuacja jest coraz trudniejsza.
W Dzień Dobry TVN odwiedziliśmy wyjątkowy ogród botaniczny. W Ziołowym Zakątku w Korycinach rośnie ponad 1500 gatunków ziół, a odwiedzający mogą w nim wypocząć z dala od cywilizacji. Sprawdźcie, czym jeszcze zachwyca.
Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło na drodze krajowej numer 65. Poinformowano o czterech ofiarach śmiertelnych. Na miejscu wypadku pracuje policja i służby drogowe.
Wzdłuż pasa granicznego z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy. Dla mieszkańców ponad 180 miejscowości oznacza to spore utrudnienia. Wielu z nich nie może pracować, bo utrzymywało się z turystyki, a zamkniętej strefie mogą przebywać tylko mieszkańcy lub osoby z pozwoleniem na wjazd. Jak wygląda sytuacja na pograniczu?
Narwiański Park Narodowy to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych województwa podlaskiego. Miłośników odpoczynku na łonie natury przyciąga tam niezwykle bujna fauna i flora oraz niepowtarzalne krajobrazy. Co warto o nim wiedzieć?
Siostry Mancewicz urodziły się w Australii, ale pokochały Białystok. W Dzień Dobry Wakacje pojawiły się z dziećmi Rozalii i opowiedziały, co przyciąga je na Podlasie. Czym ten rejon zachwycił je najbardziej?
Białystok stawia na rowerzystów. Dzięki rozległej sieci ścieżek miasto można przejechać ekologicznym jednośladem. Wyprawa rowerowa to nie tylko alternatywna forma transportu i sportowej aktywności, ale też okazja do przyjrzenia się z bliska atrakcjom miasta. Oto kilka z nich.
Mrowisko to niezwykłe ciasto pochodzące z Podlasia. Wygląda dosyć dziwnie i rzeczywiście może nieco przypominać dom mrówek – zwłaszcza kształtem kopca i wszechobecnym makiem imitującym te małe owady. Samo przygotowanie ciasta jest bardzo proste i szybkie. Więcej cierpliwości wymaga odpowiednie „skomponowanie mrowiska”. Ta czynność może być świetną zabawą, zwłaszcza dla dzieci. Sprawdź prosty przepis na podlaski deser krok po kroku.
Każdy region Polski pielęgnuje inne tradycje, także te weselne. Jak to wygląda na Podlasiu? Jakie tradycje wciąż są pielęgnowane, a które należą już do przeszłości? Co gwarantuje młodej parze szczęście? Dowiecie się tego z naszego materiału.
4 maja przed rozpoczęciem egzaminu maturalnego z języka polskiego w wyszukiwarce Google użytkownicy z Podlasia zaczęli wpisywać hasła: "Lalka ambicja", "motyw ambicji", "Wokulski" oraz "ambicja w lekturach". Czy doszło do przecieku tak jak w ubiegłym roku?
"Kuchenne rewolucje" Magdy Gessler od lat zmieniają oblicze polskiej gastronomii. Dzięki jej wskazówkom, pomysłom i radom udało się uratować niejeden polski biznes kulinarny. Czy tak było i tym razem?
Michał Cessanis tym razem zabrał nas do Puszczy Białowieskiej. Po drodze zatrzymał się jednak w kilku miejscach, by udokumentować coś, o czym warto opowiedzieć. Mowa o kolorowych cerkwiach. Niebieskie, zielone, brązowe czy żółte, te kolory nie są bez znaczenia, gdyż każdy z nich niesie pewną intencję. Odwiedzając Podlasie, warto więc uważnie się rozglądać, bo czasami gdzieś pod lasem można znaleźć prawdziwe perełki.
Kojarzy się z ciszą, spokojem i malowniczymi widokami. A Podlasie to także niezwykłe kulinarne tradycje. Piotr Wojtasik odwiedził ten wyjątkowy region Polski i poznał tamtejsze bożonarodzeniowe potrawy.
Na Podlasiu na 55 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 wszystkie były zajęte. Takie dane zamieszczono na stronie internetowej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. To pierwsza taka sytuacja w Polsce od początku epidemii koronawirusa.
Podlasie to nie tylko cisza i spokój. To również region, który można zwiedzać aktywnie. Michał Cessanis pokazał widzom Dzień Dobry TVN, gdzie warto wybrać się, gdy pogoda za oknem nie sprzyja. Oto atrakcje malowniczego regionu.