Związki i seks

O czym rozmawiać na pierwszej randce? 8 sprawdzonych tematów

Związki i seks

pierwsza randka
Fot. AE Pictures Inc./ Getty Images

O czym rozmawiać na pierwszej randce? Aby podczas tego ważnego spotkania nie towarzyszył ci stres i niepokój, możesz się do niego odpowiednio przygotować. Zebraliśmy dla ciebie listę tematów, dzięki której odnajdziesz się nawet w najbardziej krępujących momentach.

Obawiasz się, że niekorzystnie wypadniesz na randce? Że powiesz za dużo lub nie spełnisz jego lub jej oczekiwań? To naturalne – pamiętaj jednak, iż możesz tego uniknąć. Sprawdź, o czym rozmawiać na pierwszej randce z mężczyzną i kobietą.

Więcej:

O czym rozmawiać na pierwszej randce z mężczyzną i kobietą?

Poniżej podajemy kilka tematów, które warto poruszyć na randce zarówno na początku, jak i wtedy, gdy zabraknie pomysłów na rozmowę.

1. Pasje i zainteresowania

To najbardziej uniwersalny temat na początkowym etapie znajomości. Dobrze jest, gdy obie strony opowiedzą o tym, co je najbardziej pociąga i pasjonuje. Nawet jeśli, przykładowo, rozmawialiście już o tym przez internet, warto rozwinąć ten wątek na żywo. Być może okaże się, że macie więcej wspólnych zainteresowań, niż wam się wcześniej wydawało – jeśli tak, prawdopodobnie będziecie mogli rozmawiać na jeden temat przez wiele godzin. Bardzo dobrym punktem zaczepienia jest również muzyka, książki i filmy.

2. Intrygujące historie i anegdoty

Jeśli przeżyłeś kiedykolwiek wyjątkową przygodę, którą znajomi przekazują swoim przyjaciołom, a ci – swoim sąsiadom aż do dziś, zdecydowanie warto podzielić się nią również z osobą, która ci się podoba. Może wybrałeś się w podróż, która nieoczekiwanie stała się przygodą twojego życia? Albo spotkałeś znanego celebrytę w warzywniaku? O takich humorystycznych historiach warto mówić, ponieważ dzięki nim wywołasz uśmiech na twarzy drugiej osoby, a jednocześnie pokażesz, że z tobą nigdy nie jest nudno.

3. To, co was rozśmiesza

To bardzo pojemny temat, dzięki któremu przekonacie się, czy zbliżone jest wasze poczucie humoru. Być może lubicie te same komedie i kabarety albo oboje jesteście fanami „Monty Pythona”? Nie wstydźcie się mówić o tym, co bawi was naprawdę – wspólne poczucie humoru, wbrew pozorom, bardzo zbliża do siebie ludzi.

4. Marzenia

To również bardzo wdzięczny temat do rozmów, dlatego że każdy z nas ma pewne plany i marzenia. Co więcej, w dużym stopniu pokazują one, kim tak naprawdę jesteśmy. Jeśli siedząca przed tobą osoba mówi np. o podróży dookoła świata, warto zastanowić się również, gdzie dla nas byłoby miejsce w tych planach i czy mamy podobne pragnienia.

5. Dzieci

Mimo że według niektórych poradników matrymonialnych nie powinno rozmawiać się o dzieciach na pierwszej randce, warto już na początku delikatnie poruszyć tę kwestię. Może okazać się na przykład, że obiekt twoich westchnień w ogóle nie lubi dzieci, podczas kiedy ty marzysz o dużej rodzinie. O tego typu tematach nie można jednak rozmawiać zbyt długo, bo w ten sposób faktycznie możesz odstraszyć drugą osobę.

6. Praca

Oprócz marzeń i wielkich planów warto porozmawiać również o konkretach. Zarówno jedna, jak i druga strona chce wiedzieć, z kim ma do czynienia. Tak naprawdę trudno byłoby tego tematu uniknąć – zwłaszcza że większość z nas spędza w pracy aż 8 godzin dziennie. Bardzo ważne jest jednak to, aby zachować szczerość – nawet jeśli nie zajmujesz zbyt wysokiego stanowiska w korporacji, lepiej powiedzieć prawdę, niż przedstawiać się jako liderka zespołu czy dyrektor finansowy.

7. Jedzenie

Jeżeli w pewnym momencie poczujesz, że brakuje ci tematów, możesz zwrócić uwagę na to, co obecnie macie na talerzu. Kto wie, może okaże się, że oboje jesteście miłośnikami kuchni tajskiej albo kochacie gotować? A może dopiero jedno z was chciałoby się nauczyć robić to naprawdę dobrze? Niewykluczone, że dzięki temu spotkacie się po raz kolejny – tym razem na kursie gotowania w domowej kuchni. Interesującym tematem mogą się dla wielu okazać się również drinki oraz domowe sposoby przyrządzania alkoholi.

8. Kolejne spotkania

O czym jeszcze rozmawiać podczas spotkania z chłopakiem lub dziewczyną? Na przykład o kolejnej randce. Jeśli czujesz, że między wami zaiskrzyło i bardzo chcesz kontynuować tę znajomość, nie warto przekładać tego tematu na rozmowę telefoniczną.

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce?

Jest wiele tematów, o których nie warto rozmawiać na początku znajomości. Przede wszystkim:

  • nie podejmuj tematu chorób,
  • nie mów źle na swój temat,
  • nie plotkuj na temat znajomych i przyjaciół,
  • nie rozmawiaj o byłych partnerach i nie porównuj z nimi nowo poznanej osoby,
  • nie rozmawiaj o seksie,
  • nie podejmuj tematu pieniędzy,
  • nie narzekaj na własne życie.

Poruszając tego rodzaju tematy, możesz szybko zrazić do siebie zarówno kobietę, jak i mężczyznę.

Autor: Ilona Maciora

Pozostałe wiadomości