Hobby

Poznaj przydatne narzędzia DIY. Jakie aplikacje warto mieć?

Hobby

Aktualizacja:
Fot. RyanJLane / Getty Images

Nowoczesne technologie pozwalają na łatwiejszą komunikację, a także każde inne działanie. Jeśli jesteś fanem DIY, dekoracji ręcznie robionych, czy po prostu lubisz prace manualne, możesz wykorzystać narzędzia DIY na swoim telefonie.

Kto powiedział, że narzędzia potrzebne do prac manualnych muszą być kupione w sklepie budowlanym? Nowoczesne wykorzystanie smartfona pozwoli Ci na pomoc w pracach technicznych w każdym miejscu i niezależnie od czasu. Poznaj narzędzia DIY, które ułatwią każdą pracę.

Więcej:

Narzędzia DIY pod ręką

Jeśli planujesz remont w swoim domu, na pewno przyda Ci się wiele narzędzi, które pozwolą na wymierzenie danego pomieszczenia, sprawdzenie poziomu ściany lub odmierzenia szczegółowych milimetrów. Nie musisz zaopatrywać się we wszystkie narzędzia w sklepie budowlanym. Wykorzystaj do tego swojego smartfona - pobierz narzędzia DIY i zacznij korzystać z uniwersalnego zestawu narzędzi.

Jednym z narzędzi, z którego możesz korzystać przy pomocy swojego smartfona to poziomica . Pozwoli ona na precyzyjne ustawienie poziomu i sprawdzenie, czy np. obraz wisi prosto, a powierzchnia blatu jest równa. Poziomica z aplikacji działa na takich samych zasadach, co prawdziwy przyrząd zakupiony w sklepie budowlanym. Pozwoli na łatwiejsze i szybsze działania podczas remontu, urządzania wnętrz, czy tworzenia własnoręcznie dekoracji do domu.

Narzędzia DIY są wyposażone także w kątomierz. Wystarczy kilka kliknięć i zmierzysz kąt łatwo i przyjemnie. Wśród narzędzi znajdziesz także linijkę z podziałem na centymetry i milimetry. Sprawdzi się to przy robótkach domowych, a także do szybkiego odmierzenia odległości. Wśród narzędzi DIY możesz także znaleźć wskaźnik poziomu i tak zwany pion .

Istnieją również aplikacje, które pozwalają na sprawdzenie, czy w konkretnym miejscu w ścianie nie znajduje się kabel z prądem lub jakikolwiek inny element. Jest to niezwykle przydatne, kiedy chcemy wywiercić dziurę, a nie mamy pojęcia, co jest w środku.

W telefonie możesz mieć wbudowaną latarkę , która pozwoli na doświetlenie pomieszczenia, kiedy nie ma wystarczająco dużo światła. Większość telefonów ma taką opcję bez pobierania dodatkowych aplikacji. Przydatne, prawda?

Narzędzia DIY - jak działa aplikacja?

Do prac technicznych i artystycznych przyda się aplikacja. Narzędzia DIY na pewno pomogą zyskać czas oraz pieniądze, ale pewnie zastanawiasz się, jak to działa?

Narzędzia DIY wykorzystują działanie nowoczesnych technologii, a konkretniej czujników, które są w telefonie. Jednym z takich czujników jest żyroskop, który odpowiada za analizowanie położenia telefonu w przestrzeni. Sensory wykrywają każdy ruch smartfona, szczególnie jest to widoczne np. w grach wyścigowych opartych na ruchu.

Program z narzędziami DIY automatycznie rozpozna rozdzielczość ekranu, dlatego nie musisz obawiać się, że centymetr, który pokazuje się na Twoim ekranie, może nie wyświetlać się poprawnie. Masz też możliwość ręcznej kalibracji lub ustawienia wskaźnika.

Aplikacja w telefonie przyda się do zastosowań domowych lub wstępnych obliczeń.

Do czego przydadzą się narzędzia DIY w telefonie?

Zamiast narzędzi zakupionych w sklepie budowlanym, rękodzielniczym czy papierniczym, możesz korzystać z telefonu. Jest to szczególnie przydatne, kiedy okazuje się, że nie masz pod ręką linijki lub miarki. Wtedy wystarczy pobrać aplikację i cieszyć się z funkcjonalności swojego smartfona. Do czego przydaje się taka aplikacja?

Narzędzia DIY możesz wykorzystać między innymi do:

  • zawieszenia poprawnie obrazu na ścianie,
  • sprawdzenia, czy ściana lub podłoga jest równa,
  • zmierzenia odległości na nowy mebel,
  • odmierzenia długości tasiemki, sznurka i innych materiałów.

Narzędzia DIY - aplikacja nie tylko dla dorosłych

Aplikacja, która posiada wszystkie niezbędne narzędzia DIY, przyda się nie tylko dorosłym, kiedy niespodziewanie trzeba coś odmierzyć, ale także dzieciom. To świetna okazja na wykorzystanie nowoczesnych technologii w połączeniu z kreatywnymi i technicznymi pracami. Nie zastąpią one artykułów biurowych, które są niezbędne np. w szkole, ale na pewno w warunkach domowych jest to dobra alternatywa.

Dziecko może pomóc nam w planowaniu remontu czy drobnych zmian w pokoju dziecięcym, samodzielnie odmierzając odległość lub sprawdzając poziomicą równość danej powierzchni. Narzędzia DIY przydadzą się także podczas odrabiania prac domowych na technikę czy plastykę.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości