Kawa rozpuszczalna to tylko aromat, keczup nie ma w sobie pomidorów, a w parówkach cielęcych znajdziemy zaledwie śladowe ilości tego mięsa. Nie dość, że skład produktu ma się nijak do tego, czym tak naprawdę jest, to jeszcze za sprawą reklamy jesteśmy wprowadzani w błąd. Na co zwracać uwagę, żeby świadomie robić zakupy?

  W badaniach przeprowadzonych w Europie, podczas których pytano kobiety o to, czy są zadowolone ze swojego wyglądu, Polki wypadły fatalnie. Wynika to m.in. z nieracjonalnego perfekcjonizmu, czyli z dążenia do niedoścignionych wzorców.

  27 proc.kobiet nie przeżywa orgazmu w trakcie stosunku. Tylko 12 proc. przeżywa go zawsze. Z artykułu zamieszczonego na łamach magazynu Focus wynika też, że 8 proc. kobiet nigdy w życiu nie miało orgazmu! W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z psycholog Katarzyną Waszyńską o przyczynach tego zjawiska. Obaliliśmy mity związane z kobiecym orgazmem i dowiedzieliśmy, czy jest coś, co może pomóc go osiągnąć.

  Na trzech warszawskich uczelniach odbędzie się w tym tygodniu akcja "Bezpieczne wakacje". Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładach dotyczących antykoncepcji i chorób przenoszonych drogą płciową. A już w sobotę w Warszawie, Lublinie i Jastrzębiu odbędą się Dni Promocji Zdrowia Seksualnego. Przed rokiem wykładów wysłuchało 800 osób.

  Transseksualizmu to zaburzenie identyfikacji płciowej, polegające na braku akceptacji własnej płci biologicznej. Czy transseksualizm jest traktowany jako zaburzenie seksualne? Czy należy go leczyć? O tym, jak czuje się człowiek w "obcym ciele" i, jak przebiega proces zmiany płci porozmawialiśmy w DDTVN z Nicolasem Prusińskim, który kiedyś był kobietą.

  Prezerwatywy w rozmiarze XXS przeznaczone dla nastolatków to wzbudzająca w ostatnim czasie spore kontrowersje propozycja szwajcarskich producentów środków antykoncepcyjnych. Młodzi ludzie coraz wcześniej rozpoczynają życie intymne, zaś dostępne na rynku prezerwatywy są dla nich po prostu za duże. Od kiedy i w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o seksie?

  Młodzież szkolna coraz wcześniej rozpoczyna życie seksualne. Aż 30 proc. 13-latków ma już za sobą swój "pierwszy raz" - to wnioski z najnowszych badań przeprowadzonych w ramach programu "Szkoła bez przemocy". Dlaczego tak się dzieje? O to zapytaliśmy seksuologa, prof. Zbigniewa Izdebskiego i Tadeusza Rossa, który ma sześcioro dzieci.

  Samotne życie, bez partnera nie dla wszystkich oznacza coś przykrego. Świadomie unikanie kontaktów seksualnych nie jest niczym nadzwyczajnym. Aseksualność dotyczy głównie kobiet. Takich kobiet, które nie odczuwają popędu seksualnego jest w Polsce około 1,5 proc. Problemem nie jest ani orientacja seksualna, ani kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego partnera. Czy brak popędu seksualnego może być leczony?

  Swingersi spotykają się po to, żeby uprawiać seks z innymi, często obcymi, partnerami. Robią to z wielu powodów, na przykład, z ciekawości, ponieważ lubią seks lub dlatego, że kochają się i nie chcą ograniczać swoich partnerów. Nie uznają to za zdradę. O tym, czy to zjawisko jest popularne w Polsce i, czy jest u nas dużo klubów dla swingersów porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z seksuologiem prof. Zbigniewem Izdebskim.

  Aktorka Joanna Kurowska ponad dwa lata temu schudła 16 kilogramów. Zajęło jej to 8 miesięcy. Katarzyna Montgomery nie je pszenicy, mlecznych produktów i unika cukru, także w owocach. Jak zrzucić "uparte" kilogramy?

  Agnieszka Lato spodziewa się pierwszego dziecka. Wie, że będzie to chłopiec. Termin porodu wyznaczony ma na najbliższą niedzielę. Kupiła już dla synka ubranka, zabawki i przygotowała pokój. Anna Kalbarczyk spodziewa się trzeciego dziecka, które powinno przyjść na świat 4 listopada. Jest mamą 6,5-letniej Zosi i 3,5-letniego Franka. Przedstawiamy bohaterki naszego nowego cyklu "Misja mama".

  1 października ruszyła kampania społeczna „I teraz wszyscy się dowiedzą”, której organizatorami są Krajowy Rejestr Długów, Stowarzyszenie Damy Radę oraz Fundacja Mama. Celem kampanii jest nagłośnienie i upublicznienie problemu dotyczącego nie płacenia przez rodziców alimentów na swoje dzieci.

  Czy to prawda, że blondynki szybciej przechodzą menopauzę? Na jakie choroby narażone są brunetki? Seksuolog Andrzej Komorowski ma swoją teorię na temat brunetek i blondynek. Jaką?

  Filmy erotyczne czy męskie perfumy? Co podnieca kobiety? Scenarzysta Cezary Harasimowicz, muzyk Krzysztof Skiba i aktorka Ewa Kasprzyk spróbowali odpowiedzieć na to trudne pytanie w programie Dzień Dobry TVN. Czego jeszcze nie wiemy o kobiecej seksualności?

  Zdarza się, że w związkach z długim stażem pojawiają się problemy w sypialni. Dlaczego czasami przechodzi nam ochota na seks? Czy stres i przemęczenie są odpowiedzialne za spadek libido? O tym porozmawialiśmy z seksuologiem dr Andrzejem Depko.

  Nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby uprawiać seks w ciąży. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, seks można uprawiać od samego początku do samego końca - wyjaśnia ginekolog Jarosław Niemoczyński, gość Dzień Dobry TVN.

  Mantak Chia jest znanym na świecie mistrzem i nauczycielem taoistycznych praktyk uzdrawiających, duchowych i seksualnych. Od 40 lat prowadzi wykłady na całym świecie. - Panowanie nad podnieceniem to pierwszy krok do panowania nad orgazmem - zdradza gość Dzień Dobry TVN.

  13 proc. żonatych mężczyzn zdradza swoje żony, a 11,5 proc. zamężnych kobiet zdradza swoich mężów - tak wynika z badania przeprowadzonego prze seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Dlaczego tak trudno być wiernym?

  Większość par deklaruje, że są dopasowane seksualnie i mają podobne potrzeby seksualne. Czy to prawda? Co zrobić, gdy partner ma zbyt duży temperament seksualny? Jak powiedzieć partnerce o skrywanych pragnieniach i fantazjach erotycznych?

  Jak podaje Dziennik, ludzie uprawiają seks w Internecie, bo jest to proste i wygodne. W Internecie mogą realizować fantazje, o których bali się powiedzieć partnerowi. Mogą spełniać wszystkie zachcianki. Czy od cyberseksu można się uzależnić?

  Na grę wstępną i seks Polacy poświęcają średnio 39 minut, czyli trzy minuty więcej niż wynosi średnia światowa. Doceniają też erotyczne masaże i chętnie noszą seksowną bieliznę. Jednak, jak wynika z najnowszego badania jakości życia seksualnego firmy Durex, Polacy mają najmniejszą liczbę partnerów seksualnych w Europie i nie uprawiają seksu tak często, jak chcieliby.

  Z badań amerykańskich naukowców wynika, że nasza aktywność seksualna zależy nie tylko od statusu społecznego, wykształcenia, religii, ale również zainteresowań. I to właśnie melomani rozsłuchani w jazzie kochają się o 30 proc. częściej niż inni.

  Mężczyźni chcą, by kobiety tworzyły im bezpieczny kokon, chcą czuć ciepło domowego ogniska i opiekuńczość partnerek - tak uważa seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Kobiety "wampy" są im potrzebne tylko w charakterze kochanek.

  Wakacje sprzyjają nawiązywaniu nowych kontaktów, które mogą prowadzić do zdrady. Samo podejrzenie, że jesteśmy zdradzani wywołuje w nas uczucie zawodu i upokorzenia. Jak poradzić sobie ze zdradą w związku?

  Elizabeth Duda może wypowiadać wszelkiego rodzaju opinie, ale trzeba pamiętać, że są to tylko jej poglądy, nie poparte żadnymi faktami. Przedstawione badania nie wskazują bowiem, by Polki w jakikolwiek sposób były bardziej rozwiązłe seksualnie niż inne nacje - mówi seksuolog Andrzej Komorowski.

  Jak rozmawiać z dziećmi o seksie? Zapytaliśmy o to Agnieszkę Izdebską z Pracowni Psychologiczno-Seksuologicznej i Annę Palkę, znaną z serialu W11.

  Czy istnieje typ mężczyzny skazany na porzucanie? Zdaniem aktorki Małgorzaty Pieczyńskiej tak, jest nim romantyk. Bardzo łatwo się w nim zakochać, jednak dłuższe życie z romantykiem to męka, dlatego jest skazany na porzucanie przez kobiety - mówi aktorka. A co o tym myśli aktorka Beata Tyszkiewicz?

  Lato to nie tylko gorąca pora roku, lecz także okres gorących przeżyć. To właśnie podczas wakacji jesteśmy podobno najbardziej skłonni do miłosnych uniesień. Do letnich skoków w bok mniej ochoczo przyznają się zamężne panie i żonaci panowie. W okresie letnich urlopów o pokusę nie trudno, szczególnie na plaży, gdzie oko jest na czym i na kim zwiesić. Przyjemnie jest poflirtować w wakacje...