Hobby

19-letnia Kamila podbija świat łyżwiarski: „Na zawodach daję z siebie wszystko”

Hobby

Aktualizacja:

Mamo, ale ja chcę zdobywać medale – tak Kamila Stormowska przekonała swoich rodziców do uprawiania short tracku. Obecnie jest talentem polskiego łyżwiarstwa. Niedawno została najmłodszą Polką, która stanęła na podium prestiżowych zawodów pucharu świata. Kamila opowiedziała nam o swojej pasji. A co o niej mówią najbliżsi?

Na zawodach daje z siebie wszystko

19-letnia Kamila Stormowska została niedawno najmłodszą Polką, która stanęła na podium prestiżowych zawodów pucharu świata. Finał na 500 metrów z jej udziałembył pełen upadków i zwrotów akcji. Mimo wywrotki polska zawodniczka tuż przed metą podniosła się i dotarła jako trzecia. Sędziowie długo sprawdzali, czy nie popełniła przewinienia.

To był mój najpiękniejszy moment w karierze i nie chciałabym, żeby wszyscy widzieli, że płyną mi łzy

- wspomina Kamila.

Jej mama, kiedy zobaczyła ostateczną klasyfikację i córkę na trzecim miejscu, krzyczała tak głośno, że pozostali domownicy zbiegli się do pokoju. Byli przekonani, że coś się stało.

Łyżwy od zawsze były jej całym życiem

Kamila Stormowska pochodzi z Elbląga. Łyżwy od zawsze były jej całym życiem. Uwielbiała rywalizację. Trenować zaczęła w wieku 8 lat. Bardzo szybko opanowała sztukę szybkiej jazdy. Pasja do tego sportu zaczęła się od łyżwiarstwa figurowego.

Powiedzieli mi, że jestem za stara w wieku 8-9 lat i zmieniłam na short track (łyżwiarstwo szybkie przy.red.)

-opowiada łyżwiarka.

Kiedy Kamila zaczęła zdobywać pierwsze medale w tej dyscyplinie, rodzice zrozumieli, że short track jest w życiu ich córki „na poważnie”.

Kamila Stormowska poza treningami studiuje zarządzenie na Uniwersytecie Gdańskim, a w wolnych chwilach lubi czytać książki o samorozwoju i samorealizacji.

Czym jest dyscyplina short tracku?

Wyścigi short tracku odbywają się na krótkim torze. Startuje od czterech do sześciu zawodników, którzy pokonują od kilku do kilkunastu okrążeń, w zależności od dystansu.

Wygrywa ten, kto jest mądrzejszy. Pozycja musi być niska. Wchodzenie w łuk, duże kąty, najlepiej jak najniżej ugiąć kolana

- tłumaczy nasza bohaterka.

Zdaniem jej trenerki, tam gdzie jest Stormowska, tam bieg będzie interesujący. Natomiast koleżanka dodaje, że Kamila jest bardzo odważną zawodniczką, która nie boi się ryzyka.

Więcej o łyżwiarskiej pasji Kamili, zawodach, sukcesach i planach na przyszłość posłuchacie w naszej rozmowie live z Białegostoku, którą poprowadziła Katarzyna Jaroszyńska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości