Jest wiele rodzajów aparatów tradycyjnych: dalmierze, lustrzanki, aparaty celnikowe i inne. Fotografowanie aparatami tego typu wymaga od nas niezbędnej wiedzy i cierpliwości. W efekcie można jednak uzyskać zdjęci, których nie wykonamy klasyczną cyfrówką, warto więc podjąć wysiłek.
Domowe studio fotograficzne można wyposażyć w najpotrzebniejsze akcesoria i jednocześnie nie zbankrutować. W studio DIY często da się wykorzystać przedmioty codziennego użytku, które z powodzeniem zastąpią profesjonalny drogi sprzęt.
Podobnie jak w przypadku fotografii wnętrz czy sesji high fashion, także w fotografii architektury obowiązują pewne zasady. Dowiedz się, jak odpowiednio wybrać kompozycję, by wykonać prawidłowe zdjęcie swojego domu, zabytkowego budynku czy nowoczesnej budowli.
Fotografia to piękna, kreatywna pasja. Jeśli marzysz, by w przyszłości stać się profesjonalnym fotografem, najpierw musisz dobrać odpowiedni sprzęt i poznać najważniejsze zasady robienia zdjęć. Dowiedz się, jak wybrać aparat dla początkującego fotografa i czym różni się fotografowanie lustrzanką od robienia zdjęć tzw. bezlusterkowcami.
Lampa do zdjęć studyjnych to jedno z podstawowych akcesoriów w studium fotograficznym. Dzięki lampom studyjnym mamy pewność, że prawidłowo oświetlimy fotografowany obiekt. Jak wybrać lampy do naszego studia?
Mini statywy fotograficzne są małe, poręczne i lekkie - można więc zabierać je ze sobą wszędzie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mini statywu fotograficznego?
Najlepsza lustrzanka dla początkujących – czyli jaka? Na rynku jest dostępnych wiele modeli aparatów fotograficznych typu lustrzanka. Jaki sprzęt będzie odpowiedni dla tych, którzy dopiero zaczynają robić zdjęcia?
Współczesnym ludziom trudno wyobrazić sobie świat bez zdjęć i komunikatów wizualnych. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wyglądała pierwsza fotografia albo kto i kiedy zrobił pierwsze zdjęcie? Dowiedz się, jak powstała kolorowa fotografia, jakich czasów sięgają jej początki i kto był jej twórcą.
Rysowanie człowieka nie jest trudne, o ile ma się podstawową wiedzę choćby na temat zachowania perspektywy i proporcji. W naszym artykule pokażemy Wam, jak narysować człowieka – jakie triki i sposoby zastosować, by nasz rysunek prezentował się profesjonalnie. Zapraszamy!
Dinozaury to jedne z ulubionych motywów najmłodszych. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, że odtworzenie pradawnego zwierzęcia wcale nie jest takie trudne. Zobacz, jak narysować dinozaura ze swoim maluchem!
Rysunkowe zwierzęta bardzo szybko zdobywają serca naszych maluchów. Zastanawiasz się, jak narysować kota krok po kroku? Dla dzieci, które będą Cię obserwować podczas tworzenia, będzie to prawdziwa frajda. A może zaprosisz je do wspólnej zabawy? To wcale nie takie trudne, jak myślisz!
Zwierzęta są częstym tematem rysunków, które tworzy się dla dzieci lub które dzieci przygotowują same. Wśród popularnych postaci całkiem niedawno znalazły się pingwiny. Jak narysować pingwina? Krok po kroku, wykorzystując otrzymane wskazówki, można to zrobić szybko i profesjonalnie. A ile frajdy przyniesie samodzielne przygotowanie dwubarwnego ptaka autorowi rysunku oraz wszystkim obserwatorom – zwłaszcza tym najmłodszym!
Rysowanie twarzy to coś, co bardzo fascynuje początkujących artystów. Często głowią się jednak, jak narysować nos i usta tak, by spełniły ich oczekiwania. Wszystko zależy od podejścia i techniki, jaką obiorą.
Baśniowe stworzenia to postaci, które często goszczą na książkowych ilustracjach. Nic dziwnego, że artyści, zarówno początkujący, jak i doświadczeni, dążą do zrozumienia, jak narysować smoka krok po kroku, by nie popełnić żadnego błędu i zaskoczyć wszystkich oglądających ich późniejsze dzieła. Tymczasem przedstawienie przekonującej podobizny fantastycznego stwora wcale nie należy do rzeczy niemożliwych, a zarazem pozwala na swobodne popuszczenie wodzy fantazji.
Wszyscy, którzy zaczynają rysować, mogą mieć poważny problem z wiernym odwzorowaniem tego, co widzą. Tworzenie z natury nie jest rzeczą prostą i dlatego warto z początku wspomagać się zdjęciami. Jeśli ktoś zastanawia się, jak narysować portret ołówkiem krok po kroku, powinien koniecznie oprzeć się na fotografii tego, kto ma być jego bohaterem. Zadowalający efekt można uzyskać nawet przy użyciu samego ołówka.
Wiele osób zaczynających przygodę z rysowaniem nie może się doczekać tworzenia portretów. Ludzie to zresztą jeden z najczęstszych tematów przenoszonych na papier. To normalne, że sporo trudności może sprawić właściwe odwzorowanie twarzy. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak narysować włosy, by były podobne do naturalnych. Tymczasem wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami.
Usta to jeden z kluczowych elementów znajdujących się na twarzy. Właśnie dlatego, gdy ktoś chce stworzyć portret, musi najpierw zastanowić się, jak narysować usta, by sprostać całemu zadaniu. Dobrze też od razu oszacować ich relacje z nosem, by nie umknął żaden cenny szczegół. Choć potrzeba wielu ćwiczeń, aby osiągnąć perfekcję, warto postępować zgodnie z wcześniej opracowanymi wskazówkami.
Robótki ręczne to jedno z najczęstszych kobiecych hobby. Niektóre z pań wyszywają, inne szydełkują, a są i takie, które nie wyobrażają sobie dnia bez wzięcia do rąk drutów. Nauka robienia na drutach może się wydawać zupełnym laikom czymś niezwykle skomplikowanym, a tak naprawdę podstawy wcale nie są trudne.
Sezon jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami. To czas grubych swetrów, skarpet, szali i czapek. Można z powodzeniem znaleźć tego typu produkty w sklepie, jednak większą satysfakcję przynosi wykonanie ich własnoręcznie. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam ciekawe robótki na szydełku dla początkujących. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!
W dzisiejszym artykule nauczymy Was krok po kroku, jak narysować dziewczynę. Skupimy się na rysunku ołówkiem oraz na obrazku dziewczyny z mangi. Zapraszamy!
W życiu każdego twórcy nadchodzi taki moment, gdy zaczyna interesować się przedstawieniami ludzi. To prawda, że z początku woli rysować prostsze kształty i skupiać się chociażby na zwierzętach, które fascynują go dużo bardziej niż człowiek. Z czasem jednak pojawia się największy dylemat: jak narysować twarz, by przypominała kogoś, kogo rzeczywiście chce się przedstawić na rysunku?
Zarobki nauczycieli to kwestia, która podlega ciągłym zmianom. Nie można określić jednoznacznej kwoty, którą ma zarabiać osoba ucząca w szkole. Czy to nauczyciel, czy stażysta – zarobki zmieniają się od stopnia, miejsca pracy, a także aktualnych ustaleń na rynku zatrudnienia.
Zmiana stanowiska pracy często wiąże się ze stresem i lękiem przed czymś nowym. Warto pokonać strach i dowiedzieć się, co dalej. Zobacz, jaki urlop przy zmianie pracy Ci przysługuje i jak zabrać się do zmian.
Zwolnienie z pracy może przybierać różne formy: dyscyplinarne zwolnienie z pracy, zwolnienie na podstawie wniosku o zwolnienie z pracy, niedopełnienie umowy. Czy można zwolnić pracownika będącego na zwolnieniu lekarskim, w ciąży, na urlopie? Odpowiadamy!
Praca w korporacji to dla wielu osób cel zawodowy. Bardzo wiele międzynarodowych przedsiębiorstw otwiera swoje siedziby w Polsce, co sprawia, że rynek pracy w korporacjach jest coraz większy. Czytaj dalej i dowiedz się, na czym polega praca w korporacji.
Dawniej praca w banku ceniona była na równi z pracą lekarza i prawnika. Dziś wiele się w tej kwestii zmieniło. Jak wygląda praca w banku i jakie są możliwości rozwoju? Ile zarabia pracownik banku, jakie są potrzebne umiejętności i kwalifikacje? Czy praca w banku się opłaca?
Jakie są obowiązki pracownika biurowego, jak napisać list motywacyjny decydując się na tę pracę? Pracownik biurowy to zawód z bogatą przeszłością i przyszłością – trudno wyobrazić sobie, by za kilka lat brakowało pracy na stanowisku pracownika biurowego. Przedstawiamy, z czym wiąże się praca w tym zawodzie i czy warto zostać pracownikiem biurowym.
Jeśli zależy nam na pracy, rozmowa kwalifikacyjna wiąże się ze stresem i silnymi emocjami. Aby mieć pewność, że na pytania na rozmowie kwalifikacyjnej odpowiemy prawidłowo, musimy się do tego przygotować. Jakie są typowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej i jakie są najczęstsze błędy?
Współczesny rynek pracy charakteryzuje się licznymi zmianami i innowacjami. Chcąc odnaleźć się na rynku pracy, trzeba być nastawionym na ciągłe podnoszenie swoich kompetencji lub gotowym na przebranżowienie.
Rozmowa kwalifikacyjna z pracodawcą po angielsku jest stresująca, ale mamy na to kilka sposobów. Sprawdź, jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w czasie rozmowy rekrutacyjnej w języku angielskim, o jakich typowych zwrotach pamiętać. Poniżej znajdziesz też przykładową rozmowę kwalifikacyjną po angielsku.