O transseksualizmie zazwyczaj wiele się dyskutuje, a jednocześnie niewiele wie... Co znaczy, że ktoś jest transseksualistą? Z jakimi problemami muszą się zmierzyć ludzie, którzy walczą o prawo do bycia sobą? W studiu "Dzień Dobry TVN" podjęliśmy dziś ten temat wraz z Aleksandrą Robachą, lekarzem psychiatrą i transseksualistą Nicolasem Prusińskim.

  Naszymi gośćmi są zwycięzcy konkursu Miss i Mistera Trzeciej Młodości 2009 na terenie Wielkopolski, organizowanego przez Centrum Innowacji Społecznej SIC w Poznaniu. W "Dzień Dobry TVN" przekonali nas, że starość można być wesoła i aktywna.

  Czy mężczyźni boją się mieć dzieci? Czy to strach przed odpowiedzialnością, czy - jak wielu z nich tłumaczy - wyraz odpowiedzialności właśnie? Z wiekiem napięcie i lęk związane z perspektywą posiadania dziecka jednak zmniejszają się. W studiu "Dzień Dobry TVN" gościliśmy Bartosza Węglarczyka, Michała Miłowicza i Adama Badziaka.

  Z Karoliną Korwin Piotrowską, redaktor naczelną portalu Plejada oraz tenisistą Wojciechem Fibakiem porozmawialiśmy o zarobkach młodych, polskich milionerów.

  "Mamak to ślimak, "monio" to smoczek, "pani kokoń" to pani doktor, a "rozwiązanka" to krzyżówka... Tak mówią małe dzici. Czy powinniśmy mówić do naszych dzieci ich językiem? O zabawnym języku dzieci porozmawialiśmy z autorem książki "I kto to papla. Nietypowego słownika języka dziecięcego" Damianem Strączkiem i dziennikarzem Leszkiem Talko, tatą Jeremiego i Poli.

  Luksusowe limuzyny i prywatna ochrona przechodzą do lamusa. Dzisiaj każdy szanujący się przedsiębiorca powinien zainwestować nie w cztery koła, a w… dwa skrzydła. Uskrzydlaniem polskich bogaczy zajął się Jan Borowski. Warszawski przedsiębiorca zaczynał swoją karierę od sprzedaży aut. Więcej o nowej modzie mogliście się dowiedzieć w "Dzień Dobry TVN".

  Czy kobiety bardziej poświęcają się dla miłości niż mężczyźni? Do czego są zdolne, kiedy walczą o związek? Z czego są w stanie zrezygnować dla swojego partnera? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN piosenkarkę Małgorzatę Ostrowską, aktorkę Katarzynę Chrzanowską i piosenkarkę Irenę Jarocką.

  Agata i Marek Kościkiewiczowie mieszkają w Zawadach. Ich dom jest przestronny, nowoczesny, w sumie 300 metrów. Dziś mogliście go zwiedzić razem z ekipą "Dzień Dobry TVN".

  Jedni odcinają kupony od przywileju bycia dzieckiem gwiazdy, a inni mimo wszystko starają się w siebie inwestować. W świecie show biznesu przykładów na jedną i drugą sytuację jest sporo. Na pewno wszyscy rodzice-gwiazdy oczekują, że z ich latorośli wyrosną piękne owoce. W niektórych przypadkach nadzieje się nawet urzeczywistniają. W studiu "Dzień Dobry TVN" gościliśmy dziś Dorotę Stalińską i jej syna Pawła, opowiedzieli nam jak to jest w ich przypadku.

  W studiu "Dzień Dobry TVN" gościliśmy dzisiaj Księżniczkę Annę Czartoryską i Maciej Szeptycki, potomka Aleksandra Fredry. Dowiedzieliśmy się od nich, między innymi: czy tak kojarzące się nazwiska są ciężarem, czy też może ułatwiają życie.

  Reporter "Dzień Dobry TVN" odwiedził w Niemczech Thomasa Godoja, który w ubiegłym roku wygrał niemiecką edycję "Idola" i, którego media okrzyknęły królem rocka. A w studiu gościliśmy modelkę Annę Jagodzińską. Jest to pierwsza Polka, która znalazła się na amerykańskiej okładce magazynu Vouge.

  Rozwiodłam się po 8 latach małżeństwa. Moi rodzice rozwiedli się, gdy miałam 13 lat. Na początku nie chciałam się rozwieść, żeby moje dziecko nie przechodziło przez to co ja. Jestem obciążona rozwodami w rodzinie. Od trzech pokoleń wszyscy się rozwodzą - mówi wokalistka Anna Serafińska. Aktorka Beata Kawka rozwiodła się po 18 latach małżeństwa, bo czasem, mimo starań, nie udaje się uratować miłości.

  Dzisiaj gościmy w studiu założycielkę pierwszego serwisu, który umożliwia kobietom wypożyczenie markowych dodatków. Rent-a-Bag ma w swojej ofercie 30 torebek zaprojektowanych przez światowych kreatorów mody. Każda z pań może wypożyczyć torebkę na tydzień lub tylko na weekend, by poczuć się szykownie i elegancko.

  Aleksandra Turbiarz, Justyna Jarocha i Aleksandra Wyrobek, trzy młode kobiety, prowadzą blog o przygotowaniach do ślubu. Relacjonują miesiąc po miesiącu kolejne etapy swojej "drogi do ołtarza". Dlaczego to robią? Czy ich narzeczeni również udzielają się na blogu? Z autorkami bloga porozmawialiśmy w programie Dzień Dobry TVN.

  Jacek Zabłocki ma 26 lat i od 4 lat gra w reklamach. Na pierwszy casting zaciągnął go przyjaciel. Jacek nigdy nie nastawiał się na wielką karierę, bo z aktorstwem wcześniej nie miał do czynienia. Rocznie gra w dwóch, trzech reklamach, chociaż poprzedni rok był - jak mówi - szczególnie urodzajny, bo zagrał aż w 11 reklamach.

  Co trzeci człowiek nie powinien być kierowcą - alarmują naukowcy. Za brak umiejętności prowadzenia pojazdów odpowiadają geny. Okazuje się, że praktyka nie ma najmniejszego znaczenia. Czy sprawnej jazdy można się nauczyć? Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez kierowców? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorkę Joannę Liszowską, instruktora nauki jazdy Monikę Sokołowską oraz Jarosław Maznasa, dziennikarza TVN Turbo.

  Małżonkowie randkujcie! - nawołuje społecznościowy portal www.franciszkanska3.pl Portal namawia do tworzenia grup wspierających randkujących i chętnych do odświeżenia relacji w związku. O akcji krakowskiego kościoła opowiedziała w Dzień Dobry TVN redaktor portalu Katarzyna Marcinkowska. O tym, czy małżonkowie powinni ze sobą romansować porozmawialiśmy z psycholog Katarzyną Klimko-Damską. A w tajniki praktyki małżeńskiego randkowania wprowadziła nas Barbara Stanisławczyk, redaktor naczelna Sukcesu".

  Życiowym podsumowaniem 40-letniego muzyka Tymona Tymańskiego i jednocześnie rozrachunkiem z polskim show-biznesem ma być przygotowywany przez niego musical "Polskie gówno", w którym występuje Grzegorz Halama. Kinowa premiera "Polskiego gówna" zaplanowana jest na wiosnę 2010 roku. Grzegorza Halama i Tymona Tymańskiego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN.

  Jak mawiał L. Rona Hubbard: "Najszybszym sposobem na zarobienie miliona dolarów jest założenie nowej religii". Sam założył Kościół Scjentologiczny, który funkcjonuje w 65 krajach i zrzesza 8 milionów członków. Czym jest ten kościół i jak funkcjonuje? Na to pytanie odpowiedzieliśmy dziś w "Dzień Dobry TVN"

  Polacy postrzegani do tej pory jako społeczeństwo wyjątkowo mało mobilne, coraz częściej podążają za pracą do innego miasta lub regionu. Wiele osób codziennie dojeżdża z małych miejscowości do biur i zakładów w większych miastach. W studiu, Monika Pyrek, Maciej Brzoska i Marcin Żebrowski opowiedzieli nam jak radzą sobie z pokonywanymi przez siebie kilometrami.

  Coraz częściej spotykamy się ze zjawiskiem dyskryminacji. Dotyka ono również osób otyłych. Wystarczy tylko, iż trochę przytyjemy, a narażamy się niemiłe komentarze ze strony otoczenia. W studiu "Dzień Dobry TVN", wraz z doktorem Janem Witoldem Suligą, i krytykiem kulinarnym Maciejem Nowakiem porozmawialiśmy na temat otyłości.

  Coworking to idea wspólnej pracy skierowana do ludzi wolnych zawodów pracujących zazwyczaj w domach. W ramach coworkingu spotykają się w jednym miejscu i każdy z nich pracuje niezależnie, jeśli jednak chcą, mogą rozpocząć pracę nad wspólnymi projektem. Idea coworkingu powstała w 2005 roku w San Francisco.

  Motocykliści ORLEN Team zakończyli kolejny sezon zmagań w rajdach terenowych cross country z dwoma tytułami mistrzowskimi.Jakub Przygoński został wicemistrzem, a Jacek Czachor wywalczył trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata FIM. Dodatkowo Jacek Czachor zajął pierwsze miejsce w Pucharze Świata w swojej klasie. Również Marek Dąbrowski miał powody do radości na mecie rajdu.

  Jak ubiera się polska ulica? Odpowiedź na to pytanie najlepiej znają: Tomasz Jacyków i Anna Puślecka, którzy w programie Dzień Dobry TVN prowadzą cykl Moda Polska. W dzisiejszym odcinku zaprezentowali najciekawsze stylizacje nadesłane w minionym tygodniu na skrzynkę modapolska@tvn.pl.

  Nasi goście, Monika Brodka, Piotr Polk i Maciej Kozłowski, opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach z wielkimi miastami i samotnością, której w nich pełno.

  Od naszych gości postaraliśmy się dowiedzieć czy małżonkowie wykonujący te same zawody mogą być dla siebie nie zdrową konkurencją.

  Wieża Mariacka jest jedyną wieżą na świecie, z której od przeszło 600 lat przez całą dobę co godzina trębacz gra hejnał na cztery strony świata. O pracy hejnalisty porozmawialiśmy z krakowskimi trębaczami.

  Leszek Talko poznał żonę Monikę, gdy pracowali razem w gazecie. Wspólna praca ich zbliżyła. Są pisarzami. Tatiana Ostaszewska-Mosak poznała swojego męża Piotra na studiach. Są psychologami i pracują razem, prowadząc gabinet. Czy wykonywanie tego samego zawodu pomaga im w życiu osobistym, czy raczej przeszkadza?

  Brunetki czy blondynki? Starsze czy młodsze? Jakie kobiety wybierają mężczyźni? O kobietach porozmawialiśmy z aktorem Dariuszem Jakubowskim i Jackiem Borowskim oraz muzykiem Tymonem Tymańskim.

  Projektantka kapeluszy Joanna Tor-Gazda uważa, że noszenie kapeluszy nie jest w Polsce popularne, bo wymaga pewnego stylu, a Polki nie lubią się wyróżniać. Kapelusz powinien pasować do osobowości, kształtu twarzy i sylwetki osoby, która go nosi. Jeśli osoba jest niska i krępa, to kapelusz nie może mieć dużego ronda - radzi. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy aktorów, którzy lubią i noszą kapelusze.