Hobby

Reportaż ślubny – relacja z najważniejszego dnia w Twoim życiu!

Hobby

Aktualizacja:
Fot. Aleksandr Grigorev / EyeEm / Getty Images

Wielkimi krokami zbliża się dzień Twojego ślubu – ostatnie przygotowania, stres wymieszany z radosnym oczekiwaniem, a w tym wszystkim mnóstwo wątpliwości.

  • Reportaż ślubny – na czym polega?
  • Jak wybrać fotografa do reportażu ślubnego?
  • Wyjątkowe momenty
  • Reportaż ślubny – dlaczego warto?

Zobacz też: Jak zrobić zdjęcie panoramiczne 360 stopni?

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na reportaż ślubny, czy może lepsza będzie tradycyjna fotografia? Podpowiadamy, czy reportaż ślubny to dobre rozwiązanie!

Reportaż ślubny – na czym polega?

Nie jesteś pewien, na czym polega różnica pomiędzy tradycyjną fotografią ślubną a reportażem? Spieszymy z wyjaśnieniem! Jak wygląda zwyczajna fotografia ślubna każdy wie – typowe i tradycyjne zdjęcia ze ślubu i z wesela. Na fotografiach znajdziesz państwa młodych oraz rodzinę, a także elementy zabawy, zdjęcia tortu czy dzieci. Choć mają mnóstwo uroku, czegoś im jednak brakuje… Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom młodych par, wielu fotografów zaczyna oferować usługę stworzenia profesjonalnego fotoreportażu ślubnego . Na czym dokładnie to polega? Otóż różnica polega na tym, że w tym przypadku fotograf wciela się zarazem w prawdziwego artystę, jak i w psychologa.

Dobrze wykonany reportaż ślubny zawiera zdjęcia nie tylko z samego ślubu i uroczystości weselnej, ale też z przygotowań i z tych chwil, które nie są przeznaczone dla oczu “publiczności”. Każda para młoda doskonale wie, że największe emocje towarzyszą jej właśnie podczas przygotowań do ślubu – to wtedy pojawia się najsilniejszy lęk, ale też zachwyt czy radość na widok ukochanej osoby. Kiedy wiemy, że już za kilka minut czy godzin miłość naszego życia stanie się naszym mężem czy żoną, emocje sięgają zenitu – i wtedy do akcji wkracza fotograf ślubny, który tworzy reportaż właśnie z tych chwil. Czyż nie będzie cudownie wrócić po latach do tych wspomnień – ostatnich chwil przed ślubem?

Jak wybrać fotografa do reportażu ślubnego?

Czym powinien charakteryzować się dobry fotograf ślubny ? Przede wszystkim powinien mieć doskonałe oko, ale też odczuwać nasze nadzwyczajne emocje i znaleźć te momenty, które najbardziej wymagają uwiecznienia. Poszukując odpowiedniej osoby do współpracy, powinieneś przede wszystkim wybrać kogoś, w kogo towarzystwie oboje czujecie się komfortowo – dzięki temu nie będzie wam przeszkadzała obecność fotografa podczas ślubnych przygotowań, w czasie ślubu czy wesela. Warto pamiętać, że doświadczony fotograf potrafi być niczym cień – jest dyskretny, nie rzuca się w oczy i nie zwraca na siebie zbyt dużej uwagi . Dzięki temu ma lepsze możliwości uwieczniania naszych emocji – nawet tych, które wydają się najbardziej ukryte.

Oczywiście przed wyborem osoby, która przygotuje dla Was fotoreportaż ślubny, warto zapoznać się z jej wcześniejszymi pracami . Choć wiele par młodych obawia się, że dokonają złego wyboru, wiele z tych lęków okazuje się później zupełnie nieuzasadniona. Najczęściej wygląda to w ten sposób, że wystarczy zobaczyć kilka zdjęć danego fotografa , aby stwierdzić: tak, to właśnie ta osoba przygotuje nasz reportaż ślubny!

Wyjątkowe momenty

Najważniejszą cechą reportażu ślubnego, z powodu której wiele par decyduje się na skorzystanie z takiej usługi, jest możliwość uwiecznienia wyjątkowych momentów . Wystarczy spojrzeć na przykładowe reportaże ślubne, aby szybko przekonać się, że obfitują one w naprawdę niezwykłe zdjęcia – mimo pana młodego w chwili, gdy pierwszy raz zobaczył swoją przyszłą żonę, łzy w oczach rodziców udzielających błogosławieństwa czy mina znudzonego dziecka w najważniejszym momencie uroczystości ślubnej… Już samo oglądanie zdjęć z fotoreportażu ślubnego niesie ze sobą wiele różnorodnych emocji .

Obawiasz się, że nie będziesz w stanie otworzyć się przed fotografem? Wiele osób ma takie wątpliwości, jednak już po chwili obecności fotografa okazuje się, że były nieuzasadnione. Nie bez powodu tak wiele młodych panien ma w swoich reportażach ślubnych zdjęcia z momentu wykonania makijażu czy zakładania sukienki – ktoś przecież zrobił te zdjęcia!

Reportaż ślubny – dlaczego warto?

Jak widzisz, reportaż ślubny to o wiele lepsza i bardziej nowoczesna alternatywa dla tradycyjnej fotografii ślubnej . Jeśli zależy Ci na tym, aby pamiątka z Twojego najważniejszego dnia w życiu była naprawde wyjątkowa, warto zdecydować się na profesjonalny reportaż ślubny – z pewnością będziecie do niego wracać nawet za kilkadziesiąt lat, odkrywając coraz to nowe ujęcia i szczegóły!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości