Porady

Przedświąteczne porządki na ostatnią chwilę. Zobacz oryginalne gadżety, które ułatwią błyskawiczne sprzątanie

Porady

Katarzyna Jaroszyńska stwierdziła w Dzień Dobry TVN, że świąteczne porządki to już taka nasza narodowa tradycja - i ciężko się z nią nie zgodzić! W najbliższy weekend w wielu polskich domach nastąpi chaos i nerwowe sprzątanie. Jak to jednak zrobić szybko, łatwo i przyjemnie? Odpowiedzi zna Pan Gadżet, czyli Konrad Koterba.

Wielozadaniowy mop

Ten sprzęt nie dość, że pomaga w sprzątaniu, to jeszcze dzięki niemu zyskujemy 50 proc. czasu. Dlaczego? Bo możemy jednocześnie odkurzać i mopować.

- Ja byłem sceptycznie nastawiony do mopo-odkurzaczy, jednak ten faktycznie działa - powiedział Pan Gadżet.

KERCHER czyści przy krawędziach, dociera w każdy zakamarek, usuwa wszystkie rodzaje suchych i mokrych codziennych zabrudzeń z podłóg twardych bez potrzeby wstępnego odkurzania. Na jednym ładowaniu można sprzątać 45 minut.

- Naprawdę poradzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami . Fajne jest też to, że on potrafi sam ustać, nie musimy go faktycznie gdzieś tam opierać - zdradził Konrad Koterba.

Czyścik do łap dla psa

Kolejnym gadżetem, który zaprezentował Konrad, było plastikowe opakowanie z gumowym wkładem. Okazało się to czyścikiem, który w szybki i prosty sposób pozbywa się brudu i błota z łap psa. Wystarczy nalać do środka wody, włożyć łapkę, przekręcić kilka razy i gotowe . Brud zostaje w środku.

- Ja tego nie znałam i jestem absolutnie zauroczona - wyznała Katarzyna Jaroszyńska.

Nakładka do odkamieniania kranów

To gumowy produkt o bardzo oryginalnej formie. Wystarczy napełnić go płynnym odkamieniaczem lub octem, nałożyć na kran i poczekać . Po pewnym czasie kran będzie czysty.

Nasadka jest wielokrotnego użytku, można ją nałożyć bez użycia narzędzi i nadaje się do standardowych kranów.

- Obstawialiśmy z ekipą, co to jest i w sumie nikt (...) nie doszedł do tego - powiedziała Katarzyna Jaroszyńska.

Guma do czyszczenia

Dzięki swojej plastyczności, guma dociera we wszystkie zakamarki i szczeliny. Jest bezpieczna (bo wykonana z biodegradowalnego materiału), wytrzymała (może być używana wielokrotnie, aż kolor zmieni się na ciemny) i łatwa w użyciu. Ponadto nie ingeruje w skórę.

- To jest taka masa specjalna, ona się nie klei do rąk, nawilża je, można powiedzieć, i to jest idealne do czyszczenia elektroniki, klawiatur, myszek lub też jakichś elementów samochodu , ale wewnątrz - podpowiedział Konrad Koterba.

Zestaw szczotek

Różne rodzaje szczotek wraz z załączonym śrubokrętem, którymi można udrożnić wszelkiego rodzaju otwory w naszym mieszkaniu. Końcówki pasują również na wkrętarkę.

- Rzeczywiście mężczyznom się to podoba - stwierdziła Katarzyna Jaroszyńska.

Szczotka do fug

To produkt, który pozwoli wyczyścić fugi, szczeliny wokół płyty kuchennej, zakamarki za kranem, prowadnice drzwi kabin prysznicowych, baterie łazienkowe i kuchenne, a także brud, pleśń czy osad z mydła. Jego kauczukowe wykończenie zapewnia komfort i bezpieczeństwo, a także zapobiega odgniataniu kciuka podczas dociskania szczotki do powierzchni.

- Jeżeli nie chcemy kupować, a mamy w domu jakąś szczoteczkę, która jest już nieużywana do zębów, to też możemy ją wykorzystać, tylko ważne, żeby miała twarde włosie - powiedział Konrad Koterba.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości