Kogo najłatwiej portretować? Ile kosztuje portret? Kto korzysta z usług portrecisty? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli malarze: Hanna Bakula, Olga Wolniak i Tomasz Karabowicz.

  Jak pokazują badania, przeprowadzone przez Laboratorium Rodziny i Osobistych Więzi, sztuczny świat, przedstawiony w komediach romantycznych, niszczy związki.

  Państwo Kofta są małżeństwem od ponad 40 lat. Dla tej miłości, pani Krystyna zerwała zaręczyny z ówczesnym narzeczonym. Pobrali się po 2 latach bycia ze sobą. Ślub odbył się 12 marca 1966 roku w Poznaniu.

  W naszym studiu dwie znane mamy, Natasza Urbańska i Anna Dereszowska. Opowiedziały nam jak godzą macierzyństwo z życiem zawodowym.

  Podczas próby stworzenia bajkowego pokoju dla swojej dziecka magister matematyki Monika Howard wpadła na pomysł stworzenia naklejek do dziecięcych pokoi. Ze swoim pomysłem zgłosiła się oczywiście do programu "Kapitalny pomysł". Pomysł okazał się kapitalny, bo Monika Howard zakwalifikowała się do finału programu.

  W Polsce co piąte dziecko codziennie chodzi spać bez taty. Zazwyczaj do snu kołysze je mama. Opowiada mu wtedy, jak bardzo jest dla niej ważne i zapewnia, że ona nigdy się nie wyprowadzi. Temat samotnego macierzyństwa wciąż budzi wiele emocji.

  Nie wyobrażam sobie bez niej wyjścia z domu. Bez niej nie jest się prawdziwą kobietą. To jest najważniejsza część kobiecej garderoby - tak o torebce mówi aktorka Bożena Dykiel. Czym kieruje się przy wyborze torebki? Tym, by była ona pojemna, lekka i - obowiązkowo - skórzana.

  Z Grażyną Bukowską, dziennikarką TVN Discovery Historia i felietonistką Agatą Passent porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o plusach i minusach powrotu do dawnego partnera. Czy związek, który się już raz się rozpadł ma szansę przetrwać?

  Krzysztof Tyniec zawsze płacił na randce za dziewczynę. Michałowi Milowiczowi zdarzyło się, że dziewczyna nie chciała, by za nią płacił. Beata Ścibakówna nigdy nie pomyślałaby, że sama musi zapłacić za kawę. A Blanka Winiarska uważa, że płaci ten, kto zaprasza. No to, jak to wreszcie jest? Kto płaci na randce?

  Ponad połowa badanych za najlepszy okres dla naszego kraju w ubiegłym stuleciu uważa lata dziewięćdziesiąte. Niecałe 30 proc. wybiera PRL - wynika z najnowszego badania firmy IMAS International. Aktor Piotr Skarga ma ambiwalentne podejście do lat dziewięćdziesiątych. Podobał mu się kierunek zmian w Polsce, a z drugiej strony musiał powalczyć o swój byt. - Sprzedawałem odkurzacze, ubezpieczenia, a w Norwegii pracowałem nawet jako murarz - wspomina.

  Wypowiedź Nelly Rokity o Jarosłwie Kaczyńskim, w której stwierdziła, że "gdyby Jarosłw Kaczyński miał żonę byłby odporniejszy i byłoby mu łatwiej", skłoniła nas do próby odpowiedzi na pytanie, czy mężczyźnie rzeczywiście jest w życiu łatwiej, gdy ma żonę i na czym polega syndrom starego kawalera? Co o tym sądzi scenarzysta Cezary Harasimowicz i socjolog Mariusz Jędrzejko?

  Polki coraz częściej wybierają młodszych mężów. Zazwyczaj o rok lub dwa. Ale bywa, że i o dziesięć – wynika z badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny. Wraz z naszymi gośćmi postanowiliśmy odpowiedzieć na pytanie, skąd się to bierze?

  Czy zima stulecia 30 lat temu miała wpływ na wyż demograficzny na początku lat 80.? O to zapytaliśmy Wiesława Łagodzińskiego, rzecznika prasowego prezesa GUS oraz aktorkę Magdalenę Cwenównę. - Tak naprawdę na wyż demograficzny ma wpływ kobieta - mówi Wiesław Łagodziński. Dziś na 100 kobiet przypada 124 dzieci, a żebyśmy byli rozwijającym się społeczeństwem, 100 kobiet powinno rodzić 213 dzieci.

  Jeśli chcesz poprosić ukochaną o rękę, a nie wiesz jak to zrobić - zgłoś się specjalisty od zaręczyn. On doradzi ci, jaki pierścionek wybrać i, gdzie oświadczyć się ukochanej. Dzięki temu zrobisz na niej wrażenie i z pewnością zdobędziesz jej serce i... rękę.

  Tomasz Kalisz znajduje się w światowej czołówce biegaczy po schodach. Ostatnio w prestiżowym biegu po schodach w Singapurze zajął drugie miejsce. Biegi po schodach to wyjątkowo ciężki sport, wymagający dużej wydolności oddechowej - wyjaśnia gość Dzień Dobry TVN. - Obecnie pracuję nad zorganizowaniem grupy biegaczy po schodach, kolejnym krokiem będzie stworzenie profesjonalnej federacji sportowej - zdradza.

  W latach dziewięćdziesiątych modna była tzw. hiszpańska bródka i wąsy. Obecnie modne są wąsy przypominające zarost bohaterów filmów pornograficznych rodem z NRD - uważa Tomasz Jacyków. I dodaje, że wąsy są fajne, jeśli noszą je mężczyźni traktujący swój wygląd jako żart. Który mężczyzna może nosić wąsy, a który nie powinien?

  W studiu gościliśmy trójkę finalistów programu You Can Dance, opowiedzieli nam jak zmieniło się ich życie po programie.

  Marek Ksieniewicz jest od 5 lat na wolności, w więzieniu spędził całą swoją młodość. Teraz kieruje fundacją "Wybieram Wolność". Opowiedział nam jak wyglądała jego przemiana.

  Kobiety szukają czegoś więcej u mężczyzn niż tylko urody, która jest dla nich kwestią drugorzędną. Mniej atrakcyjny mężczyźni są lepszym, zdaniem kobiet, materiałem na męża. Raport opublikowany w lutowym wydaniu pisma "Journal of Family Psychology" ujawnia, że piękno owszem, ma znaczenie, ale tylko na początku związku. - Mnie podoba się mój mąż - mówi o Jerzym Urbanie jego żona Małgorzata Daniszewska. I podkreśla, że lubi niskich, łysych facetów z dużymi uszami, a jej mąż uwiódł ją seksem.

  Nie mieli łatwego dzieciństwa. Przy życiu trzymał ich jednak taniec. To właśnie dzięki niemu pokonywali kolejne trudności i przeszkody. Posłuchajcie ich historii.

  Nasi goście dzięki swojej ciężkiej pracy osiągnęli sukces. W studiu opowiedzieli nam o swojej drodze na szczyt.

  Małżeństwo, dzieci i teściowie pod jednym dachem. To nowy, prorodzinny pomysł holenderskiego rządu. Do 2040 roku w Holandii ma powstać ponad pół miliona takich domów. Pokoleniowe domy zdaniem autorów koncepcji łączyłyby dwie ważne w społeczeństwie funkcje: pracę i opiekę.

  Ćwiczenia jogi to zajęcie nie tylko dla dużych, ale też dla mniejszych. Z powodzeniem jogę ćwiczą dzieci w wieku szkolnym od 7-8 lat. Elementy jogi można wprowadzać już w przedszkolu - uważa Wiktor Morgulec, nauczyciel jogi.

  Guwernantka lub guwerner zastąpią dziecku kurs języka obcego, nauczyciela muzyki i jazdy konnej, a nawet kierowcę. Guwernantka to elita wśród opiekunek. Przygotuje dziecku posiłek, ale przede wszystkim, zadba o jego rozwój umysłowy. Kto zatrudnia guwernantki? Jakie cechy powinna posiadać dobra guwernantka?

  Naukowcy z Instytutu Mózgu przy australijskim uniwersytecie z Queensladnd opublikowali badania, z których wynika, że dzieci ojców starszych znacznie gorzej radzą sobie w testach na inteligencję. Inne badanie dowodzą, że istnieje związek między zaawansowanym wiekiem ojca a zwiększonym ryzykiem wielu upośledzeń w rozwoju, takich jak autyzm i schizofrenia, a także dysleksja. A jakie są zalety późnego ojcostwa? O tym dojrzali ojcowie: Marek Siudym, Tadeusz Ross i Jacek Borkowski.

  80 proc. kierowców uważa się za dobrych i bardzo dobrych. Tak dobrą ocenę wystawiają sobie głównie mężczyźni. Z badań wynika jednak, że ostrożniej prowadzą samochód kobiety. Tylko 2 na 10 pań miało stłuczkę w ciągu ostatnich 5 lat. O tym, jakimi jesteśmy kierowcami porozmawialiśmy z Beatą Szozdą, redaktor naczelną portalu www.autopolki.pl oraz Karoliną Czapką, kierowcą wyścigowym.

  Postanowiliśmy, razem z Tomaszem Jacykowem, zajrzeć na paryską ulicę. Jak ubierają się mieszkanki Paryża? Czy korzystają z rad wielkich wielkich kreatorów. Czy kryzys dotknął europejską stolicę mody? Gościem Dzień dobry TVN był Bernard Margueritte, wieloletni korespondent francuski w Polsce.

  O tym, że miód przez wieki był niezwykle ceniony w naszym kraju świadczy chociażby fakt, że niejednokrotnie płacono nim kary sądowe. Co więcej za dewastację barci lub kradzież pszczół groziła przed wiekami kara śmierci. W XIII wieku ogromną popularność zyskał sobie miód pitny. Czy nadal możemy powiedzieć, o naszym kraju, że jest "krainą mlekiem i miodem płynącą"?

  Na pomysł robienia zabawek z tektury wpadliśmy przypadkowo - mówi Krzysztof Dubiel, współtwórca kartonowych, ekologicznych zabawek. Jestem z zawodu fotografem i potrzebowałem do sesji bardzo dużo kartonu. Wtedy mieliśmy troje dzieci i postanowiliśmy wykorzystać ten karton i zrobić coś dla naszych dzieci. Potem wpadliśmy na pomysł, żeby podzielić się naszym odkryciem z innymi - dodaje.

  Czasami kobiety decydują się na związek z mężczyzną, również ze względu na jego zawód. Jednak życie z pilotem wojskowym, profesorem kardiologii czy wybitnym reżyserem teatralnym oznacza wiele wyrzeczeń i zrozumienia dla pracy i pasji partnera. Które zawody wykonywane przez mężczyzn podbijają kobiece serca? O tym Grażyna Torbicka, Dorota Gardias i Magdalena Cwenówna.