Związki i seks

Algorytm, który pomoże znaleźć bratnią duszę. "Czasem potrzeba czegoś więcej niż tylko romantyzmu"

Związki i seks

ZoneCreative/Getty Images

Naukowcy opracowali algorytm, który może nam pomóc w znalezieniu drugiej połówki i przekonują, że ten sposób jest naprawdę skuteczny. - Czasem odrobina matematyki i odrobina wysiłku mogą pomóc - twierdzi autor naukowego bloga "Barking Up the Wrong Tree", Eric Barker.

Jak działa algorytm?

Zastanówcie się z iloma osobami poszlibyście na randkę. Powiedzmy, że będzie ich sto. Zdaniem naukowców należy obliczyć pierwiastek z tej liczby, co w naszym przypadku wynosi 10. Następnie idziecie na randkę z tymi 10 kandydatami, ale po spotkaniu nie kontynuujecie żadnej z tych znajomości. Należy jednak zapamiętać, która z nich była najciekawsza. Następnie wybierzcie się na kolejne randki i jeżeli znajdziecie kogoś, kto będzie lepszy od niej, to według matematyków ta osoba będzie najbliższa waszemu sercu.

Małżeństwa aranżowane są trwalsze?

Trzeba przyznać, że to dość chłodne podejście do tematu i przypomina nieco aranżowanie małżeństw, ale zdaniem autora bloga "Barking Up The Wrong Tree", Erica Barkera warto się przyjrzeć temu sposobowi wyboru partnera. Z badań wynika bowiem, że związki z miłości są udane na początku, ale po kilku latach bardziej szczęśliwe są pary, które żyją w małżeństwach zaaranżowanych.

Osoby w małżeństwach zaaranżowanych zdają sobie sprawę, że muszą się dogadać. Są dosłownie zakute z drugą osobą w kajdany i muszą włożyć w związek dużo wysiłku. W przypadku małżeństw zawieranych z miłości ludziom wydaje się, że jakaś zewnętrzna siła da im szczęście, lecz pozostawianie swojego przeznaczenia na pastwę losu jest niebezpieczne

- twierdzi Eric Barker. Dodał także:

Matematyka i zaaranżowane małżeństwa mogą więc wiele nauczyć w kwestii związków oraz naszego podejścia. Możemy zdać sobie sprawę, że czasem potrzeba czegoś więcej niż tylko romantyzmu. Czasem odrobina matematyki i odrobina wysiłku mogą pomóc

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

>>> Zobacz także:

Samotność kontra poszukiwanie partnera idealnego. „Przestańmy się tak starać i zacznijmy cieszyć się życiem”

Co zrobić, gdy partner ma konto na portalu randkowym? Psycholog: "Warto o tym porozmawiać, bez oskarżeń"

Pułapki ślepej miłości. Psychoterapeutka: "To manipulacja oparta na niedostępności"

Autor: Iza Dorf

Źródło: Business Insider

Pozostałe wiadomości